Xavi: "Guardiola meende serieus wat hij voor het seizoen zei"

door
Xavi:

De Premier League is halverwege en de achterstand van Manchester City op Liverpool is al opgelopen tot veertien punten, terwijl de Reds nog een wedstrijd te goed hebben. Maar coach Pep Guardiola zou de verloren landstitel niet eens zo erg vinden. Tenminste toch als zijn ploeg de Champions League wint.


Zijn voormalige poulain Xavi, die momenteel in het Midden-Oosten zelf timmert aan zijn trainerscarrière, benadrukt in eerste instantie dat de Catalaan niet zomaar de handdoek zal werpen. "Pep is een geboren winnaar. Het zal hem pijn doen dat Manchester City zover achter Liverpool staat in de competitie, maar hij geeft niet op. Hij zal ook realistisch zijn. Het gat is op dit moment erg groot en het lijkt niet erg waarschijnlijk dat Manchester City de derde landstitel op rij kan pakken", aldus Xavi tegenover de Daily Mirror.

Maar de oud-middenvelder voegt er meteen aan toe dat de Champions League momenteel toch iets belangrijker voor hem is. "Pep zal iedere mogelijke prijs willen winnen. Maar als je hem aan het begin van het seizoen had gevraagd waar zijn voorkeur ligt, had hij ongetwijfeld de Champions League gezegd. Hij grapte dat Manchester City en Liverpool dit seizoen van prijs moesten ruilen. Het leek misschien een grapje, maar ik denk dat hij serieus was. Pep heeft iedere prijs in Engeland gewonnen met Manchester City en weet dat de Champions League de club naar een volgend niveau kan tillen", zo zei Xavi.

LEES OOK: Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Denkt u dat City de Champions League wint?

Meest recent

Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

25
25
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

32
32
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

88
88
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

83
83
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

210
210
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

62
62
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

270
270
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

33
33
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

242
242
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

39
39
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

507
507
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

179
179
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

180
180
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

59
59
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

73
73
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

193
193
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

171
171
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

85
85
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

233
233
'Ruben Van Gucht in shock: straffe bekentenis blijft hangen'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

335
335
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

48
48
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

259
259
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

244
244
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

42
42
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

422
422

Meer sportnieuws