TRANSFERUURTJE: 'Genk klopt aan bij Anderlecht, terugkeer Carrasco'

door
TRANSFERUURTJE: 'Genk klopt aan bij Anderlecht, terugkeer Carrasco'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
KRC Genk heeft zich volgens Het Nieuwsblad bij RSC Anderlecht gemeld voor de transfer van Davy Roef. Naar verluidt heeft Racing al gepolst of het de 25-jarige kon huren, maar Paars-Wit is niet geneigd om daar aan mee te werken. Ten eerste is Genk een rechtstreekse concurrent voor PO I. Daarnaast zit Roef in de laatste maanden van zijn contract, waardoor RSCA mikt op een definitieve transfer om toch nog iets aan hem te verdienen.

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe spits en zou daarbij onder meer aan Igor De Camargo denken. Coach Wouter Vrancken sluit alvast niet uit dat hij in januari vertrekt bij KV Mechelen. "Of hij blijft? Geen idee, dat moet je aan hem vragen maar uiteraard hoop ik van wel", klonk het bij TVL Sportcafé. De Camargo beschikt over een aflopend contract.

Sander Berge wordt steeds nadrukkelijker gelinkt aan een winters vertrek bij KRC Genk, maar voor de Noorse middenvelder is dat absoluut geen must. "Ik voel mij nu niet plots te goed voor Genk of de Jupiler Pro League, integendeel. Als de juiste club zich meldt en het juiste bedrag op tafel legt voor mij dan kunnen we praten, zo niet blijf ik gewoon tot het einde van dit seizoen bij Racing Genk", vertelde hij bij Het Laatste Nieuws.

BUITENLAND
Het lijkt erop dat Yannick Carrasco snel weer op de Europese velden te bewonderen zal zijn. Diverse Spaanse bronnen melden namelijk dat Real Betis erg concreet is voor de Rode Duivel. Gezien het feit dat Carrasco al langer aast op een terugkeer naar Europa, zou zijn Chinese club Dalian Yifang bereid zijn om water bij de wijn te doen. Zo meldt Estadio Deportivo dat een transfersom van om en bij de 20 miljoen euro moet voldoen.

Het is SSC Napoli menens voor Sofyan Amrabat en vandaag zaten beide partij volgens Calciomercato weer samen. Napels heeft zijn bod opgetrokken tot 15 miljoen euro (inclusief bonussen) en een deal is naar verluidt zo goed als rond. Hellas Verona vraagt wel 17 miljoen euro, maar het verschil is dus miniem. Pech voor Club Brugge: in de huurovereenkomst stond een afkoopclausule van 3.5 miljoen euro.

Oliver Giroud is op weg naar de Serie A. Volgens L'Équipe verruilt de ervaren Franse spits Chelsea deze winter voor Internazionale, waar hij de back-up zal worden voor Romelu Lukaku. Michy Batshuayi zal er bij Chelsea een concurrent minder hebben. Dit seizoen komt Giroud nauwelijks aan bod bij The Blues.

Volgens Daily Mail had Ole Gunnar Solskjaer vrijdag een onderhoud met Erling Braut Haaland, het toptalent van RB Salzburg. De Noor zou een winterdeal met Haaland besproken hebben. Haaland zou de voorbije dagen ook al onderhandeld hebben met Borussia Dortmund en RB Leipzig, maar dus ook met Manchester United.

LEES OOK: 'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Is Berge klaar voor de stap naar een topcompetitie?

Meest recent

Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

0
0
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

133
133
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

122
122
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

85
85
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

265
265
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

291
291
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

63
63
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

146
146
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

203
203
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

141
141
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

438
438
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

673
673
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

158
158
‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Anderlecht heeft z’n oog laten vallen op een jonge verdediger uit de MLS. Linksvoetig, ...

744
744
Forbs en Diakhon beiden verrast: "Heel raar"

Club Brugge won verdiend met 4-3 van Zulte Waregem. Blauw-Zwart slikt nog veel te veel tegengoals, ...

409
409
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

207
207
STVV als voorbeeld: straffe cijfers spreken boekdelen

STVV is een club die al jaren een gezond financieel beleid levert. Geen gekke aankopen, maar ...

147
147
Verhaeghe krijgt kritiek: "daar begon de ‘miserie’"

Club Brugge kent voorlopig een wisselvallig seizoen. Voorzitter Bart Verhaeghe scoorde de afgelopen ...

463
463
Hubert versus Hasi: een héél opvallende balans

David Hubert en Besnik Hasi zijn de laatste twee trainers van RSC Anderlecht. Is die wissel van de ...

214
214
Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

38
38
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

256
256
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

108
108
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

411
411
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

396
396

Meer sportnieuws