Anderlecht kan rekenen op Kompany en Chadli, opvallende naam bij selectie

994 stemmen
Anderlecht kan rekenen op Kompany en Chadli, opvallende naam bij selectie

Bij Anderlecht was het de voorbije weken puzzelen, want de ziekenboeg van Paars-Wit zat behoorlijk vol. Ook voor de clash met Club Brugge in de beker is nog maar de vraag wie fit zal raken. Op zijn persconferentie gaf Franky Vercauteren alvast een uitgebreide stand van zaken over de geblesseerden, met hoopgevend nieuws over Vincent Kompany en Nacer Chadli.

De twee Rode Duivels lijken weer in aanmerking te komen. "Na de training van gisteren was er geen reactie. Ik hoop dat dat na de training van vandaag ook zo is. Vincent staat al iets verder dan Nacer. Ik moet hen niet vragen of ze willen spelen, daar weet ik het antwoord op. Alleen moeten we zien in welke mate we dan het risico verleggen", tekende Sporza op.

UPDATE 18u46
Ondertussen heeft Vercauteren zijn selectie vrijgegeven voor de komst van Club Brugge en daarin vinden we inderdaad de namen van Vincent Kompany en Nacer Chadli terug. Maar daarnaast doet Vercauteren ook een beroep op een andere opvallende naam. Ook Yevhen Makarenko maakt immers voor de eerste keer dit seizoen zijn opwachting in de kern. De Oekraïner sukkelde lange tijd met blessures en speelde nog geen minuut.

De selectie van AnderlechtAdrien Trebel, Albert Sambi Lokonga, Alexandru Chipciu, Alexis Saelemaekers, Davy Roef, Derrick Luckassen, Edo Kayembe, Elias Cobbaut, Hendrik Van Crombrugge, Isaac Kiese Thelin, Jeremy Doku, Kemar Roofe, Luka Adzic, Marco Kana, Michel Vlap, Nacer Chadli, Peter Zulj, Sieben Dewaele, Thomas Didillon, Vincent Kompany, Yevhenii Makarenko

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

Denk je dat Kompany en Chadli ook effectief zullen spelen?

Meest recent

Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

3
3
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

67
67
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

102
102
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

129
129
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

10
10
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

23
23
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

80
80
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

18
18
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

112
112
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

137
137
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

567
567
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

173
173
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

106
106
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

60
60
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

365
365
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

331
331
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

800
800
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

147
147
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

23
23
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

526
526
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

143
143
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

170
170
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

740
740
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

860
860
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

379
379

Meer sportnieuws