TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club nadert recorddeal, plots vertrek Emond'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club nadert recorddeal, plots vertrek Emond'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge blijft hard doordrukken voor een nieuwe spits en dat lijkt Aldolfo Gaich te gaan worden. Volgens de bekende journalist César Luis Merlo zou Marcelo Tinelli, voorzitter van San Lorenzo, dinsdag naar het oefenkamp van Blauw-Zwart in Qatar afreizen. Daar zou hij opnieuw aan tafel zitten met een delegatie van het Brugse bestuur. Om Gaich over te nemen van de Argentijnse club zouden de West-Vlamingen diep in de buidel tasten. Zo wordt gewag gemaakt van een nieuw bod dat rond de 13.5 miljoen dollar, een slordige 12 miljoen euro, zou schommelen. Nooit eerder legde een Belgische club zoveel geld neer voor één speler.

Ook RSC Anderlecht is druk in de meer op de mercato. Aan uitgaande zijde lijkt Paars-Wit zaken te gaan doen met KAS Eupen. Emmanuel Sowah is tijdens de oefenstage op proef bij de Panda's en daar krijgt hij volgens Het Nieuwsblad mogelijk het gezelschap van Knowledge Musona. Hondurese media melden dan weer dat ook het vertrek van Andy Najar nabij is, hij gaat allicht buiten Europa aan de slag. Daarnaast blijft Paars-Wit aandringen voor een nieuwe spits. Er zou al contact zijn geweest met de entourage van Yohan Boli, maar volgens HBVL kreeg STVV nog geen concreet bod op de spits binnen.

Standard lijkt verrassend genoeg zijn beste doelpuntenmaker, Renaud Emond, kwijt te spelen. Zo is men er bij La Dernière Heure en het Franse Ouest-France zeker van dat de aanvaller goed op weg is naar de Ligue 1. De Waalse krant verwacht dat hij eerstdaags zal tekenen bij FC Nantes. Les Canaris, één van de revelaties in Frankrijk, zouden zo'n 3 à 4 miljoen euro voor Emond op tafel leggen. De deal begin deze week zelfs al afgerond worden.

Het lijkt er steeds meer op dat Ally Samatta deze winter vertrekt bij KRC Genk. De kwaliteitskrant The Guardian meldt dat het Brighton & Hove Albion van Leandro Trossard in pole position zou liggen om de spits binnen te halen. De grootste concurrent lijkt Norwich City te zijn, al zou ook Crystal Palace een oogje hebben op de Tanzaniaan. Indien Samatta vertrekt, zal Genk sowieso een rechtstreekse vervanger aantrekken.

AA Gent lijkt eerstdaags afscheid te gaan nemen van Yuya Kubo. De Japanner staat volgens Het Laatste Nieuws dicht bij een overgang naar Cincinnati FC. Intussen rondden de Buffalo’s ook hun eerste inkomende wintertransfer hélemaal af. Zo maakte de club bekend dat ze Sulayman Marreh overneemt van Eupen. Die trekt dus met zo’n zes maanden vertraging tóch richting Ghelamco Arena.

Cercle Brugge is zich stevig aan het wapenen in de strijd tegen degradatie. Met de hulp van moederclub AS Monaco haalde Groen-Zwart de Bosniër Dino Hotic in huis. De 24-jarige komt over van Maribor, waar hij al jaren voor de eerste ploeg speelt. Daar stopt het echter niet bij. Zo meldt Het Nieuwsblad dat de Braziliaanse doelman Warleson vandaag arriveerde op het oefenkamp van Cercle in Malta en er proef mag draaien.

Het afronden van de deal heeft nog enkele dagen geduurd, maar een akkoord is nu toch een feit. Rocky Bushiri trekt van The Canaries naar De Kanaries. STVV laat via zijn officiële kanalen weten dat de Belgische belofte-international naar Stayen trekt op huurbasis van Norwich City.

BUITENLAND
Tottenham Hotspur heeft nood aan versterking om nog iets moois van zijn seizoen te maken. Volgens The Independent zouden Spurs zich daarom bij Atletico Madrid hebben gemeld. De club van Jan Vertonghen en Toby Alderweireld zou namelijk willen proberen om Thomas Lemar naar Londen te halen. De wereldkampioen maakte in de zomer van 2018 de overstap van AS Monaco naar Atletico Madrid voor een bedrag van circa 60 miljoen euro, maar bleef er onder de verwachtingen.

FC Barcelona zou in actie zijn geschoten voor zijn eerste winteraanwinst. Naar verluidt gaat Barça proberen Matheus Fernandes los te weken bij Palmeiras. Volgens Globosporte heeft de Catalaanse club opnieuw zijn zinnen gezet op de 21-jarige Braziliaan. Twee jaar geleden was er ook al interesse, toen Fernandes nog speelde voor Botafogo. Aan uitgaande zijde laten de Catalanen normaal gezien niemand meer vertrekken.

Luka Modric dreigt Real Madrid in 2020 te verlaten. Volgens The Athletic voert de Kroatische middenvelder van Real Madrid al serieuze gesprekken met DC United over een transfer naar de Amerikaanse MLS. De ex-club van Wayne Rooney zou in januari al willen toeslaan, maar Modric zal waarschijnlijk geen toestemming krijgen om tussentijds te vertrekken bij Real. Komende zomer mag hij allicht wel beschikken.

