TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt grove borstel boven, Club Brugge drukt door'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt grove borstel boven, Club Brugge drukt door'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook dagelijks om 12u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage en zou dat graag doen met een nieuwe spits binnen de rangen. Maar dat wordt moeilijk. Christian Benteke blijft nadrukkelijk in beeld, maar zijn makelaar liet aan Sporza verstaan dat er van een akkoord nog lang geen sprake is. Daarnaast wordt ook de jonge Argentijn Adolfo Gaich genoemd, maar ook hij lijkt op dit moment onhaalbaar. Zijn club San Lorenzo zou namelijk een pak meer vragen dan Club (voorlopig?) wil bieden. Aan uitgaande zijde zou Emmanuel Dennis dan weer aanbiedingen uit Spanje, Engeland en Duitsland op zak hebben.

Bij RSC Anderlecht staat het verkopen van spelers dan weer centraal tijdens de komende mercato's. Het Laatste Nieuws berekende dat maar liefst 24 (!) spelers definitief mogen vertrekken, daarvan worden er momenteel weliswaar 11 al verhuurd. Opvallend is dat ook Alexis Saelemaekers op die lijst zou staan, nochtans beweerde men dat de jonge talenten nog niet te koop waren. Op de 20-jarige belofte-international kwam evenwel nog geen concreet bod binnen. Alexandru Chipciu zou dan weer op weg zijn naar Gaziantepspor.

Sint-Truiden lijkt opnieuw een grote transferslag te gaan slaan. Volgens verschillende Iraanse media is Yuma Suzuki op weg richting Tractor Sazi FC. De eersteklasser uit Iran zou een bedrag van ongeveer vijf miljoen euro over hebben voor de Japanner, en het zou zelfs al een akkoord hebben met STVV. Het blijft echter nog wachten op een officiële bevestiging van de Kanaries, maar niks lijkt een overgang nog in de weg te staan.

David Henen heeft de verwachtingen bij Charleroi nog niet kunnen inlossen. Volgens La Dernière Heure zou het wel eens kunnen dat de ondertussen 23-jarige speler in januari andere oorden gaat opzoeken. Henen ligt nog tot de zomer onder contract en Charleroi heeft nog een optie om die overeenkomst met twee jaar open te breken, maar de kans is dus reëel dat hij deze winter nog vertrekt.

KV Oostende heeft nood aan extra versterking om het behoud te verzekeren. En daarvoor zou het nu aankloppen bij Club Brugge, volgens Het Nieuwsblad zou Amadou Sagna dichtbij een huur naar zee staan. De Senegalese jeugdinternational tekende tijdens de zomermaanden een contract tot 2023 bij Blauw-Zwart, maar hij maakte dit seizoen nog geen enkele speelminuut. Volgens de krant zou Club genegen staan aan een uitleenbeurt naar KVO.

Het is AA Gent menens in de strijd om Frank Boya. Zo meldt Le Soir dat de Buffalo's de middenvelder al in januari willen aantrekken. Er zouden alvast de nodige contacten zijn gelegd met zijn entourage. Moeskroen, dat dit seizoen nog maar weinig te winnen of te verliezen heeft, zou ook willen meewerken aan een winterse transfer om zo toch een bepaalde som te vangen.

BUITENLAND
Volgens La Gazzetta dello Sport zal Dries Mertens in principe gewoon tot het einde van het seizoen bij SSC Napoli blijven. Trainer Gennaro Gattuso rekent immers op de Rode Duivel en wil hem dus liever niet zien vertrekken. Wat hij na het seizoen zal doen staat nog niet vast. Ondertussen blijven de geïnteresseerde clubs zich wel melden voor de aanvaller, die deze zomer einde contract is. Zo melden Spaanse bronnen dat Atletico Madrid zich opnieuw aan het front heeft gemeld.

Volgens The Sun zal Manchester United tot het einde van het seizoen wachten om de transfer van Christian Eriksen af te ronden. De Deense middenvelder van Tottenham Hotspur heeft een aflopend contract in de Britse hoofdstad, waardoor hij in juli gratis kan vertrekken richting Manchester. De 27-jarige Eriksen weigerde tot nu toe elke onderhandeling met de Spurs omtrent een nieuw contract.

LEES OOK: AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

Zou Saelemaekers een goede aanwinst zijn voor Club?

Meest recent

'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

9
9
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

53
53
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

25
25
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

265
265
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

90
90
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

99
99
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

255
255
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

72
72
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

96
96
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

141
141
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

35
35
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

175
175
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

212
212
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

79
79
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1114
1114
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

141
141
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

331
331
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

399
399
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

251
251
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

323
323
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

125
125
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

93
93
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

572
572
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

90
90

Meer sportnieuws