'Standard heeft plannetje met verguisd duo'

door
'Standard heeft plannetje met verguisd duo'

De rechterflank van Standard deed Anderlecht-verdediger Sieben Dewaele zondag sterretjes zien, waarbij onder andere de nieuwe back Mergim Vojvoda steeds beter zijn streng lijkt te trekken. Versterking lijken de Rouches op die positie dan ook niet meteen nodig te hebben, wat de situatie van Luis Pedro Cavanda er alleen maar meer uitzichtloos doet uitzien. 


De tweevoudige Rode Duivels kwam voor het laatst in actie op 5 mei in de voorbije play-offs, sindsdien behoort hij niet meer tot de plannen van Michel Preud'homme. In die mate zelfs dat Cavanda niet werd toegevoegd aan de spelerslijsten die aan het begin van het seizoen werden ingediend. De 28-jarige rechtsachter is op dit moment dus niet eens speelgerechtigd om in actie te komen voor de Luikenaars. 

De afgelopen maanden trainde Cavanda dan ook niet meer mee met de hoofdmacht, een situatie waar hij volgens RTBF nu echter komaf mee wil maken. Het medium meldt dat de opzijgeschoven speler Standard in gebreke heeft gesteld en gevraagd heeft om opnieuw opgenomen te worden in de A-kern. Anders dreigt hij zijn contract eenzijdig te verbreken. Een soortgelijke zaak is momenteel trouwens ook al hangende rond Orlando Sa.

UPDATE 17/12

Volgens La Capitale maakt Standard allerminst aanstalten om Cavanda en Sa opnieuw te integreren in de A-kern, zoals de club eerder wel deed met Pocognoli eerder dit seizoen. Voorlopig houdt het duo zich aan hun contractuele verplichtingen en blijven ze zich professioneel gedragen. Mochten beide spelers effectief hun contract verbreken, dan zou Standard zeker niet om malen volgens de krant. Op die manier zijn de Rouches af van twee zware contracten. En dat is wel interessant met de wintermercato die op komst is.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

Is dit een correcte handelswijze van Standard?

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

60
60
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

42
42
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

64
64
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

76
76
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

111
111
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

34
34
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

85
85
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

281
281
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

119
119
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

199
199
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

53
53
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

197
197
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

94
94
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

30
30
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

135
135
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

92
92
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

354
354
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

237
237
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

339
339
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

310
310
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

449
449
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

215
215
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

66
66
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

379
379

Meer sportnieuws