TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club nadert recorddeal, plots vertrek Emond'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club nadert recorddeal, plots vertrek Emond'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge blijft hard doordrukken voor een nieuwe spits en dat lijkt Aldolfo Gaich te gaan worden. Volgens de bekende journalist César Luis Merlo zou Marcelo Tinelli, voorzitter van San Lorenzo, dinsdag naar het oefenkamp van Blauw-Zwart in Qatar afreizen. Daar zou hij opnieuw aan tafel zitten met een delegatie van het Brugse bestuur. Om Gaich over te nemen van de Argentijnse club zouden de West-Vlamingen diep in de buidel tasten. Zo wordt gewag gemaakt van een nieuw bod dat rond de 13.5 miljoen dollar, een slordige 12 miljoen euro, zou schommelen. Nooit eerder legde een Belgische club zoveel geld neer voor één speler.

Ook RSC Anderlecht is druk in de meer op de mercato. Aan uitgaande zijde lijkt Paars-Wit zaken te gaan doen met KAS Eupen. Emmanuel Sowah is tijdens de oefenstage op proef bij de Panda's en daar krijgt hij volgens Het Nieuwsblad mogelijk het gezelschap van Knowledge Musona. Hondurese media melden dan weer dat ook het vertrek van Andy Najar nabij is, hij gaat allicht buiten Europa aan de slag. Daarnaast blijft Paars-Wit aandringen voor een nieuwe spits. Er zou al contact zijn geweest met de entourage van Yohan Boli, maar volgens HBVL kreeg STVV nog geen concreet bod op de spits binnen.

Standard lijkt verrassend genoeg zijn beste doelpuntenmaker, Renaud Emond, kwijt te spelen. Zo is men er bij La Dernière Heure en het Franse Ouest-France zeker van dat de aanvaller goed op weg is naar de Ligue 1. De Waalse krant verwacht dat hij eerstdaags zal tekenen bij FC Nantes. Les Canaris, één van de revelaties in Frankrijk, zouden zo'n 3 à 4 miljoen euro voor Emond op tafel leggen. De deal begin deze week zelfs al afgerond worden.

Het lijkt er steeds meer op dat Ally Samatta deze winter vertrekt bij KRC Genk. De kwaliteitskrant The Guardian meldt dat het Brighton & Hove Albion van Leandro Trossard in pole position zou liggen om de spits binnen te halen. De grootste concurrent lijkt Norwich City te zijn, al zou ook Crystal Palace een oogje hebben op de Tanzaniaan. Indien Samatta vertrekt, zal Genk sowieso een rechtstreekse vervanger aantrekken.

AA Gent lijkt eerstdaags afscheid te gaan nemen van Yuya Kubo. De Japanner staat volgens Het Laatste Nieuws dicht bij een overgang naar Cincinnati FC. Intussen rondden de Buffalo’s ook hun eerste inkomende wintertransfer hélemaal af. Zo maakte de club bekend dat ze Sulayman Marreh overneemt van Eupen. Die trekt dus met zo’n zes maanden vertraging tóch richting Ghelamco Arena.

Cercle Brugge is zich stevig aan het wapenen in de strijd tegen degradatie. Met de hulp van moederclub AS Monaco haalde Groen-Zwart de Bosniër Dino Hotic in huis. De 24-jarige komt over van Maribor, waar hij al jaren voor de eerste ploeg speelt. Daar stopt het echter niet bij. Zo meldt Het Nieuwsblad dat de Braziliaanse doelman Warleson vandaag arriveerde op het oefenkamp van Cercle in Malta en er proef mag draaien.

Het afronden van de deal heeft nog enkele dagen geduurd, maar een akkoord is nu toch een feit. Rocky Bushiri trekt van The Canaries naar De Kanaries. STVV laat via zijn officiële kanalen weten dat de Belgische belofte-international naar Stayen trekt op huurbasis van Norwich City.

BUITENLAND
Tottenham Hotspur heeft nood aan versterking om nog iets moois van zijn seizoen te maken. Volgens The Independent zouden Spurs zich daarom bij Atletico Madrid hebben gemeld. De club van Jan Vertonghen en Toby Alderweireld zou namelijk willen proberen om Thomas Lemar naar Londen te halen. De wereldkampioen maakte in de zomer van 2018 de overstap van AS Monaco naar Atletico Madrid voor een bedrag van circa 60 miljoen euro, maar bleef er onder de verwachtingen.

FC Barcelona zou in actie zijn geschoten voor zijn eerste winteraanwinst. Naar verluidt gaat Barça proberen Matheus Fernandes los te weken bij Palmeiras. Volgens Globosporte heeft de Catalaanse club opnieuw zijn zinnen gezet op de 21-jarige Braziliaan. Twee jaar geleden was er ook al interesse, toen Fernandes nog speelde voor Botafogo. Aan uitgaande zijde laten de Catalanen normaal gezien niemand meer vertrekken.

Luka Modric dreigt Real Madrid in 2020 te verlaten. Volgens The Athletic voert de Kroatische middenvelder van Real Madrid al serieuze gesprekken met DC United over een transfer naar de Amerikaanse MLS. De ex-club van Wayne Rooney zou in januari al willen toeslaan, maar Modric zal waarschijnlijk geen toestemming krijgen om tussentijds te vertrekken bij Real. Komende zomer mag hij allicht wel beschikken.

LEES OOK: 'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Denkt u dat Club deze winter het Belgische transferrecord breekt?

Meest recent

Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

3
3
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

82
82
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

30
30
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

17
17
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

36
36
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

90
90
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

18
18
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

22
22
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

268
268
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

198
198
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

311
311
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

358
358
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

285
285
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

131
131
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

370
370
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

286
286
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

730
730
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

371
371
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

62
62
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

91
91
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

88
88
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

60
60
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

190
190
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

70
70
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

99
99

Meer sportnieuws