TRANSFERUURTJE: 'Saelemaekers kan vertrekken, Mertens wijst Engelsen af'

door
TRANSFERUURTJE: 'Saelemaekers kan vertrekken, Mertens wijst Engelsen af'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Jelle Vossen komt amper nog in de plannen voor bij Club Brugge en zou deze winter wel eens voor een pittige overstap kunnen kiezen. Zo schrijft De Standaard dat stadsrivaal Cercle Brugge droomt van de komst van Vossen. De hekkensluiter kan nog wel wat scorend vermogen gebruiken. De vraag is wel of hij het ziet zitten om tegen degradatie te gaan vechten. En of Club bereid is hem zomaar naar de stadsgenoot te laten gaan. Ook Ethan Horvath zou kunnen vertrekken (al dan niet tijdelijk). Hij prefereert een Europese club boven de MLS.

Antwerp FC lijkt komende week de contractverlenging van Sinan Bolat te gaan afronden. Overigens lijkt ook de eerste vertrekker al in de maak op de Bosuil. Dylan Batubinsika is centraal achterin nog maar vierde keuze na Arslanagic, Hoedt en Seck en is het bankzitten beu. De Fransman wil dan ook vertrekken en zijn entourage is begonnen aan de zoektocht naar een nieuwe club. Als vervanger werkt Antwerp aan de komst van de Congolees Ava Dongo (AS Vita Club).

Volgens La Dernière Heure is het niet uitgesloten dat Anderlecht Alexis Saelemaekers in januari van de hand doet. De 20-jarige Belg heeft volgens Transfermarkt.de een marktwaarde van zeven miljoen euro en ligt nog tot medio 2022 onder contract. De entourage van de speler houdt de transfermarkt ook in de gaten, maar tot op heden is er nog geen nieuws over concrete interesse.

KRC Genk heeft zijn transferplannen bijgesteld. Sportief directeur Dimitri De Condé liet aan Het Belang van Limburg immers weten dat Genk in januari geen nieuwe doelman zal halen. De afgelopen weken werd de naam van Davy Roef, doelman op overschot bij RSC Anderlecht, maar de Limburgers hebben de ex-doelman van Waasland-Beveren en Deportivo La Coruna dus van hun verlanglijstje geschrapt.

BUITENLAND
Dries Mertens is in de zomer einde contract en verschillende clubs tonen interesse, maar de aanvaller zal Napoli in januari zeker niet verlaten. Mertens zou voor 10 miljoen euro kunnen vertrekken en ook Everton, waar Carlo Ancelotti sinds kort coach is, zou interesse hebben. De Rode Duivel wil in januari echter niet vertrekken en hoopt bij te tekenen en anders in de zomer transfervrij een mooie transfer te versieren.

Juventus heeft opnieuw een absoluut toptalent op de verlanglijst staan. Zo zijn de pijlen dit keer op Erling Braut Haaland zijn gericht. De concurrentie voor de wonderboy van RB Salzburg is wel enorm. Onder meer Borussia Dortmund, RB Leipzig, Bayern München en Manchester United zouden eveneens strijden om de Noorse spits. Maar Juventus heeft een aantal troeven om hem te overtuigen, zo onderstreept Tuttosport.

Het is Pep Guardiola menens om zijn defensie bij Manchester City deze winter te versterken. Volgens The Telegraph heeft Guardiola ook al een verlanglijstje samengesteld. Daarbij lijkt hij vooral voor jeugd te gaan. Pau Torres (22, Villarreal) en Ruben Dias (22, Benfica) zouden immers de twee targets van de Spaanse coach zijn.

Paul Pogba blijft maar gelinkt worden aan een transfer naar Real Madrid. Maar volgens SPORT mogen die nu de prullenmand in, want het bestuur van Real zou een mogelijke transfer definitief van tafel geveegd hebben. Dat zou alles te maken hebben met de ontbolstering van Fede Valverde dit seizoen.

LEES OOK: "Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Club moet Vossen laten gaan ...

Meest recent

'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

19
19
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

14
14
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

52
52
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

38
38
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

274
274
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

226
226
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

87
87
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

411
411
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

280
280
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

98
98
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

267
267
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

517
517
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

85
85
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

65
65
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

45
45
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

369
369
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

573
573
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

280
280
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

92
92
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

79
79
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

479
479
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

219
219
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

320
320
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

203
203
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

146
146

Meer sportnieuws