Is Club gedroomde concurrent/vervanger Vormer op het spoor?

620 stemmen
Is Club gedroomde concurrent/vervanger Vormer op het spoor?

Tijdens de wintermercato gaan de Belgische teams uiteraard op zoek naar de nodige versterking om in de tweede helft van het seizoen (nog) beter te doen. Aan geruchten dus geen gebrek, al bereikte ons nu toch wel een erg opvallend weetje.

Op supportersfora van Club Brugge én KRC Genk wordt de laatste dagen immers druk gespeculeerd over Mark-Anthony Kaye. Op het eerste zicht een nobele onbekende, al heeft de 25-jarige middenvelder toch al 14 caps voor Canada op zijn palmares staan. Momenteel speelt hij voor Los Angeles FC in de MLS, waar zijn marktwaarde momenteel op een slordige drie miljoen euro wordt geschat.

Waarom wordt Kaye nu in verband gebracht met Club en Genk? Simpel: enkele aandachtige fans merkten op hoe hij op Instagram sinds kort beide Belgische teams is beginnen volgen. Net als de pagina ‘ThisBelgium’ trouwens, die de mooiste plekjes in ons land aanduidt. Een transfer van de controleur lijkt dus op til, zeker aangezien beide ploegen nog versterking in het (defensieve) middenveld kunnen gebruiken.

UPDATE 14/01

Mogelijk toont Club Brugge dus interesse in Mark-Anthony Kaye, al is er daar nog steeds geen duidelijkheid over. Echter zijn ze met de Canadees mogelijk wel een ideale concurrent, en op termijn mogelijk vervanger, van Ruud Vormer op het spoor. Kaye is namelijk net als de Nederlander een type-voorbeeld van een werkende  én efficiënte nummer 8. Zijn statistieken voor een speler van die positie zijn immers ook meer dan fraai. 

Zo was de Canadees in 52 wedstrijden in de MLS al goed voor 11 assists en 6 doelpunten. Akkoord, niet overdonderend, maar ook verdedigend blijkt hij van enorm belang. Zo wordt hij de beste speler uit Canada genoemd, die van grote waarde is op beide helften. Een buitenlandse transfer wordt hem gegund, naar Club Brugge of Racing Genk?

LEES OOK: 'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Zou hij een goeie concurrent van Vormer zijn?

Meest recent

'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

27
27
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

19
19
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

28
28
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

92
92
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

204
204
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

57
57
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

114
114
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

23
23
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

185
185
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

57
57
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

35
35
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

531
531
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

478
478
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

67
67
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

264
264
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

142
142
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

281
281
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

150
150
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

183
183
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

112
112
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

72
72
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

77
77
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

601
601
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

261
261

Meer sportnieuws