TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt grove borstel boven, Club Brugge drukt door'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt grove borstel boven, Club Brugge drukt door'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook dagelijks om 12u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage en zou dat graag doen met een nieuwe spits binnen de rangen. Maar dat wordt moeilijk. Christian Benteke blijft nadrukkelijk in beeld, maar zijn makelaar liet aan Sporza verstaan dat er van een akkoord nog lang geen sprake is. Daarnaast wordt ook de jonge Argentijn Adolfo Gaich genoemd, maar ook hij lijkt op dit moment onhaalbaar. Zijn club San Lorenzo zou namelijk een pak meer vragen dan Club (voorlopig?) wil bieden. Aan uitgaande zijde zou Emmanuel Dennis dan weer aanbiedingen uit Spanje, Engeland en Duitsland op zak hebben.

Bij RSC Anderlecht staat het verkopen van spelers dan weer centraal tijdens de komende mercato's. Het Laatste Nieuws berekende dat maar liefst 24 (!) spelers definitief mogen vertrekken, daarvan worden er momenteel weliswaar 11 al verhuurd. Opvallend is dat ook Alexis Saelemaekers op die lijst zou staan, nochtans beweerde men dat de jonge talenten nog niet te koop waren. Op de 20-jarige belofte-international kwam evenwel nog geen concreet bod binnen. Alexandru Chipciu zou dan weer op weg zijn naar Gaziantepspor.

Sint-Truiden lijkt opnieuw een grote transferslag te gaan slaan. Volgens verschillende Iraanse media is Yuma Suzuki op weg richting Tractor Sazi FC. De eersteklasser uit Iran zou een bedrag van ongeveer vijf miljoen euro over hebben voor de Japanner, en het zou zelfs al een akkoord hebben met STVV. Het blijft echter nog wachten op een officiële bevestiging van de Kanaries, maar niks lijkt een overgang nog in de weg te staan.

David Henen heeft de verwachtingen bij Charleroi nog niet kunnen inlossen. Volgens La Dernière Heure zou het wel eens kunnen dat de ondertussen 23-jarige speler in januari andere oorden gaat opzoeken. Henen ligt nog tot de zomer onder contract en Charleroi heeft nog een optie om die overeenkomst met twee jaar open te breken, maar de kans is dus reëel dat hij deze winter nog vertrekt.

KV Oostende heeft nood aan extra versterking om het behoud te verzekeren. En daarvoor zou het nu aankloppen bij Club Brugge, volgens Het Nieuwsblad zou Amadou Sagna dichtbij een huur naar zee staan. De Senegalese jeugdinternational tekende tijdens de zomermaanden een contract tot 2023 bij Blauw-Zwart, maar hij maakte dit seizoen nog geen enkele speelminuut. Volgens de krant zou Club genegen staan aan een uitleenbeurt naar KVO.

Het is AA Gent menens in de strijd om Frank Boya. Zo meldt Le Soir dat de Buffalo's de middenvelder al in januari willen aantrekken. Er zouden alvast de nodige contacten zijn gelegd met zijn entourage. Moeskroen, dat dit seizoen nog maar weinig te winnen of te verliezen heeft, zou ook willen meewerken aan een winterse transfer om zo toch een bepaalde som te vangen.

BUITENLAND
Volgens La Gazzetta dello Sport zal Dries Mertens in principe gewoon tot het einde van het seizoen bij SSC Napoli blijven. Trainer Gennaro Gattuso rekent immers op de Rode Duivel en wil hem dus liever niet zien vertrekken. Wat hij na het seizoen zal doen staat nog niet vast. Ondertussen blijven de geïnteresseerde clubs zich wel melden voor de aanvaller, die deze zomer einde contract is. Zo melden Spaanse bronnen dat Atletico Madrid zich opnieuw aan het front heeft gemeld.

Volgens The Sun zal Manchester United tot het einde van het seizoen wachten om de transfer van Christian Eriksen af te ronden. De Deense middenvelder van Tottenham Hotspur heeft een aflopend contract in de Britse hoofdstad, waardoor hij in juli gratis kan vertrekken richting Manchester. De 27-jarige Eriksen weigerde tot nu toe elke onderhandeling met de Spurs omtrent een nieuw contract.

LEES OOK: Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Zou Saelemaekers een goede aanwinst zijn voor Club?

Meest recent

Liverpool-oorlog ontploft: Slot verwoest Salah volledig

Het is oorlog bij Liverpool. Na het 3-3 gelijkspel tegen Leeds United haalde sterspeler Mohamed ...

69
69
STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Truienaars leveren al vele ...

60
60
'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

177
177
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

42
42
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

196
196
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

74
74
'Salah vertrekt met slaande deuren: eerste bod onderweg'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

99
99
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

822
822
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

467
467
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

203
203
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

1461
1461
Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

528
528
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

314
314
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen gelekt

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

1059
1059
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

2347
2347
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

814
814
Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Als een donderslag bij heldere hemel nam Club Brugge zopas afscheid van Nicky Hayen. Misschien ...

1307
1307
Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

1176
1176
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

2099
2099
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

2929
2929
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

2425
2425
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

1330
1330
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

29
29
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

932
932
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

293
293

Meer sportnieuws