TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt grove borstel boven, Club Brugge drukt door'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt grove borstel boven, Club Brugge drukt door'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook dagelijks om 12u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage en zou dat graag doen met een nieuwe spits binnen de rangen. Maar dat wordt moeilijk. Christian Benteke blijft nadrukkelijk in beeld, maar zijn makelaar liet aan Sporza verstaan dat er van een akkoord nog lang geen sprake is. Daarnaast wordt ook de jonge Argentijn Adolfo Gaich genoemd, maar ook hij lijkt op dit moment onhaalbaar. Zijn club San Lorenzo zou namelijk een pak meer vragen dan Club (voorlopig?) wil bieden. Aan uitgaande zijde zou Emmanuel Dennis dan weer aanbiedingen uit Spanje, Engeland en Duitsland op zak hebben.

Bij RSC Anderlecht staat het verkopen van spelers dan weer centraal tijdens de komende mercato's. Het Laatste Nieuws berekende dat maar liefst 24 (!) spelers definitief mogen vertrekken, daarvan worden er momenteel weliswaar 11 al verhuurd. Opvallend is dat ook Alexis Saelemaekers op die lijst zou staan, nochtans beweerde men dat de jonge talenten nog niet te koop waren. Op de 20-jarige belofte-international kwam evenwel nog geen concreet bod binnen. Alexandru Chipciu zou dan weer op weg zijn naar Gaziantepspor.

Sint-Truiden lijkt opnieuw een grote transferslag te gaan slaan. Volgens verschillende Iraanse media is Yuma Suzuki op weg richting Tractor Sazi FC. De eersteklasser uit Iran zou een bedrag van ongeveer vijf miljoen euro over hebben voor de Japanner, en het zou zelfs al een akkoord hebben met STVV. Het blijft echter nog wachten op een officiële bevestiging van de Kanaries, maar niks lijkt een overgang nog in de weg te staan.

David Henen heeft de verwachtingen bij Charleroi nog niet kunnen inlossen. Volgens La Dernière Heure zou het wel eens kunnen dat de ondertussen 23-jarige speler in januari andere oorden gaat opzoeken. Henen ligt nog tot de zomer onder contract en Charleroi heeft nog een optie om die overeenkomst met twee jaar open te breken, maar de kans is dus reëel dat hij deze winter nog vertrekt.

KV Oostende heeft nood aan extra versterking om het behoud te verzekeren. En daarvoor zou het nu aankloppen bij Club Brugge, volgens Het Nieuwsblad zou Amadou Sagna dichtbij een huur naar zee staan. De Senegalese jeugdinternational tekende tijdens de zomermaanden een contract tot 2023 bij Blauw-Zwart, maar hij maakte dit seizoen nog geen enkele speelminuut. Volgens de krant zou Club genegen staan aan een uitleenbeurt naar KVO.

Het is AA Gent menens in de strijd om Frank Boya. Zo meldt Le Soir dat de Buffalo's de middenvelder al in januari willen aantrekken. Er zouden alvast de nodige contacten zijn gelegd met zijn entourage. Moeskroen, dat dit seizoen nog maar weinig te winnen of te verliezen heeft, zou ook willen meewerken aan een winterse transfer om zo toch een bepaalde som te vangen.

BUITENLAND
Volgens La Gazzetta dello Sport zal Dries Mertens in principe gewoon tot het einde van het seizoen bij SSC Napoli blijven. Trainer Gennaro Gattuso rekent immers op de Rode Duivel en wil hem dus liever niet zien vertrekken. Wat hij na het seizoen zal doen staat nog niet vast. Ondertussen blijven de geïnteresseerde clubs zich wel melden voor de aanvaller, die deze zomer einde contract is. Zo melden Spaanse bronnen dat Atletico Madrid zich opnieuw aan het front heeft gemeld.

Volgens The Sun zal Manchester United tot het einde van het seizoen wachten om de transfer van Christian Eriksen af te ronden. De Deense middenvelder van Tottenham Hotspur heeft een aflopend contract in de Britse hoofdstad, waardoor hij in juli gratis kan vertrekken richting Manchester. De 27-jarige Eriksen weigerde tot nu toe elke onderhandeling met de Spurs omtrent een nieuw contract.

LEES OOK: AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Zou Saelemaekers een goede aanwinst zijn voor Club?

Meest recent

'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

68
68
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

63
63
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

102
102
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

30
30
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

362
362
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

111
111
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

225
225
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

38
38
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

172
172
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

331
331
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

123
123
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

344
344
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

55
55
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

217
217
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

551
551
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1373
1373
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

141
141
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

533
533
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

506
506
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

367
367
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

297
297
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

422
422
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

540
540
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

79
79

Meer sportnieuws