TRANSFERUURTJE: Anderlecht krijgt alweer dubbele opdoffer, Mertens kan choqueren

592 stemmen
TRANSFERUURTJE: Anderlecht krijgt alweer dubbele opdoffer, Mertens kan choqueren

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE



Beginnen doen we met slecht nieuws voor Anderlecht. Zo grijpt het namelijk naast verondersteld topdoelwit Yohan Boli. Die verlaat STVV en gaat in Qatar aan de slag. Over de precieze club bestond wel enige verwarring, want het is uiteindelijk Al Rayyan dat de Ivoriaan binnenhaalt. Die club laat weten dat er een akkoord is over de transfer en dat Boli binnen de twee dagen in Qatar zal neerstrijken om zijn transfer helemaal af te ronden. Ook een transfer van Musa Barrow mag het overigens helemaal vergeten. De spits zal immers niet naar het Lotto Park trekken, want La Gazzetta dello Sport meldt dat Bologna een akkoord bereikt heeft met Atalanta over de transfer van van de Gambiaanse aanvaller.

Aan uitgaande zijde lijken we dan wel weer snel actie te mogen verwachten bij de Brusselaars. Ook voor Kenny Saief lijkt namelijk er een oplossing gevonden te worden. De flankspeler is ook helemaal overbodig en speelde dit seizoen nog geen seconde. Hij ging niet mee op stage en Het Nieuwsblad weet dat hij momenteel met zijn makelaar Dudu Dahan in Israël vertoeft. Wellicht zijn ze daar dus op zoek naar een nieuwe club, Maccabi Haifa werd al genoemd. Daarnaast lijken ook transfers voor Thelin, Trebel en Musona nabij.



Ook een transfer voor Elias Cobbaut is nog steeds een meer dan reële mogelijkheid. Anderlecht zou willen meewerken aan een transfer van de verdediger, want tijdens de voorbije zomer wilde Vincent Kompany hem al graag verkopen. Toen was er geen concrete interesse, maar nu is die er wel. Naast Sheffield United toont ook het Italiaanse Atalanta belangstelling in Cobbaut. Intussen zou die laatste club ook interesse vertonen in Thierry Lutonda.

Club Brugge van zijn kant maakt nog steeds volop werk van een transfer voor Adolfo Gaich, maar lijkt toch intussen al verder te kijken. Want volgens Foot Mercato heeft Blauw-Zwart al een alternatief voor handen voor de Argentijnse aanvaller. Dat in de naam van Loïs Diony, die momenteel actief is bij Saint-Etienne. Die kan gelden als een (veel) goedkoper alternatief, daar zijn marktwaarde geschat wordt op zo'n 3 miljoen euro. 

Bij AA Gent staat een jeugdproduct dichtbij de uitgang. Volgens La Capitale hebben AA Gent en Sporting Charleroi al enkele dagen een akkoord gevonden over een definitieve transfer van Louis Verstraete. Volgens de Franstalige krant ligt er een contract voor 3,5 jaar op tafel voor de middenvelder. Het voorstel zou al reeds opgewaardeerd zijn sinds het begin van de onderhandelingen. Het lijkt slechts een kwestie van tijd vooraleer de transfer afgerond zal worden.



Ook bij Standard viel er vandaag alweer heel wat transfernieuws te rapen. Het liet onlangs Sebastien Pocognoli vertrekken, en die heeft vandaag een nieuwe club gevonden. Het is immers Union dat de komst van de ex-Rode Duivel aankondigde. Pocognoli tekende een contract voor 1,5 jaar met optie op een extra seizoen bij de Brusselaars. Pocognoli speelde in zijn carrière behalve voor Standard ook nog voor KRC Genk, AZ, Hannover, West Brom en Brighton.

De Rouches trachten zich ook nog aan inkomende zijde te laten gelden. Zo melden media in Kroatië dat Standard interesse heeft in de 20-jarige Kroatische verdedigende middenvelder Ivan Lepinjica, die ook als centrale verdediger uit de voeten kan. Er is echter wel wat concurrentie voor de jeugdinternational. Chelsea, Tottenham en Toulouse zijn drie clubs die ook zeer gecharmeerd zijn. Hij zou 5 miljoen euro moeten kosten.



BUITENLAND

Uit Spanje kwam er een wild gerucht omtrent Virgil Van Dijk. De Nederlandse topverdediger wordt namelijk in verband gebracht met Real Madrid. Mocht Ramos daadwerkelijk de deur achter zich dicht besluiten te trekken, dan willen de Madrilenen zekerheid inkopen. Men zou tot de conclusie zijn gekomen dat Van Dijk de ideale opvolger is. De Nederlander bewijst op Anfield al geruime tijd zijn klasse, maar daardoor hangt er ook een enorm prijskaartje om zijn nek. Naar verluidt gaat het om minimaal 180 miljoen euro.

En ook voor Dries Mertens zou er opnieuw een absolute grootmacht hebben aangeklopt bij Napoli. Het is de Italiaanse makelaar Antonio Ottaiano die in de Italiaanse media sprak over mogelijke interesse van Juventus. Echter lijkt het ons onmogelijk dat Mertens naar Turijn verkast. Hij is dolgraag in Napels, is verliefd op de stad en de bevolking en een overstap naar Juventus zou hem een gehate speler maken in Napels.



