TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club nadert recorddeal, plots vertrek Emond'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club nadert recorddeal, plots vertrek Emond'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge blijft hard doordrukken voor een nieuwe spits en dat lijkt Aldolfo Gaich te gaan worden. Volgens de bekende journalist César Luis Merlo zou Marcelo Tinelli, voorzitter van San Lorenzo, dinsdag naar het oefenkamp van Blauw-Zwart in Qatar afreizen. Daar zou hij opnieuw aan tafel zitten met een delegatie van het Brugse bestuur. Om Gaich over te nemen van de Argentijnse club zouden de West-Vlamingen diep in de buidel tasten. Zo wordt gewag gemaakt van een nieuw bod dat rond de 13.5 miljoen dollar, een slordige 12 miljoen euro, zou schommelen. Nooit eerder legde een Belgische club zoveel geld neer voor één speler.

Ook RSC Anderlecht is druk in de meer op de mercato. Aan uitgaande zijde lijkt Paars-Wit zaken te gaan doen met KAS Eupen. Emmanuel Sowah is tijdens de oefenstage op proef bij de Panda's en daar krijgt hij volgens Het Nieuwsblad mogelijk het gezelschap van Knowledge Musona. Hondurese media melden dan weer dat ook het vertrek van Andy Najar nabij is, hij gaat allicht buiten Europa aan de slag. Daarnaast blijft Paars-Wit aandringen voor een nieuwe spits. Er zou al contact zijn geweest met de entourage van Yohan Boli, maar volgens HBVL kreeg STVV nog geen concreet bod op de spits binnen.

Standard lijkt verrassend genoeg zijn beste doelpuntenmaker, Renaud Emond, kwijt te spelen. Zo is men er bij La Dernière Heure en het Franse Ouest-France zeker van dat de aanvaller goed op weg is naar de Ligue 1. De Waalse krant verwacht dat hij eerstdaags zal tekenen bij FC Nantes. Les Canaris, één van de revelaties in Frankrijk, zouden zo'n 3 à 4 miljoen euro voor Emond op tafel leggen. De deal begin deze week zelfs al afgerond worden.

Het lijkt er steeds meer op dat Ally Samatta deze winter vertrekt bij KRC Genk. De kwaliteitskrant The Guardian meldt dat het Brighton & Hove Albion van Leandro Trossard in pole position zou liggen om de spits binnen te halen. De grootste concurrent lijkt Norwich City te zijn, al zou ook Crystal Palace een oogje hebben op de Tanzaniaan. Indien Samatta vertrekt, zal Genk sowieso een rechtstreekse vervanger aantrekken.

AA Gent lijkt eerstdaags afscheid te gaan nemen van Yuya Kubo. De Japanner staat volgens Het Laatste Nieuws dicht bij een overgang naar Cincinnati FC. Intussen rondden de Buffalo’s ook hun eerste inkomende wintertransfer hélemaal af. Zo maakte de club bekend dat ze Sulayman Marreh overneemt van Eupen. Die trekt dus met zo’n zes maanden vertraging tóch richting Ghelamco Arena.

Cercle Brugge is zich stevig aan het wapenen in de strijd tegen degradatie. Met de hulp van moederclub AS Monaco haalde Groen-Zwart de Bosniër Dino Hotic in huis. De 24-jarige komt over van Maribor, waar hij al jaren voor de eerste ploeg speelt. Daar stopt het echter niet bij. Zo meldt Het Nieuwsblad dat de Braziliaanse doelman Warleson vandaag arriveerde op het oefenkamp van Cercle in Malta en er proef mag draaien.

Het afronden van de deal heeft nog enkele dagen geduurd, maar een akkoord is nu toch een feit. Rocky Bushiri trekt van The Canaries naar De Kanaries. STVV laat via zijn officiële kanalen weten dat de Belgische belofte-international naar Stayen trekt op huurbasis van Norwich City.

BUITENLAND
Tottenham Hotspur heeft nood aan versterking om nog iets moois van zijn seizoen te maken. Volgens The Independent zouden Spurs zich daarom bij Atletico Madrid hebben gemeld. De club van Jan Vertonghen en Toby Alderweireld zou namelijk willen proberen om Thomas Lemar naar Londen te halen. De wereldkampioen maakte in de zomer van 2018 de overstap van AS Monaco naar Atletico Madrid voor een bedrag van circa 60 miljoen euro, maar bleef er onder de verwachtingen.

FC Barcelona zou in actie zijn geschoten voor zijn eerste winteraanwinst. Naar verluidt gaat Barça proberen Matheus Fernandes los te weken bij Palmeiras. Volgens Globosporte heeft de Catalaanse club opnieuw zijn zinnen gezet op de 21-jarige Braziliaan. Twee jaar geleden was er ook al interesse, toen Fernandes nog speelde voor Botafogo. Aan uitgaande zijde laten de Catalanen normaal gezien niemand meer vertrekken.

Luka Modric dreigt Real Madrid in 2020 te verlaten. Volgens The Athletic voert de Kroatische middenvelder van Real Madrid al serieuze gesprekken met DC United over een transfer naar de Amerikaanse MLS. De ex-club van Wayne Rooney zou in januari al willen toeslaan, maar Modric zal waarschijnlijk geen toestemming krijgen om tussentijds te vertrekken bij Real. Komende zomer mag hij allicht wel beschikken.

LEES OOK: 'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Denkt u dat Club deze winter het Belgische transferrecord breekt?

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

48
48
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

87
87
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

141
141
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

288
288
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

106
106
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

49
49
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

541
541
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

310
310
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

128
128
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

308
308
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

860
860
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

136
136
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

326
326
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

118
118
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

338
338
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

34
34
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

228
228
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

343
343
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

130
130
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

193
193
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

171
171
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

332
332
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

207
207

Meer sportnieuws