TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club nadert recorddeal, plots vertrek Emond'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club nadert recorddeal, plots vertrek Emond'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge blijft hard doordrukken voor een nieuwe spits en dat lijkt Aldolfo Gaich te gaan worden. Volgens de bekende journalist César Luis Merlo zou Marcelo Tinelli, voorzitter van San Lorenzo, dinsdag naar het oefenkamp van Blauw-Zwart in Qatar afreizen. Daar zou hij opnieuw aan tafel zitten met een delegatie van het Brugse bestuur. Om Gaich over te nemen van de Argentijnse club zouden de West-Vlamingen diep in de buidel tasten. Zo wordt gewag gemaakt van een nieuw bod dat rond de 13.5 miljoen dollar, een slordige 12 miljoen euro, zou schommelen. Nooit eerder legde een Belgische club zoveel geld neer voor één speler.

Ook RSC Anderlecht is druk in de meer op de mercato. Aan uitgaande zijde lijkt Paars-Wit zaken te gaan doen met KAS Eupen. Emmanuel Sowah is tijdens de oefenstage op proef bij de Panda's en daar krijgt hij volgens Het Nieuwsblad mogelijk het gezelschap van Knowledge Musona. Hondurese media melden dan weer dat ook het vertrek van Andy Najar nabij is, hij gaat allicht buiten Europa aan de slag. Daarnaast blijft Paars-Wit aandringen voor een nieuwe spits. Er zou al contact zijn geweest met de entourage van Yohan Boli, maar volgens HBVL kreeg STVV nog geen concreet bod op de spits binnen.

Standard lijkt verrassend genoeg zijn beste doelpuntenmaker, Renaud Emond, kwijt te spelen. Zo is men er bij La Dernière Heure en het Franse Ouest-France zeker van dat de aanvaller goed op weg is naar de Ligue 1. De Waalse krant verwacht dat hij eerstdaags zal tekenen bij FC Nantes. Les Canaris, één van de revelaties in Frankrijk, zouden zo'n 3 à 4 miljoen euro voor Emond op tafel leggen. De deal begin deze week zelfs al afgerond worden.

Het lijkt er steeds meer op dat Ally Samatta deze winter vertrekt bij KRC Genk. De kwaliteitskrant The Guardian meldt dat het Brighton & Hove Albion van Leandro Trossard in pole position zou liggen om de spits binnen te halen. De grootste concurrent lijkt Norwich City te zijn, al zou ook Crystal Palace een oogje hebben op de Tanzaniaan. Indien Samatta vertrekt, zal Genk sowieso een rechtstreekse vervanger aantrekken.

AA Gent lijkt eerstdaags afscheid te gaan nemen van Yuya Kubo. De Japanner staat volgens Het Laatste Nieuws dicht bij een overgang naar Cincinnati FC. Intussen rondden de Buffalo’s ook hun eerste inkomende wintertransfer hélemaal af. Zo maakte de club bekend dat ze Sulayman Marreh overneemt van Eupen. Die trekt dus met zo’n zes maanden vertraging tóch richting Ghelamco Arena.

Cercle Brugge is zich stevig aan het wapenen in de strijd tegen degradatie. Met de hulp van moederclub AS Monaco haalde Groen-Zwart de Bosniër Dino Hotic in huis. De 24-jarige komt over van Maribor, waar hij al jaren voor de eerste ploeg speelt. Daar stopt het echter niet bij. Zo meldt Het Nieuwsblad dat de Braziliaanse doelman Warleson vandaag arriveerde op het oefenkamp van Cercle in Malta en er proef mag draaien.

Het afronden van de deal heeft nog enkele dagen geduurd, maar een akkoord is nu toch een feit. Rocky Bushiri trekt van The Canaries naar De Kanaries. STVV laat via zijn officiële kanalen weten dat de Belgische belofte-international naar Stayen trekt op huurbasis van Norwich City.

BUITENLAND
Tottenham Hotspur heeft nood aan versterking om nog iets moois van zijn seizoen te maken. Volgens The Independent zouden Spurs zich daarom bij Atletico Madrid hebben gemeld. De club van Jan Vertonghen en Toby Alderweireld zou namelijk willen proberen om Thomas Lemar naar Londen te halen. De wereldkampioen maakte in de zomer van 2018 de overstap van AS Monaco naar Atletico Madrid voor een bedrag van circa 60 miljoen euro, maar bleef er onder de verwachtingen.

FC Barcelona zou in actie zijn geschoten voor zijn eerste winteraanwinst. Naar verluidt gaat Barça proberen Matheus Fernandes los te weken bij Palmeiras. Volgens Globosporte heeft de Catalaanse club opnieuw zijn zinnen gezet op de 21-jarige Braziliaan. Twee jaar geleden was er ook al interesse, toen Fernandes nog speelde voor Botafogo. Aan uitgaande zijde laten de Catalanen normaal gezien niemand meer vertrekken.

Luka Modric dreigt Real Madrid in 2020 te verlaten. Volgens The Athletic voert de Kroatische middenvelder van Real Madrid al serieuze gesprekken met DC United over een transfer naar de Amerikaanse MLS. De ex-club van Wayne Rooney zou in januari al willen toeslaan, maar Modric zal waarschijnlijk geen toestemming krijgen om tussentijds te vertrekken bij Real. Komende zomer mag hij allicht wel beschikken.

LEES OOK: Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Denkt u dat Club deze winter het Belgische transferrecord breekt?

Meest recent

Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

24
24
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

37
37
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

171
171
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

27
27
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

83
83
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

139
139
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

289
289
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

120
120
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

59
59
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

54
54
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

57
57
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

140
140
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

137
137
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

373
373
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

73
73
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

31
31
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

138
138
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

156
156
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

71
71
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

777
777
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

265
265
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

136
136
Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Anderlecht blijft kwakkelen in de Jupiler Pro League, met vorig weekend nog een teleurstellende 0-0 ...

483
483
Genk-spelers stellen unaniem doel voor terugmatch

KRC Genk blijft indruk maken in de Europa League. De Limburgers staan nu al met één ...

231
231

Meer sportnieuws