LEES OOK: Anderlecht volledig vertrokken? Vanaezebrouck geeft antwoord

Denkt u dat Club deze winter het Belgische transferrecord breekt?

Meest recent

'Topcoach helemaal overtuigd: transferknaller Mika Godts'

Ajax is bezig aan een erg wisselvallig seizoen tot dusver. Gelukkig hebben de Amsterdammers met Mika ...

31
31
Anderlecht volledig vertrokken? Vanaezebrouck geeft antwoord

Een tweetal weken geleden flirtte RSC Anderlecht nog met de crisis, inmiddels is de hemel weer ...

73
73
'Doemscenario Kompany: clausule bezorgt Kane spektakeltransfer'

Het Bayern München van coach Vincent Kompany is bezig aan een waanzinnig seizoen en verloor nog ...

37
37
Gamechanger bij Genk: "Hij is een ongelooflijke meerwaarde"

KRC Genk legde een erg wisselvallig parcours af in het seizoen tot dusver. Maar de laatste weken ...

49
49
'Spanning loopt op: Pro League verstuurt DAZN harde boodschap'

Woensdag kwamen de vertegenwoordigers van de topclubs samen voor een Algemene Vergadering van de Pro ...

245
245
'Bayern staat paf: spectaculaire nieuwe job Kompany'

Bayern München greep afgelopen weekend voor het eerst dit seizoen naast de zege, maar dat neemt ...

475
475
Anderlecht bibbert: basispion maandenlang buiten strijd?

RSC Anderlecht heeft de interland-periode kunnen inzetten na twee overtuigende zeges. Die goede lijn ...

181
181
'Puzzelwerken Hayen: nieuwe naam in Brugse basisploeg'

Club Brugge staat na de interland-break opnieuw voor een loodzwaar wedstrijdschema tot aan de ...

460
460
OHL kansloos onderuit op Barça, ijskoude douche RSCA Women

Terwijl de nationale ploegen aan zet zijn bij de mannen, loopt het seizoen in het clubvoetbal bij de ...

82
82
Kazachstan-België: verrassende aanvoerder bij Rode Duivels

De Rode Duivels willen zich aanstaande zaterdag verzekeren van hun deelnamebewijs aan de ...

562
562
'Wending in titelstrijd: nieuwe uitdager Club en Union'

RSC Anderlecht heeft de huidige interland-periode op een positieve manier kunnen inzetten. Het ...

406
406
'Stroeykens en Epolo cashen meteen serieus bij Congo'

Terwijl de Rode Duivels met Nathan Ngoy en Romeo Vermant deze week twee nieuwe gezichten ...

226
226
'RWDM in grote problemen: stevige straf op komst?'

In de Challenger Pro League lijkt het dit seizoen voor de titel te zullen gaan tussen SK Beveren, KV ...

107
107
Ploegmaat schokt met uitspraak over De Bruyne bij Napoli

Vorig seizoen veroverde Napoli nog de titel in de Serie A, maar dit seizoen loopt het een pak ...

245
245
'Anderlecht likkebaardt: Kompany verschijnt op Neerpede'

Bij Anderlecht hopen ze aan een nieuw tijdperk te kunnen beginnen na de exit van Wouter Vandenhaute. ...

477
477
'Garcia toont genade: Duivel niet mee naar Kazachstan'

De Rode Duivels verzamelden zich dinsdag in het nationale trainingscentrum in Tubeke, waar ze ...

160
160
Charleroi pakt uit en legt talent langer vast

Charleroi was vorig seizoen nog één van de revelaties in de Jupiler Pro League en ...

12
12
Anderlecht wil hem nú: nieuwe regista moet in januari landen

Anderlecht wil in januari doorpakken voor een nieuwe regista die meteen het spel moet sturen. Het ...

311
311
Pijnlijke situatie Faes: Britse journalist doet boekje open

De Rode Duivels stomen zich momenteel klaar voor de interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein. Om ...

125
125
'Celtic hakt knoop door over kandidatuur Hayen'

Club Brugge keek de voorbije weken toch angstvallig naar wat er zich afspeelde in Glasgow. Daar nam ...

246
246
Verschueren en Bornauw spreken na terugkeer bij Anderlecht

Het zijn weer woelige maanden geweest bij Anderlecht. In september legde Wouter Vandenhaute zijn ...

249
249
Onana lyrisch over Duivel: “Blij dat ik hem zo goed zie doen”

De Rode Duivels spelen zonder Romelu Lukaku, Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne. Dan is het aan ...

81
81
Benteke op drempel van monstertransfer?

.Christian Benteke speelt al drie jaar in de Major League Soccer, waar hij het zeer goed doet. Wat ...

154
154
Garcia hoopt mee: “Hij doet me denken aan Busquets”

Er spelen heel wat Belgen in het buitenland. De ene vergaat het al beter dan de andere. Na een zeer ...

87
87
Noorse ster in shockzaak: beschuldigingen duiken op

Een storm rond een belofte. Andreas Schjelderup, amper 21 en de toekomst van het Noorse voetbal, ...

50
50

Meer sportnieuws