'Europese elite stemt toe: drastische CL-hervorming in aantocht'

door
'Europese elite stemt toe: drastische CL-hervorming in aantocht'

De Champions League wordt binnen enkele jaren mogelijk in een compleet nieuw jasje gestoken. De European Club Association (ECA) lanceerde immers een nieuw voorstel om het kampioenenbal te hervormen. De organisatie wil extra wedstrijden op de agenda zetten en heeft al een geïnteresseerd UEFA-oor gevonden.


Op dit moment speelt een Champions League-club maximaal dertien duels in het hoofdtornooi, maar in de toekomst zal deze route nóg lastiger worden. In de toekomst moet de winnaar mogelijk zeventien wedstrijden spelen op weg naar de cup met de grote oren. Tijdens een bijeenkomst in Parijs zouden de grootste clubs van Europa akkoord zijn gegaan met dit voorstel.

Met vier extra wedstrijden denkt de ECA maar geld te genereren. Het prijzengeld zal in dat geval stijgen, maar ook valt er geld te verdienen aan kaartverkoop en tv-rechten. De UEFA ziet wel brood in dit voorstel als we The Times mogen geloven. Dat heeft alles te maken met de dreiging van een mogelijke Super League vanaf het seizoen 2024-2025.

PRO LEAGUE TEGEN
Er zijn twee manieren om dit mogelijk te maken. Enerzijds is het een optie om een tweede groepsfase te herintroduceren, net als in de periode 1999-2003 of de knock-outfase opnieuw in te richten. Een andere optie is om het aantal teams in de groepsfase van vier naar vijf te tillen. De European Leagues, een vereniging van kleinere competities in Europa, is alvast tegen het voorstel. Ook de Pro League schaarde zich achter dit standpunt.

LEES OOK: 'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

Nog meer wedstrijden in de CL kunnen geen kwaad ...

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

12
12
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

29
29
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

18
18
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

23
23
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

44
44
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

160
160
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

310
310
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

164
164
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

117
117
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

557
557
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

819
819
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

66
66
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

299
299
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

553
553
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

105
105
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

439
439
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

554
554
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

664
664
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

365
365
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

613
613
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

464
464
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

254
254
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

555
555
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

653
653

Meer sportnieuws