Kums knalt AA Gent op fantastische wijze voorbij Standard

door
Kums knalt AA Gent op fantastische wijze voorbij Standard

Ook in de Jupiler Pro League doen we sinds enkele jaren mee aan voetbal op ‘Boxing Day’, ofwel gewoon tweede Kerstdag. De laatste wedstrijd vandaag was op papier ook meteen de meest interessante. Want zo ontving Standard in eigen huis het AA Gent van Jess Thorup.

De Rouches moesten zich dringend gaan herpakken om straks niet in de problemen te komen voor een Play-Off 1 ticket. Om de Buffalo’s het vuur aan de schenen te leggen koos een naar verluidt zieke Michel Preud’homme voor onder meer  Mehdi Carcela in de basis. Ook Zinho Vanheusden keerde terug uit blessure. Ook bij AA Gent viel er toch een wissel te noteren na de sterke prestatie tegen Club op zondag. Castro-Montes kwam in de plaats van Lustig.



Standard vloog er meteen in van bij de start. De Rouches creërden ook meteen een handvol kansen. Lestienne en Carcela konden die echter niet benutten. Standard bleef de betere ploeg, al was het niveau zeker niet hoogstaand. De beste kans kwam er rond het halfuur. Lestienne kon oog in oog met Kaminski echter weer niet besluiten. AA Gent van zijn kant liet zich weinig opmerken in de eerste helft, het trapte slechts één keer op doel. Zo gingen beide teams gingen dan ook de rust in met een brilscore.



Het was dan ook hopen op beterschap in de twee helft, zeker qua kansen en doelpunten. Daar was echter absoluut geen sprake van. Doelgevaar was er nog amper, en de wedstrijd werd ook steeds bitsiger. Dat viriele spel bereikte zijn hoogtepunt wanneer Carcela zich revancheerde op Mohammadi, maar hier zonder kaart mee weg kwam. Dat 'kunststukje' mocht hij zo'n tien minuten voor tijd nog eens herhalen, vooraleer Sven Kums de Buffalo's alsnog op een 0-1 voorsprong bracht. Dat deed hij wel met een fántastisch doelpunt. Niet verwonderlijk hét hoogtepunt van deze wedstrijd, en meteen ook het slotakkoord, want scoren werd er niet meer gedaan.

Scoreverloop:

(83') Kums 0-1

LEES OOK: JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Verdiende overwinning?

Meest recent

Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

11
11
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

288
288
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

138
138
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

75
75
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

78
78
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

115
115
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

44
44
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

473
473
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

41
41
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

55
55
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

70
70
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

341
341
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

52
52
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

135
135
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

92
92
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

154
154
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

314
314
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

330
330
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

252
252
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

116
116
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

185
185
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

107
107
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

151
151
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

132
132

Meer sportnieuws