TRANSFERUURTJE: 'Saelemaekers kan vertrekken, Mertens wijst Engelsen af'

door
TRANSFERUURTJE: 'Saelemaekers kan vertrekken, Mertens wijst Engelsen af'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Jelle Vossen komt amper nog in de plannen voor bij Club Brugge en zou deze winter wel eens voor een pittige overstap kunnen kiezen. Zo schrijft De Standaard dat stadsrivaal Cercle Brugge droomt van de komst van Vossen. De hekkensluiter kan nog wel wat scorend vermogen gebruiken. De vraag is wel of hij het ziet zitten om tegen degradatie te gaan vechten. En of Club bereid is hem zomaar naar de stadsgenoot te laten gaan. Ook Ethan Horvath zou kunnen vertrekken (al dan niet tijdelijk). Hij prefereert een Europese club boven de MLS.

Antwerp FC lijkt komende week de contractverlenging van Sinan Bolat te gaan afronden. Overigens lijkt ook de eerste vertrekker al in de maak op de Bosuil. Dylan Batubinsika is centraal achterin nog maar vierde keuze na Arslanagic, Hoedt en Seck en is het bankzitten beu. De Fransman wil dan ook vertrekken en zijn entourage is begonnen aan de zoektocht naar een nieuwe club. Als vervanger werkt Antwerp aan de komst van de Congolees Ava Dongo (AS Vita Club).

Volgens La Dernière Heure is het niet uitgesloten dat Anderlecht Alexis Saelemaekers in januari van de hand doet. De 20-jarige Belg heeft volgens Transfermarkt.de een marktwaarde van zeven miljoen euro en ligt nog tot medio 2022 onder contract. De entourage van de speler houdt de transfermarkt ook in de gaten, maar tot op heden is er nog geen nieuws over concrete interesse.

KRC Genk heeft zijn transferplannen bijgesteld. Sportief directeur Dimitri De Condé liet aan Het Belang van Limburg immers weten dat Genk in januari geen nieuwe doelman zal halen. De afgelopen weken werd de naam van Davy Roef, doelman op overschot bij RSC Anderlecht, maar de Limburgers hebben de ex-doelman van Waasland-Beveren en Deportivo La Coruna dus van hun verlanglijstje geschrapt.

BUITENLAND
Dries Mertens is in de zomer einde contract en verschillende clubs tonen interesse, maar de aanvaller zal Napoli in januari zeker niet verlaten. Mertens zou voor 10 miljoen euro kunnen vertrekken en ook Everton, waar Carlo Ancelotti sinds kort coach is, zou interesse hebben. De Rode Duivel wil in januari echter niet vertrekken en hoopt bij te tekenen en anders in de zomer transfervrij een mooie transfer te versieren.

Juventus heeft opnieuw een absoluut toptalent op de verlanglijst staan. Zo zijn de pijlen dit keer op Erling Braut Haaland zijn gericht. De concurrentie voor de wonderboy van RB Salzburg is wel enorm. Onder meer Borussia Dortmund, RB Leipzig, Bayern München en Manchester United zouden eveneens strijden om de Noorse spits. Maar Juventus heeft een aantal troeven om hem te overtuigen, zo onderstreept Tuttosport.

Het is Pep Guardiola menens om zijn defensie bij Manchester City deze winter te versterken. Volgens The Telegraph heeft Guardiola ook al een verlanglijstje samengesteld. Daarbij lijkt hij vooral voor jeugd te gaan. Pau Torres (22, Villarreal) en Ruben Dias (22, Benfica) zouden immers de twee targets van de Spaanse coach zijn.

Paul Pogba blijft maar gelinkt worden aan een transfer naar Real Madrid. Maar volgens SPORT mogen die nu de prullenmand in, want het bestuur van Real zou een mogelijke transfer definitief van tafel geveegd hebben. Dat zou alles te maken hebben met de ontbolstering van Fede Valverde dit seizoen.

LEES OOK: Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Club moet Vossen laten gaan ...

Meest recent

La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

19
19
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

6
6
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

72
72
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

136
136
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

57
57
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

60
60
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

79
79
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

250
250
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

80
80
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

376
376
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

195
195
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

51
51
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

60
60
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

182
182
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

403
403
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

533
533
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

70
70
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

75
75
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

1060
1060
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

278
278
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

900
900
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

237
237
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

470
470
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

47
47
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

175
175

Meer sportnieuws