TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt grove borstel boven, Club Brugge drukt door'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt grove borstel boven, Club Brugge drukt door'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook dagelijks om 12u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage en zou dat graag doen met een nieuwe spits binnen de rangen. Maar dat wordt moeilijk. Christian Benteke blijft nadrukkelijk in beeld, maar zijn makelaar liet aan Sporza verstaan dat er van een akkoord nog lang geen sprake is. Daarnaast wordt ook de jonge Argentijn Adolfo Gaich genoemd, maar ook hij lijkt op dit moment onhaalbaar. Zijn club San Lorenzo zou namelijk een pak meer vragen dan Club (voorlopig?) wil bieden. Aan uitgaande zijde zou Emmanuel Dennis dan weer aanbiedingen uit Spanje, Engeland en Duitsland op zak hebben.

Bij RSC Anderlecht staat het verkopen van spelers dan weer centraal tijdens de komende mercato's. Het Laatste Nieuws berekende dat maar liefst 24 (!) spelers definitief mogen vertrekken, daarvan worden er momenteel weliswaar 11 al verhuurd. Opvallend is dat ook Alexis Saelemaekers op die lijst zou staan, nochtans beweerde men dat de jonge talenten nog niet te koop waren. Op de 20-jarige belofte-international kwam evenwel nog geen concreet bod binnen. Alexandru Chipciu zou dan weer op weg zijn naar Gaziantepspor.

Sint-Truiden lijkt opnieuw een grote transferslag te gaan slaan. Volgens verschillende Iraanse media is Yuma Suzuki op weg richting Tractor Sazi FC. De eersteklasser uit Iran zou een bedrag van ongeveer vijf miljoen euro over hebben voor de Japanner, en het zou zelfs al een akkoord hebben met STVV. Het blijft echter nog wachten op een officiële bevestiging van de Kanaries, maar niks lijkt een overgang nog in de weg te staan.

David Henen heeft de verwachtingen bij Charleroi nog niet kunnen inlossen. Volgens La Dernière Heure zou het wel eens kunnen dat de ondertussen 23-jarige speler in januari andere oorden gaat opzoeken. Henen ligt nog tot de zomer onder contract en Charleroi heeft nog een optie om die overeenkomst met twee jaar open te breken, maar de kans is dus reëel dat hij deze winter nog vertrekt.

KV Oostende heeft nood aan extra versterking om het behoud te verzekeren. En daarvoor zou het nu aankloppen bij Club Brugge, volgens Het Nieuwsblad zou Amadou Sagna dichtbij een huur naar zee staan. De Senegalese jeugdinternational tekende tijdens de zomermaanden een contract tot 2023 bij Blauw-Zwart, maar hij maakte dit seizoen nog geen enkele speelminuut. Volgens de krant zou Club genegen staan aan een uitleenbeurt naar KVO.

Het is AA Gent menens in de strijd om Frank Boya. Zo meldt Le Soir dat de Buffalo's de middenvelder al in januari willen aantrekken. Er zouden alvast de nodige contacten zijn gelegd met zijn entourage. Moeskroen, dat dit seizoen nog maar weinig te winnen of te verliezen heeft, zou ook willen meewerken aan een winterse transfer om zo toch een bepaalde som te vangen.

BUITENLAND
Volgens La Gazzetta dello Sport zal Dries Mertens in principe gewoon tot het einde van het seizoen bij SSC Napoli blijven. Trainer Gennaro Gattuso rekent immers op de Rode Duivel en wil hem dus liever niet zien vertrekken. Wat hij na het seizoen zal doen staat nog niet vast. Ondertussen blijven de geïnteresseerde clubs zich wel melden voor de aanvaller, die deze zomer einde contract is. Zo melden Spaanse bronnen dat Atletico Madrid zich opnieuw aan het front heeft gemeld.

Volgens The Sun zal Manchester United tot het einde van het seizoen wachten om de transfer van Christian Eriksen af te ronden. De Deense middenvelder van Tottenham Hotspur heeft een aflopend contract in de Britse hoofdstad, waardoor hij in juli gratis kan vertrekken richting Manchester. De 27-jarige Eriksen weigerde tot nu toe elke onderhandeling met de Spurs omtrent een nieuw contract.

LEES OOK: Grote zorgen in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte uitgesteld

Zou Saelemaekers een goede aanwinst zijn voor Club?

Meest recent

Grote zorgen in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte uitgesteld

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

0
0
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

28
28
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

208
208
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

23
23
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

153
153
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

129
129
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

71
71
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

193
193
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

15
15
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

71
71
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

327
327
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

120
120
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

196
196
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

94
94
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

326
326
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

187
187
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

164
164
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

490
490
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

161
161
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

169
169
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

32
32
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

265
265
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

284
284
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

402
402
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

142
142

Meer sportnieuws