TRANSFERUURTJE: 'Genk klopt aan bij Anderlecht, terugkeer Carrasco'

door
TRANSFERUURTJE: 'Genk klopt aan bij Anderlecht, terugkeer Carrasco'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
KRC Genk heeft zich volgens Het Nieuwsblad bij RSC Anderlecht gemeld voor de transfer van Davy Roef. Naar verluidt heeft Racing al gepolst of het de 25-jarige kon huren, maar Paars-Wit is niet geneigd om daar aan mee te werken. Ten eerste is Genk een rechtstreekse concurrent voor PO I. Daarnaast zit Roef in de laatste maanden van zijn contract, waardoor RSCA mikt op een definitieve transfer om toch nog iets aan hem te verdienen.

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe spits en zou daarbij onder meer aan Igor De Camargo denken. Coach Wouter Vrancken sluit alvast niet uit dat hij in januari vertrekt bij KV Mechelen. "Of hij blijft? Geen idee, dat moet je aan hem vragen maar uiteraard hoop ik van wel", klonk het bij TVL Sportcafé. De Camargo beschikt over een aflopend contract.

Sander Berge wordt steeds nadrukkelijker gelinkt aan een winters vertrek bij KRC Genk, maar voor de Noorse middenvelder is dat absoluut geen must. "Ik voel mij nu niet plots te goed voor Genk of de Jupiler Pro League, integendeel. Als de juiste club zich meldt en het juiste bedrag op tafel legt voor mij dan kunnen we praten, zo niet blijf ik gewoon tot het einde van dit seizoen bij Racing Genk", vertelde hij bij Het Laatste Nieuws.

BUITENLAND
Het lijkt erop dat Yannick Carrasco snel weer op de Europese velden te bewonderen zal zijn. Diverse Spaanse bronnen melden namelijk dat Real Betis erg concreet is voor de Rode Duivel. Gezien het feit dat Carrasco al langer aast op een terugkeer naar Europa, zou zijn Chinese club Dalian Yifang bereid zijn om water bij de wijn te doen. Zo meldt Estadio Deportivo dat een transfersom van om en bij de 20 miljoen euro moet voldoen.

Het is SSC Napoli menens voor Sofyan Amrabat en vandaag zaten beide partij volgens Calciomercato weer samen. Napels heeft zijn bod opgetrokken tot 15 miljoen euro (inclusief bonussen) en een deal is naar verluidt zo goed als rond. Hellas Verona vraagt wel 17 miljoen euro, maar het verschil is dus miniem. Pech voor Club Brugge: in de huurovereenkomst stond een afkoopclausule van 3.5 miljoen euro.

Oliver Giroud is op weg naar de Serie A. Volgens L'Équipe verruilt de ervaren Franse spits Chelsea deze winter voor Internazionale, waar hij de back-up zal worden voor Romelu Lukaku. Michy Batshuayi zal er bij Chelsea een concurrent minder hebben. Dit seizoen komt Giroud nauwelijks aan bod bij The Blues.

Volgens Daily Mail had Ole Gunnar Solskjaer vrijdag een onderhoud met Erling Braut Haaland, het toptalent van RB Salzburg. De Noor zou een winterdeal met Haaland besproken hebben. Haaland zou de voorbije dagen ook al onderhandeld hebben met Borussia Dortmund en RB Leipzig, maar dus ook met Manchester United.

LEES OOK: Razende strijd om PO I: Boeckx doet straffe voorspelling

Is Berge klaar voor de stap naar een topcompetitie?

Meest recent

Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

5
5
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

9
9
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

91
91
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

34
34
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

39
39
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

114
114
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

108
108
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

611
611
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

191
191
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

362
362
‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

455
455
Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Club Brugge kijkt woensdagavond Atlético Madrid in de ogen namens de tussenronde van de ...

364
364
Vrancken lijnrecht tegenover Vandenbroeck na sneeuwincident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt tegen hoogvlieger STVV, maar de Kanaries verwezenlijkten ...

111
111
Vandenbempt roept felle waarschuwing naar Kompany

Vincent Kompany werd bij Bayern München binnengehaald als reservekeuze en de supporters waren ...

181
181
Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

De Pro League krijgt de volle laag na afgelopen speeldag in de Challenger Pro League. RFC Luik nam ...

204
204
'Club vreest: Leko gooit Stankovic-plannetje overboord'

Club Brugge neemt het in de tussenronde op tegen Atlético Madrid. Woensdag staat de ...

241
241
'United zendt schok door EPL met opvolger Casemiro'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

99
99
Dilemma voor Leko: man in vorm op bank tegen Atlético?

Club Brugge KV staat woensdagavond voor een loodzware uitdaging. In de tussenronde van de Champions ...

234
234
Razende strijd om PO I: Boeckx doet straffe voorspelling

Nog vijf speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop. ...

604
604
STVV-fan Ward Lemmelijn deelt héél aangrijpend nieuws

Ward Lemmelijn is in sneltempo uitgegroeid tot een van de opvallendste nieuwe BV’s van het ...

72
72
Europees vuurwerk: zo kijk je Club en Genk op televisie

Deze week gaat de knock out-fase van de Europese competities van start. Met Club Brugge KV en KRC ...

246
246
Grote fout Anderlecht? Schreuder nú al onder vuur genomen

Een sluitend akkoord met zijn huidige werkgever is nog steeds niet bereikt. Maar RSC Anderlecht ...

408
408
De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Op een moment dat alle aandacht normaal naar het veld zou gaan, maakt Charles De Ketelaere een ...

128
128
Sneeuwfiasco in JPL: Lardot geeft opmerkelijke reactie

De 25ste speeldag van de Jupiler Pro League werd uiteindelijk integraal afgewerkt, maar achter ...

96
96
‘Anderlecht betaalt zich blauw: nieuwe TD kost fortuin’

Anderlecht zoekt koortsachtig een nieuwe technisch directeur en schakelt zelfs een headhunter in. ...

458
458

Meer sportnieuws