TRANSFERUURTJE: 'Saelemaekers kan vertrekken, Mertens wijst Engelsen af'

door
TRANSFERUURTJE: 'Saelemaekers kan vertrekken, Mertens wijst Engelsen af'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Jelle Vossen komt amper nog in de plannen voor bij Club Brugge en zou deze winter wel eens voor een pittige overstap kunnen kiezen. Zo schrijft De Standaard dat stadsrivaal Cercle Brugge droomt van de komst van Vossen. De hekkensluiter kan nog wel wat scorend vermogen gebruiken. De vraag is wel of hij het ziet zitten om tegen degradatie te gaan vechten. En of Club bereid is hem zomaar naar de stadsgenoot te laten gaan. Ook Ethan Horvath zou kunnen vertrekken (al dan niet tijdelijk). Hij prefereert een Europese club boven de MLS.

Antwerp FC lijkt komende week de contractverlenging van Sinan Bolat te gaan afronden. Overigens lijkt ook de eerste vertrekker al in de maak op de Bosuil. Dylan Batubinsika is centraal achterin nog maar vierde keuze na Arslanagic, Hoedt en Seck en is het bankzitten beu. De Fransman wil dan ook vertrekken en zijn entourage is begonnen aan de zoektocht naar een nieuwe club. Als vervanger werkt Antwerp aan de komst van de Congolees Ava Dongo (AS Vita Club).

Volgens La Dernière Heure is het niet uitgesloten dat Anderlecht Alexis Saelemaekers in januari van de hand doet. De 20-jarige Belg heeft volgens Transfermarkt.de een marktwaarde van zeven miljoen euro en ligt nog tot medio 2022 onder contract. De entourage van de speler houdt de transfermarkt ook in de gaten, maar tot op heden is er nog geen nieuws over concrete interesse.

KRC Genk heeft zijn transferplannen bijgesteld. Sportief directeur Dimitri De Condé liet aan Het Belang van Limburg immers weten dat Genk in januari geen nieuwe doelman zal halen. De afgelopen weken werd de naam van Davy Roef, doelman op overschot bij RSC Anderlecht, maar de Limburgers hebben de ex-doelman van Waasland-Beveren en Deportivo La Coruna dus van hun verlanglijstje geschrapt.

BUITENLAND
Dries Mertens is in de zomer einde contract en verschillende clubs tonen interesse, maar de aanvaller zal Napoli in januari zeker niet verlaten. Mertens zou voor 10 miljoen euro kunnen vertrekken en ook Everton, waar Carlo Ancelotti sinds kort coach is, zou interesse hebben. De Rode Duivel wil in januari echter niet vertrekken en hoopt bij te tekenen en anders in de zomer transfervrij een mooie transfer te versieren.

Juventus heeft opnieuw een absoluut toptalent op de verlanglijst staan. Zo zijn de pijlen dit keer op Erling Braut Haaland zijn gericht. De concurrentie voor de wonderboy van RB Salzburg is wel enorm. Onder meer Borussia Dortmund, RB Leipzig, Bayern München en Manchester United zouden eveneens strijden om de Noorse spits. Maar Juventus heeft een aantal troeven om hem te overtuigen, zo onderstreept Tuttosport.

Het is Pep Guardiola menens om zijn defensie bij Manchester City deze winter te versterken. Volgens The Telegraph heeft Guardiola ook al een verlanglijstje samengesteld. Daarbij lijkt hij vooral voor jeugd te gaan. Pau Torres (22, Villarreal) en Ruben Dias (22, Benfica) zouden immers de twee targets van de Spaanse coach zijn.

Paul Pogba blijft maar gelinkt worden aan een transfer naar Real Madrid. Maar volgens SPORT mogen die nu de prullenmand in, want het bestuur van Real zou een mogelijke transfer definitief van tafel geveegd hebben. Dat zou alles te maken hebben met de ontbolstering van Fede Valverde dit seizoen.

LEES OOK: Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Club moet Vossen laten gaan ...

Meest recent

'Union in shock: kampioenenmaker maakt verrassende transfer'

Nadat het drie keer net misgegrepen had, wist Union zich afgelopen seizoen eindelijk tot ...

