'Standard heeft plannetje met verguisd duo'

door
'Standard heeft plannetje met verguisd duo'

De rechterflank van Standard deed Anderlecht-verdediger Sieben Dewaele zondag sterretjes zien, waarbij onder andere de nieuwe back Mergim Vojvoda steeds beter zijn streng lijkt te trekken. Versterking lijken de Rouches op die positie dan ook niet meteen nodig te hebben, wat de situatie van Luis Pedro Cavanda er alleen maar meer uitzichtloos doet uitzien. 


De tweevoudige Rode Duivels kwam voor het laatst in actie op 5 mei in de voorbije play-offs, sindsdien behoort hij niet meer tot de plannen van Michel Preud'homme. In die mate zelfs dat Cavanda niet werd toegevoegd aan de spelerslijsten die aan het begin van het seizoen werden ingediend. De 28-jarige rechtsachter is op dit moment dus niet eens speelgerechtigd om in actie te komen voor de Luikenaars. 

De afgelopen maanden trainde Cavanda dan ook niet meer mee met de hoofdmacht, een situatie waar hij volgens RTBF nu echter komaf mee wil maken. Het medium meldt dat de opzijgeschoven speler Standard in gebreke heeft gesteld en gevraagd heeft om opnieuw opgenomen te worden in de A-kern. Anders dreigt hij zijn contract eenzijdig te verbreken. Een soortgelijke zaak is momenteel trouwens ook al hangende rond Orlando Sa.

UPDATE 17/12

Volgens La Capitale maakt Standard allerminst aanstalten om Cavanda en Sa opnieuw te integreren in de A-kern, zoals de club eerder wel deed met Pocognoli eerder dit seizoen. Voorlopig houdt het duo zich aan hun contractuele verplichtingen en blijven ze zich professioneel gedragen. Mochten beide spelers effectief hun contract verbreken, dan zou Standard zeker niet om malen volgens de krant. Op die manier zijn de Rouches af van twee zware contracten. En dat is wel interessant met de wintermercato die op komst is.

LEES OOK: Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Is dit een correcte handelswijze van Standard?

Meest recent

'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

9
9
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

68
68
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

300
300
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

525
525
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

360
360
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

226
226
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

125
125
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

211
211
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

406
406
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

41
41
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

257
257
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

161
161
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

224
224
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

327
327
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

657
657
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

199
199
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

346
346
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2095
2095
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

249
249
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

352
352
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

648
648
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

185
185
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

328
328
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

386
386
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

87
87

Meer sportnieuws