Racing Genk kent geen genade met zwalpend Waasland-Beveren

door
Racing Genk kent geen genade met zwalpend Waasland-Beveren

Racing Genk had nood aan een portie vertrouwen en waar kan je dat tegenwoordig beter vinden als bij een wedstrijd tegen Waasland-Beveren? De landskampioen maakte vanavond gehakt van de zwalpende Waaslanders.

De landskampioen sloot een belabberde Champions League campagne afgelopen dinsdag af met een kansloze nederlaag bij Napoli. Vanavond wou Wolf graag een reactie zien van zijn team in de vorm van een klinkende zege tegen Waasland-Beveren. De bezoekers staan nog altijd boven Cercle Brugge maar hadden ook dringend punten nodig om een lange degradatiestrijd te vermijden.
Waasland-Beveren levert wanprestatie af
De thuisploeg ging sterk van start en al binnen de eerste tien minuten maakte Bongonda er na een voorzet van Maehle 1-0 van. Het gaf de landskampioen het nodige vertrouwen want iets voorbij halfweg de eerste periode stond het al 2-0 toen Onuachu aan de tweede paal eenvoudig binnen legde. De bezoekers halen de laatste weken een belabberd niveau en zetten die vormcurve ook gewoon door op het veld van Blauw-Wit, iets voorbij het halfuur frommelde Lucumi de 3-0 in doel. Halfweg was de wedstrijd al gespeeld in de Luminus Arena.

Bongonda opende al snel de score voor een sterk spelende thuisploeg.
Racing Genk haalt voet van het gaspedaal na de rust
Na de rust ging de voet logischerwijs wat van het gaspedaal, zo kwamen de bezoekers zowaar aan wat kansen maar Kobayashi en Koita lieten die liggen. Aan de overzijde schoot Racing Genk halfweg de tweede periode echter weer wakker en Berge maakte er na een hoekschop 4-0 van. De thuisploeg kreeg nadien nog één prima kans via Samatta maar de Tanzaniaan vond doelman Pirard op zijn weg. Vukotic redde in de slotfase nog de eer van de bezoekers met de 4-1. Zo werd het uiteindelijk een overtuigende zege voor de landskampioen die stilaan dichter bij een plek in Play-Off I komt. Voor Waasland-Beveren lijkt het één langgerekte strijd tegen de degradatie te worden. 
Scoreverloop:
1-0 (10') Bongonda, 2-0 (26') Onuachu, 3-0 (35') Lucumi, 4-0 (69') Berge, 4-1 (88') Vukotic

Haalt Racing Genk Play-Off I?

Meest recent

Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

0
0
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

8
8
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

90
90
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

16
16
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

30
30
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

139
139
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

137
137
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

46
46
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

49
49
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

182
182
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

178
178
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

58
58
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

256
256
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

423
423
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

197
197
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

159
159
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

537
537
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

115
115
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

397
397
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

120
120
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

46
46
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

127
127
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

344
344
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

174
174
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

522
522

Meer sportnieuws