TRANSFERUURTJE: 'Saelemaekers kan vertrekken, Mertens wijst Engelsen af'

door
TRANSFERUURTJE: 'Saelemaekers kan vertrekken, Mertens wijst Engelsen af'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Jelle Vossen komt amper nog in de plannen voor bij Club Brugge en zou deze winter wel eens voor een pittige overstap kunnen kiezen. Zo schrijft De Standaard dat stadsrivaal Cercle Brugge droomt van de komst van Vossen. De hekkensluiter kan nog wel wat scorend vermogen gebruiken. De vraag is wel of hij het ziet zitten om tegen degradatie te gaan vechten. En of Club bereid is hem zomaar naar de stadsgenoot te laten gaan. Ook Ethan Horvath zou kunnen vertrekken (al dan niet tijdelijk). Hij prefereert een Europese club boven de MLS.

Antwerp FC lijkt komende week de contractverlenging van Sinan Bolat te gaan afronden. Overigens lijkt ook de eerste vertrekker al in de maak op de Bosuil. Dylan Batubinsika is centraal achterin nog maar vierde keuze na Arslanagic, Hoedt en Seck en is het bankzitten beu. De Fransman wil dan ook vertrekken en zijn entourage is begonnen aan de zoektocht naar een nieuwe club. Als vervanger werkt Antwerp aan de komst van de Congolees Ava Dongo (AS Vita Club).

Volgens La Dernière Heure is het niet uitgesloten dat Anderlecht Alexis Saelemaekers in januari van de hand doet. De 20-jarige Belg heeft volgens Transfermarkt.de een marktwaarde van zeven miljoen euro en ligt nog tot medio 2022 onder contract. De entourage van de speler houdt de transfermarkt ook in de gaten, maar tot op heden is er nog geen nieuws over concrete interesse.

KRC Genk heeft zijn transferplannen bijgesteld. Sportief directeur Dimitri De Condé liet aan Het Belang van Limburg immers weten dat Genk in januari geen nieuwe doelman zal halen. De afgelopen weken werd de naam van Davy Roef, doelman op overschot bij RSC Anderlecht, maar de Limburgers hebben de ex-doelman van Waasland-Beveren en Deportivo La Coruna dus van hun verlanglijstje geschrapt.

BUITENLAND
Dries Mertens is in de zomer einde contract en verschillende clubs tonen interesse, maar de aanvaller zal Napoli in januari zeker niet verlaten. Mertens zou voor 10 miljoen euro kunnen vertrekken en ook Everton, waar Carlo Ancelotti sinds kort coach is, zou interesse hebben. De Rode Duivel wil in januari echter niet vertrekken en hoopt bij te tekenen en anders in de zomer transfervrij een mooie transfer te versieren.

Juventus heeft opnieuw een absoluut toptalent op de verlanglijst staan. Zo zijn de pijlen dit keer op Erling Braut Haaland zijn gericht. De concurrentie voor de wonderboy van RB Salzburg is wel enorm. Onder meer Borussia Dortmund, RB Leipzig, Bayern München en Manchester United zouden eveneens strijden om de Noorse spits. Maar Juventus heeft een aantal troeven om hem te overtuigen, zo onderstreept Tuttosport.

Het is Pep Guardiola menens om zijn defensie bij Manchester City deze winter te versterken. Volgens The Telegraph heeft Guardiola ook al een verlanglijstje samengesteld. Daarbij lijkt hij vooral voor jeugd te gaan. Pau Torres (22, Villarreal) en Ruben Dias (22, Benfica) zouden immers de twee targets van de Spaanse coach zijn.

Paul Pogba blijft maar gelinkt worden aan een transfer naar Real Madrid. Maar volgens SPORT mogen die nu de prullenmand in, want het bestuur van Real zou een mogelijke transfer definitief van tafel geveegd hebben. Dat zou alles te maken hebben met de ontbolstering van Fede Valverde dit seizoen.

LEES OOK: Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Club moet Vossen laten gaan ...

Meest recent

'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

27
27
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

23
23
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

241
241
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

169
169
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

82
82
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

547
547
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

136
136
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

178
178
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

163
163
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

155
155
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

361
361
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

25
25
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

209
209
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

68
68
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

445
445
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

234
234
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

136
136
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

268
268
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

1051
1051
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

99
99
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

976
976
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

132
132
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

568
568
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

775
775

Meer sportnieuws