'Europese elite stemt toe: drastische CL-hervorming in aantocht'

320 stemmen
'Europese elite stemt toe: drastische CL-hervorming in aantocht'

De Champions League wordt binnen enkele jaren mogelijk in een compleet nieuw jasje gestoken. De European Club Association (ECA) lanceerde immers een nieuw voorstel om het kampioenenbal te hervormen. De organisatie wil extra wedstrijden op de agenda zetten en heeft al een geïnteresseerd UEFA-oor gevonden.


Op dit moment speelt een Champions League-club maximaal dertien duels in het hoofdtornooi, maar in de toekomst zal deze route nóg lastiger worden. In de toekomst moet de winnaar mogelijk zeventien wedstrijden spelen op weg naar de cup met de grote oren. Tijdens een bijeenkomst in Parijs zouden de grootste clubs van Europa akkoord zijn gegaan met dit voorstel.

Met vier extra wedstrijden denkt de ECA maar geld te genereren. Het prijzengeld zal in dat geval stijgen, maar ook valt er geld te verdienen aan kaartverkoop en tv-rechten. De UEFA ziet wel brood in dit voorstel als we The Times mogen geloven. Dat heeft alles te maken met de dreiging van een mogelijke Super League vanaf het seizoen 2024-2025.

PRO LEAGUE TEGEN
Er zijn twee manieren om dit mogelijk te maken. Enerzijds is het een optie om een tweede groepsfase te herintroduceren, net als in de periode 1999-2003 of de knock-outfase opnieuw in te richten. Een andere optie is om het aantal teams in de groepsfase van vier naar vijf te tillen. De European Leagues, een vereniging van kleinere competities in Europa, is alvast tegen het voorstel. Ook de Pro League schaarde zich achter dit standpunt.

LEES OOK: ‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

Nog meer wedstrijden in de CL kunnen geen kwaad ...

Meest recent

Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

3
3
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

7
7
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

61
61
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

259
259
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

46
46
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

205
205
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

318
318
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

295
295
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

327
327
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

229
229
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

196
196
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

408
408
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

284
284
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

265
265
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

286
286
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

65
65
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

188
188
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

196
196
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

97
97
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

172
172
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

58
58
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

314
314
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

486
486
Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

403
403
Anderlecht ontsnapt aan drama: keepersblunder kost KVM stunt

RSC Anderlecht heeft zondag een nieuw drama nipt kunnen voorkomen. Paars-Wit leek op weg naar een ...

385
385

Meer sportnieuws