En dat brengt ons naadloos bij de situatie van Sofyan Amrabat . De voorbije weken leek de huurling van Club op weg naar Napoli, maar een akkoord tussen club en speler laat nog steeds op zich wachten. Dat zorgt ervoor dat een aantal andere clubs hun kans stilaan ruiken. Voetbal International weet dat intussen ook Fiorentina, AC Milan en Internazionale zich gemeld hebben voor de 23-jarige.

LEES OOK: DAZN-soap krijgt staartje: voetballiefhebber grote winnaar

Zal Anderlecht nog toeslaan deze mercato?

Meest recent

'Nieuw toptarget voor Club Brugge: bod van 9 miljoen'

Niet alleen staat er nog veel uitgaand verkeer op til, ook op inkomend gebied heeft Club Brugge nog ...

40
40
'Mannaert hakt knoop door: Van Bommel of Vanhaezebrouck?'

Nu het huwelijk tussen Rudi Garcia en de Belgische voetbalbond officieel afgelopen is, wordt er ...

190
190
'Club Brugge dumpt overbodige flop: meer details bekend'

Club Brugge ziet deze zomer allicht nog heel wat sterkhouders vertrekken, maar ook voor een paar ...

172
172
'Genk met rug tegen de muur: korting op Karetsas?'

KRC Genk neemt het woensdag vriendschappelijk op tegen AZ. De vraag is of Jess Thorup dan nog een ...

212
212
Volgende bondscoach Rode Duivels: fans kiezen favoriet

Rudi Garcia werd bedankt voor bewezen diensten, en dus is de hamvraag wie nu de volgende bondscoach ...

305
305
Bookmakers voorspellen bondscoach: van Henry tot Peeters

De zoektocht naar de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels houdt de gemoederen bezig. Het hoofdstuk ...

242
242
Dubbele opsteker Anderlecht voor clash met Hammarby

RSC Anderlecht neemt het in de voorrondes van de Europa League op tegen Hammarby. De Zweden zijn de ...

460
460
Statement harde kern Antwerp: boodschap aan Gheysens

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. De zakenman kende mooie tijden ...

162
162
Mark van Bommel bondscoach? “Hij wordt nooit aangesteld”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond maakte bekend dat de Rode Duivels en Rudi Garcia uit elkaar ...

277
277
Supporters in shock: Vini Jr plots met ‘nieuw gezicht’

Het WK was voor Vinicius Junior en Brazilië géén succes. Na de uitschakeling ...

68
68
Vandenbempt ziet ideale bondscoach voor Rode Duivels

Wie wordt de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels? Na Rudi Garcia moet de KBVB weer moeilijke ...

220
220
‘Westerlo heeft zéér straffe transfer helemaal beet’

Westerlo maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Zo brak de club records met uitgaande ...

79
79
'Deadline bondscoach bekend: Mignolet cruciale schakel'

De Rode Duivels zoeken een nieuwe bondscoach. Rudi Garcia kreeg geen nieuw contract na het WK 2026. ...

644
644
‘Knaltransfer Van der Brempt nakend: strijd barst los’

Ignace Van der Brempt maakte furore bij Club Brugge vooraleer hij voor 5 miljoen euro naar RB ...

160
160
Alderweireld onthult belangrijkste plannen voor Antwerp

Royal Antwerp FC heeft afscheid genomen van Paul Gheysens. Wouter Vandenhaute en verschillende ...

581
581
‘Club Brugge sluit deal met Barça: ferme transfersom’

Club Brugge dreigt ook deze zomermercato verschillende sterkhouders te verliezen. Christos Tzolis, ...

324
324
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zwiert met miljoenen, nieuwe bondscoach’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

499
499
‘Jackpot rinkelt: Zulte Waregem rondt toptransfer af’

Zulte Waregem staat op het punt een zomerse toptransfer af te ronden. Essevee wist vorig seizoen in ...

308
308
Stijn Stijnen jubelt: Patro Eisden pakt uit met stunttransfer

Patro Eisden hoopt snel in de Jupiler Pro League terecht te komen, maar daarvoor zal het eerst ...

157
157
‘Nieuwe bondscoach: oude bekende is officieel kandidaat’

De Rode Duivels zijn op zoek naar een nieuwe bondscoach. De KBVB hakte na het WK de knoop door om ...

768
768
‘Anderlecht schrikt: straf miljoenenbod de vuilbak in’

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Paars-Wit is vooral op ...

356
356
Gouden raad nieuwe bondscoach België: “Hele goeie match”

De Rode Duivels hebben besloten om na het WK niet meer door te gaan met bondscoach Rudi Garcia. De ...

257
257
‘FIFA start onderzoek naar WK-finale: monsterschorsing’

De WK-finale zindert nog na. Spanje won na verlengingen van Argentinië, maar vooral de ...

358
358
Filip Joos verovert Nederland: Opmerkelijk verhaal barst los

Niet alleen de spelers maakten indruk op het voorbije WK. Ook één stem kreeg opvallend ...

396
396
Cercle Brugge neemt na zes jaar afscheid van meubelstuk

Uitgaand transfernieuws bij Cercle Brugge. Daar hebben ze na 6,5 jaar afscheid genomen van een van ...

78
78

Meer sportnieuws