TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt grove borstel boven, Club Brugge drukt door'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt grove borstel boven, Club Brugge drukt door'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook dagelijks om 12u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage en zou dat graag doen met een nieuwe spits binnen de rangen. Maar dat wordt moeilijk. Christian Benteke blijft nadrukkelijk in beeld, maar zijn makelaar liet aan Sporza verstaan dat er van een akkoord nog lang geen sprake is. Daarnaast wordt ook de jonge Argentijn Adolfo Gaich genoemd, maar ook hij lijkt op dit moment onhaalbaar. Zijn club San Lorenzo zou namelijk een pak meer vragen dan Club (voorlopig?) wil bieden. Aan uitgaande zijde zou Emmanuel Dennis dan weer aanbiedingen uit Spanje, Engeland en Duitsland op zak hebben.

Bij RSC Anderlecht staat het verkopen van spelers dan weer centraal tijdens de komende mercato's. Het Laatste Nieuws berekende dat maar liefst 24 (!) spelers definitief mogen vertrekken, daarvan worden er momenteel weliswaar 11 al verhuurd. Opvallend is dat ook Alexis Saelemaekers op die lijst zou staan, nochtans beweerde men dat de jonge talenten nog niet te koop waren. Op de 20-jarige belofte-international kwam evenwel nog geen concreet bod binnen. Alexandru Chipciu zou dan weer op weg zijn naar Gaziantepspor.

Sint-Truiden lijkt opnieuw een grote transferslag te gaan slaan. Volgens verschillende Iraanse media is Yuma Suzuki op weg richting Tractor Sazi FC. De eersteklasser uit Iran zou een bedrag van ongeveer vijf miljoen euro over hebben voor de Japanner, en het zou zelfs al een akkoord hebben met STVV. Het blijft echter nog wachten op een officiële bevestiging van de Kanaries, maar niks lijkt een overgang nog in de weg te staan.

David Henen heeft de verwachtingen bij Charleroi nog niet kunnen inlossen. Volgens La Dernière Heure zou het wel eens kunnen dat de ondertussen 23-jarige speler in januari andere oorden gaat opzoeken. Henen ligt nog tot de zomer onder contract en Charleroi heeft nog een optie om die overeenkomst met twee jaar open te breken, maar de kans is dus reëel dat hij deze winter nog vertrekt.

KV Oostende heeft nood aan extra versterking om het behoud te verzekeren. En daarvoor zou het nu aankloppen bij Club Brugge, volgens Het Nieuwsblad zou Amadou Sagna dichtbij een huur naar zee staan. De Senegalese jeugdinternational tekende tijdens de zomermaanden een contract tot 2023 bij Blauw-Zwart, maar hij maakte dit seizoen nog geen enkele speelminuut. Volgens de krant zou Club genegen staan aan een uitleenbeurt naar KVO.

Het is AA Gent menens in de strijd om Frank Boya. Zo meldt Le Soir dat de Buffalo's de middenvelder al in januari willen aantrekken. Er zouden alvast de nodige contacten zijn gelegd met zijn entourage. Moeskroen, dat dit seizoen nog maar weinig te winnen of te verliezen heeft, zou ook willen meewerken aan een winterse transfer om zo toch een bepaalde som te vangen.

BUITENLAND
Volgens La Gazzetta dello Sport zal Dries Mertens in principe gewoon tot het einde van het seizoen bij SSC Napoli blijven. Trainer Gennaro Gattuso rekent immers op de Rode Duivel en wil hem dus liever niet zien vertrekken. Wat hij na het seizoen zal doen staat nog niet vast. Ondertussen blijven de geïnteresseerde clubs zich wel melden voor de aanvaller, die deze zomer einde contract is. Zo melden Spaanse bronnen dat Atletico Madrid zich opnieuw aan het front heeft gemeld.

Volgens The Sun zal Manchester United tot het einde van het seizoen wachten om de transfer van Christian Eriksen af te ronden. De Deense middenvelder van Tottenham Hotspur heeft een aflopend contract in de Britse hoofdstad, waardoor hij in juli gratis kan vertrekken richting Manchester. De 27-jarige Eriksen weigerde tot nu toe elke onderhandeling met de Spurs omtrent een nieuw contract.

LEES OOK: Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Zou Saelemaekers een goede aanwinst zijn voor Club?

Meest recent

Kompany laat koppen rollen: schokgolf door Bayern‑kleedkamer

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

7
7
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

9
9
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

23
23
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

101
101
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

83
83
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

224
224
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

32
32
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

252
252
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

90
90
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

201
201
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

111
111
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

18
18
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

40
40
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

275
275
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

205
205
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

205
205
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

68
68
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

38
38
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

63
63
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

39
39
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

36
36
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

70
70
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

87
87
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

33
33
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

108
108

Meer sportnieuws