Is Club gedroomde concurrent/vervanger Vormer op het spoor?

door
Is Club gedroomde concurrent/vervanger Vormer op het spoor?

Tijdens de wintermercato gaan de Belgische teams uiteraard op zoek naar de nodige versterking om in de tweede helft van het seizoen (nog) beter te doen. Aan geruchten dus geen gebrek, al bereikte ons nu toch wel een erg opvallend weetje.

Op supportersfora van Club Brugge én KRC Genk wordt de laatste dagen immers druk gespeculeerd over Mark-Anthony Kaye. Op het eerste zicht een nobele onbekende, al heeft de 25-jarige middenvelder toch al 14 caps voor Canada op zijn palmares staan. Momenteel speelt hij voor Los Angeles FC in de MLS, waar zijn marktwaarde momenteel op een slordige drie miljoen euro wordt geschat.

Waarom wordt Kaye nu in verband gebracht met Club en Genk? Simpel: enkele aandachtige fans merkten op hoe hij op Instagram sinds kort beide Belgische teams is beginnen volgen. Net als de pagina ‘ThisBelgium’ trouwens, die de mooiste plekjes in ons land aanduidt. Een transfer van de controleur lijkt dus op til, zeker aangezien beide ploegen nog versterking in het (defensieve) middenveld kunnen gebruiken.

UPDATE 14/01

Mogelijk toont Club Brugge dus interesse in Mark-Anthony Kaye, al is er daar nog steeds geen duidelijkheid over. Echter zijn ze met de Canadees mogelijk wel een ideale concurrent, en op termijn mogelijk vervanger, van Ruud Vormer op het spoor. Kaye is namelijk net als de Nederlander een type-voorbeeld van een werkende  én efficiënte nummer 8. Zijn statistieken voor een speler van die positie zijn immers ook meer dan fraai. 

Zo was de Canadees in 52 wedstrijden in de MLS al goed voor 11 assists en 6 doelpunten. Akkoord, niet overdonderend, maar ook verdedigend blijkt hij van enorm belang. Zo wordt hij de beste speler uit Canada genoemd, die van grote waarde is op beide helften. Een buitenlandse transfer wordt hem gegund, naar Club Brugge of Racing Genk?

LEES OOK: 'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Zou hij een goeie concurrent van Vormer zijn?

Meest recent

'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

1
1
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

25
25
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

68
68
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

26
26
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

66
66
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

94
94
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

95
95
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

69
69
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

33
33
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

182
182
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

301
301
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

474
474
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

363
363
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich in januari moet bewijzen. De ...

351
351
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

385
385
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

389
389
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd ...

644
644
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

599
599
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

139
139
Degryse maakt korte metten met Gouden Schoen: “Echt bizar”

De Gouden Schoen staat voor de deur en de analisten roepen één voor één ...

234
234
Cercle in de wolken met toptransfer: “Grote meerwaarde”

Cercle Brugge hoopt zich na de winterbreak uit de degradatiezorgen te spelen. Groen-Zwart zit ook ...

127
127
Leko duidelijk over Gouden Schoen: “Ik zou in shock zijn…”

Zondag staat het gala van de Gouden Schoen op het programma en de grote favoriet is Christos Tzolis. ...

214
214
‘Bliksemontslag Pocognoli: Russische tiran in Monaco’

Sebastien Pocognoli koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Belgische oefenmeester maakte veel ...

589
589
Harde hand van Leko: Vanaken onthult Club-werkwijze

Club Brugge is momenteel op stage in Marbella en Ivan Leko hoopt de selectie klaar te stomen voor de ...

311
311
Degryse noemt trio voor Gouden Schoen: Union in de kou

De Gouden Schoen-voorspellingen stromen naar buiten. Ook Marc Degryse waagde zich aan uitspraken ...

170
170

Meer sportnieuws