'Standard heeft plannetje met verguisd duo'

door
'Standard heeft plannetje met verguisd duo'

De rechterflank van Standard deed Anderlecht-verdediger Sieben Dewaele zondag sterretjes zien, waarbij onder andere de nieuwe back Mergim Vojvoda steeds beter zijn streng lijkt te trekken. Versterking lijken de Rouches op die positie dan ook niet meteen nodig te hebben, wat de situatie van Luis Pedro Cavanda er alleen maar meer uitzichtloos doet uitzien. 


De tweevoudige Rode Duivels kwam voor het laatst in actie op 5 mei in de voorbije play-offs, sindsdien behoort hij niet meer tot de plannen van Michel Preud'homme. In die mate zelfs dat Cavanda niet werd toegevoegd aan de spelerslijsten die aan het begin van het seizoen werden ingediend. De 28-jarige rechtsachter is op dit moment dus niet eens speelgerechtigd om in actie te komen voor de Luikenaars. 

De afgelopen maanden trainde Cavanda dan ook niet meer mee met de hoofdmacht, een situatie waar hij volgens RTBF nu echter komaf mee wil maken. Het medium meldt dat de opzijgeschoven speler Standard in gebreke heeft gesteld en gevraagd heeft om opnieuw opgenomen te worden in de A-kern. Anders dreigt hij zijn contract eenzijdig te verbreken. Een soortgelijke zaak is momenteel trouwens ook al hangende rond Orlando Sa.

UPDATE 17/12

Volgens La Capitale maakt Standard allerminst aanstalten om Cavanda en Sa opnieuw te integreren in de A-kern, zoals de club eerder wel deed met Pocognoli eerder dit seizoen. Voorlopig houdt het duo zich aan hun contractuele verplichtingen en blijven ze zich professioneel gedragen. Mochten beide spelers effectief hun contract verbreken, dan zou Standard zeker niet om malen volgens de krant. Op die manier zijn de Rouches af van twee zware contracten. En dat is wel interessant met de wintermercato die op komst is.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

Is dit een correcte handelswijze van Standard?

Meest recent

Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

4
4
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

4
4
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

69
69
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

157
157
Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

139
139
'Gevolgen van succes: nieuwe ploeg én coach bij STVV'

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

178
178
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

61
61
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

154
154
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

223
223
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

193
193
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

108
108
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

104
104
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

144
144
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

138
138
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

140
140
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

88
88
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

250
250
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

148
148
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

182
182
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

279
279
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

259
259
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

143
143
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

54
54
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

241
241
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

436
436

Meer sportnieuws