7
7
Leko legt enorme transfereis op tafel bij AA Gent

Na de dramatische play-offs kende AA Gent in het begin van de zomer geen genade: slechts weken na ...

23
23
'Competitieformat op springen: Union en co halen gram'

Binnen een tweetal weken wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Het zou ...

71
71
'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Terwijl coach Ivan Leko zijn spelers klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft AA Gent ook ...

167
167
Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Behoudens een negatief advies van de ordediensten, speelt Union SG ook volgend seizoen zijn Europese ...

490
490
'Kompany krijgt topaanwinst: Bayern biedt 52 miljoen'

Na de uitschakeling op het WK voor Clubs, genieten de spelers van Bayern München momenteel van ...

91
91
Europa League: Anderlecht kan tegenstander ruiken na heenmatch

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start. De ...

280
280
L'Equipe onthult: 'Penders op zucht van nieuwe club'

Aanstaande zondag speelt Chelsea FC de finale van het WK voor clubs tegen Paris Saint-Germain. Mike ...

192
192
'Transferbom bij Club: Inter stelt opzienbarende ruildeal voor'

De top van Club Brugge dook donderdag plots op in Milaan. Daar stond een afspraak met ...

1474
1474
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA ...

159
159
'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

Real Madrid CF sneuvelde woensdag op pijnlijke wijze op het WK voor clubteams. De spelers van de ...

205
205
Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Royal Antwerp FC is nog lang niet klaar met zijn plannen op de transfermarkt, maar haalde inmiddels ...

300
300
Promotie bij Genk: nieuwe rol voor Matte Smets

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

331
331
‘“Gekke rotzak” op radar van hongerig Anderlecht’

Een ruwe diamant met een hoek af – dat is het type speler waar Anderlecht momenteel op mikt. ...

453
453
'Toptransfer Tolu: grootmacht meldt zich in Genk'

KRC Genk rondde deze week de miljoenentransfer van Christopher Bonsu Baah naar Saudi-Arabië af. ...

605
605
'Strijd om Rode Duivel barst los: Club Brugge gaat all-in'

Club Brugge wist de voorbije dagen enkele grote uitgaande deals te beklinken en er staan nog ...

1087
1087
'Tottenham gaat volledig los: 134 miljoen op 24 uur tijd'

Ondanks een behoorlijk dramatisch seizoen in eigen land, mag Tottenham Hotspur in de komende ...

154
154
'Bliksemvertrek Simic krijgt vorm: eerste contacten gelegd'

RSC Anderlecht haalde al een zestal aanwinsten voor komend seizoen in huis en speurt naar nog meer ...

612
612
Transfergeweld CPL: deals bij Beerschot, Lommel, KVK én RWDM

Binnen een tweetal maken trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang. De ploegen uit de Challenger ...

123
123
'Alonso eist transferbom bij Real na gigantisch PSG-fiasco'

Het wereldkampioenschap voor clubs is uitgedraaid op een sisser voor Real Madrid. De Koninklijke ...

313
313
Transfergekte bij Club Brugge: paparazzi achtervolgt Madou

Ardon Jashari mag zijn droomtransfer naar AC Milan voorlopig op zijn buik schrijven. Toch werd het ...

742
742
'Overmars slaat toe: toptarget geeft jawoord aan Antwerp'

Na een lange adempauze schakelt Antwerp stilaan opnieuw een versnelling hoger op de transfermarkt, ...

593
593
'Grote schoonmaak in Anderlecht: Renard likt wonden'

Hoewel de kassa tot dusver nog niet rinkelde bij RSC Anderlecht bleef Olivier Renard niet bij de ...

774
774
'Doorbraak op til: bestuur Club Brugge gespot in Milaan'

Behoudens een astronomische som blijkt Club Brugge voorlopig niet bereid om Ardon Jashari naar AC ...

677
677
'Overmars draait overuren: verlanglijstje Antwerp bekend'

Naar jaarlijkse traditie belooft de Bosuil ook deze zomer weer een duiventil te worden. Tot dusver ...

379
379

Meer sportnieuws