TRANSFERUURTJE: 'Saelemaekers kan vertrekken, Mertens wijst Engelsen af'

565
TRANSFERUURTJE: 'Saelemaekers kan vertrekken, Mertens wijst Engelsen af'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Jelle Vossen komt amper nog in de plannen voor bij Club Brugge en zou deze winter wel eens voor een pittige overstap kunnen kiezen. Zo schrijft De Standaard dat stadsrivaal Cercle Brugge droomt van de komst van Vossen. De hekkensluiter kan nog wel wat scorend vermogen gebruiken. De vraag is wel of hij het ziet zitten om tegen degradatie te gaan vechten. En of Club bereid is hem zomaar naar de stadsgenoot te laten gaan. Ook Ethan Horvath zou kunnen vertrekken (al dan niet tijdelijk). Hij prefereert een Europese club boven de MLS.

Antwerp FC lijkt komende week de contractverlenging van Sinan Bolat te gaan afronden. Overigens lijkt ook de eerste vertrekker al in de maak op de Bosuil. Dylan Batubinsika is centraal achterin nog maar vierde keuze na Arslanagic, Hoedt en Seck en is het bankzitten beu. De Fransman wil dan ook vertrekken en zijn entourage is begonnen aan de zoektocht naar een nieuwe club. Als vervanger werkt Antwerp aan de komst van de Congolees Ava Dongo (AS Vita Club).

Volgens La Dernière Heure is het niet uitgesloten dat Anderlecht Alexis Saelemaekers in januari van de hand doet. De 20-jarige Belg heeft volgens Transfermarkt.de een marktwaarde van zeven miljoen euro en ligt nog tot medio 2022 onder contract. De entourage van de speler houdt de transfermarkt ook in de gaten, maar tot op heden is er nog geen nieuws over concrete interesse.

KRC Genk heeft zijn transferplannen bijgesteld. Sportief directeur Dimitri De Condé liet aan Het Belang van Limburg immers weten dat Genk in januari geen nieuwe doelman zal halen. De afgelopen weken werd de naam van Davy Roef, doelman op overschot bij RSC Anderlecht, maar de Limburgers hebben de ex-doelman van Waasland-Beveren en Deportivo La Coruna dus van hun verlanglijstje geschrapt.

BUITENLAND
Dries Mertens is in de zomer einde contract en verschillende clubs tonen interesse, maar de aanvaller zal Napoli in januari zeker niet verlaten. Mertens zou voor 10 miljoen euro kunnen vertrekken en ook Everton, waar Carlo Ancelotti sinds kort coach is, zou interesse hebben. De Rode Duivel wil in januari echter niet vertrekken en hoopt bij te tekenen en anders in de zomer transfervrij een mooie transfer te versieren.

Juventus heeft opnieuw een absoluut toptalent op de verlanglijst staan. Zo zijn de pijlen dit keer op Erling Braut Haaland zijn gericht. De concurrentie voor de wonderboy van RB Salzburg is wel enorm. Onder meer Borussia Dortmund, RB Leipzig, Bayern München en Manchester United zouden eveneens strijden om de Noorse spits. Maar Juventus heeft een aantal troeven om hem te overtuigen, zo onderstreept Tuttosport.

Het is Pep Guardiola menens om zijn defensie bij Manchester City deze winter te versterken. Volgens The Telegraph heeft Guardiola ook al een verlanglijstje samengesteld. Daarbij lijkt hij vooral voor jeugd te gaan. Pau Torres (22, Villarreal) en Ruben Dias (22, Benfica) zouden immers de twee targets van de Spaanse coach zijn.

Paul Pogba blijft maar gelinkt worden aan een transfer naar Real Madrid. Maar volgens SPORT mogen die nu de prullenmand in, want het bestuur van Real zou een mogelijke transfer definitief van tafel geveegd hebben. Dat zou alles te maken hebben met de ontbolstering van Fede Valverde dit seizoen.

LEES OOK: 'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Club moet Vossen laten gaan ...

Meest recent

'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

8
8
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

15
15
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

6
6
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

39
39
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

22
22
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

59
59
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

30
30
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

33
33
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

8
8
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

101
101
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

90
90
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

177
177
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

15
15
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

185
185
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

430
430
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

357
357
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

341
341
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

48
48
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

343
343
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

93
93
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

43
43
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

173
173
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

147
147
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

91
91

Meer sportnieuws