TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club nadert recorddeal, plots vertrek Emond'

703 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club nadert recorddeal, plots vertrek Emond'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge blijft hard doordrukken voor een nieuwe spits en dat lijkt Aldolfo Gaich te gaan worden. Volgens de bekende journalist César Luis Merlo zou Marcelo Tinelli, voorzitter van San Lorenzo, dinsdag naar het oefenkamp van Blauw-Zwart in Qatar afreizen. Daar zou hij opnieuw aan tafel zitten met een delegatie van het Brugse bestuur. Om Gaich over te nemen van de Argentijnse club zouden de West-Vlamingen diep in de buidel tasten. Zo wordt gewag gemaakt van een nieuw bod dat rond de 13.5 miljoen dollar, een slordige 12 miljoen euro, zou schommelen. Nooit eerder legde een Belgische club zoveel geld neer voor één speler.

Ook RSC Anderlecht is druk in de meer op de mercato. Aan uitgaande zijde lijkt Paars-Wit zaken te gaan doen met KAS Eupen. Emmanuel Sowah is tijdens de oefenstage op proef bij de Panda's en daar krijgt hij volgens Het Nieuwsblad mogelijk het gezelschap van Knowledge Musona. Hondurese media melden dan weer dat ook het vertrek van Andy Najar nabij is, hij gaat allicht buiten Europa aan de slag. Daarnaast blijft Paars-Wit aandringen voor een nieuwe spits. Er zou al contact zijn geweest met de entourage van Yohan Boli, maar volgens HBVL kreeg STVV nog geen concreet bod op de spits binnen.

Standard lijkt verrassend genoeg zijn beste doelpuntenmaker, Renaud Emond, kwijt te spelen. Zo is men er bij La Dernière Heure en het Franse Ouest-France zeker van dat de aanvaller goed op weg is naar de Ligue 1. De Waalse krant verwacht dat hij eerstdaags zal tekenen bij FC Nantes. Les Canaris, één van de revelaties in Frankrijk, zouden zo'n 3 à 4 miljoen euro voor Emond op tafel leggen. De deal begin deze week zelfs al afgerond worden.

Het lijkt er steeds meer op dat Ally Samatta deze winter vertrekt bij KRC Genk. De kwaliteitskrant The Guardian meldt dat het Brighton & Hove Albion van Leandro Trossard in pole position zou liggen om de spits binnen te halen. De grootste concurrent lijkt Norwich City te zijn, al zou ook Crystal Palace een oogje hebben op de Tanzaniaan. Indien Samatta vertrekt, zal Genk sowieso een rechtstreekse vervanger aantrekken.

AA Gent lijkt eerstdaags afscheid te gaan nemen van Yuya Kubo. De Japanner staat volgens Het Laatste Nieuws dicht bij een overgang naar Cincinnati FC. Intussen rondden de Buffalo’s ook hun eerste inkomende wintertransfer hélemaal af. Zo maakte de club bekend dat ze Sulayman Marreh overneemt van Eupen. Die trekt dus met zo’n zes maanden vertraging tóch richting Ghelamco Arena.

Cercle Brugge is zich stevig aan het wapenen in de strijd tegen degradatie. Met de hulp van moederclub AS Monaco haalde Groen-Zwart de Bosniër Dino Hotic in huis. De 24-jarige komt over van Maribor, waar hij al jaren voor de eerste ploeg speelt. Daar stopt het echter niet bij. Zo meldt Het Nieuwsblad dat de Braziliaanse doelman Warleson vandaag arriveerde op het oefenkamp van Cercle in Malta en er proef mag draaien.

Het afronden van de deal heeft nog enkele dagen geduurd, maar een akkoord is nu toch een feit. Rocky Bushiri trekt van The Canaries naar De Kanaries. STVV laat via zijn officiële kanalen weten dat de Belgische belofte-international naar Stayen trekt op huurbasis van Norwich City.

BUITENLAND
Tottenham Hotspur heeft nood aan versterking om nog iets moois van zijn seizoen te maken. Volgens The Independent zouden Spurs zich daarom bij Atletico Madrid hebben gemeld. De club van Jan Vertonghen en Toby Alderweireld zou namelijk willen proberen om Thomas Lemar naar Londen te halen. De wereldkampioen maakte in de zomer van 2018 de overstap van AS Monaco naar Atletico Madrid voor een bedrag van circa 60 miljoen euro, maar bleef er onder de verwachtingen.

FC Barcelona zou in actie zijn geschoten voor zijn eerste winteraanwinst. Naar verluidt gaat Barça proberen Matheus Fernandes los te weken bij Palmeiras. Volgens Globosporte heeft de Catalaanse club opnieuw zijn zinnen gezet op de 21-jarige Braziliaan. Twee jaar geleden was er ook al interesse, toen Fernandes nog speelde voor Botafogo. Aan uitgaande zijde laten de Catalanen normaal gezien niemand meer vertrekken.

Luka Modric dreigt Real Madrid in 2020 te verlaten. Volgens The Athletic voert de Kroatische middenvelder van Real Madrid al serieuze gesprekken met DC United over een transfer naar de Amerikaanse MLS. De ex-club van Wayne Rooney zou in januari al willen toeslaan, maar Modric zal waarschijnlijk geen toestemming krijgen om tussentijds te vertrekken bij Real. Komende zomer mag hij allicht wel beschikken.

LEES OOK: Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Denkt u dat Club deze winter het Belgische transferrecord breekt?

Meest recent

Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

0
0
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

10
10
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

30
30
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

27
27
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

40
40
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

55
55
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

94
94
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

249
249
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

64
64
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

157
157
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

127
127
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

72
72
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

427
427
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

374
374
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

114
114
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

363
363
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

284
284
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

268
268
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

508
508
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

195
195
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

95
95
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

240
240
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

78
78
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

154
154

Meer sportnieuws