Anderlecht komt met groot statement: weer titelkandidaat in 2022

492 stemmen
Anderlecht komt met groot statement: weer titelkandidaat in 2022

RSC Anderlecht had gehoopt dat de terugkeer van Vincent Kompany de club kon doen aanknopen met de successen van weleer, maar dat blijkt tot dusver allerminst het geval. In een reactie op de sportieve malaise kwam de club donderdagavond met een uitgebreid statement. In de vorm van een 'open brief' aan de supporters, gaf de club uitgebreid uitleg bij de huidige situatie en oplossingen naar de toekomst toe.


In een, bij momenten melige, open brief geeft de club iets wat in de voorbije maanden te vaak ontbrak: duidelijkheid. Daarin werden ook de ambities bekend gemaakt voor het huidige en de twee komende seizoen. Deze jaargang laat het bestuur uitschijnen dat alles mag en niets moet. "Voor deze spelerskern en voor de club zou het een zegen/beloning zijn om dit seizoen Europees voetbal te halen. Daar blijven we vol voor gaan. Blijkt het alsnog een overgangsjaar, dan moeten we zeggen: so be it."

Komend seizoen wordt Europees voetbal dan weer wel een must. "We willen meedoen voor een plaats in de top 4 en minimum Europees voetbal halen." Vanaf het seizoen 2021-2022 zal Anderlecht zich pas echt weer profileren als een titelkandidaat. "We spelen voor de titel en mikken op het halen van de Champions League. De club moet opnieuw klaar zijn voor duurzaam sportief succes."

Duidelijkheid dus wat betreft de komende seizoenen, maar verder laat de clubleiding toch een grote kans liggen om 'mea culpa' te slaan voor de fouten van de voorbije maanden. Zo worden ook weer heel wat holle woorden en uitdrukkingen gebruikt zoals 'wij zijn de grootste believers', 'we hebben de pijn ook gevoeld', 'don't believe the drama', 'we incasseren samen', 'it means the world to us' en 'als we samen geloven komt het goed'. Daarmee lijkt de tekst toch vooral een zoethoudertje voor wanneer het fout loopt in de komende zware wedstrijden ...

De volledige open brief:
Beste fans,

Wat RSC Anderlecht betreft, zijn wij de grootste believers. We kennen de ingrediënten van het impressionante verleden van de club als de beste. Daarom willen we ons niet gek laten maken als we er vandaag nog niet altijd in slagen resultaten te halen. Wij werken dag en nacht aan de toekomst van onze club. En hoewel jullie geloof in ‘the process’ soms op de proef wordt gesteld, durven we zeggen: De toekomst van onze club is rooskleurig.

Hier is waarom wij de grootste believers blijven:

We hebben op tijd ingeschat dat het, om de club in betere vaarwateren te krijgen, niet zou volstaan om simpelweg nieuwe pleisters op oude wonden te leggen. Chirurgisch ingrijpen was nodig. Geen enkele club is too big to fail. Ook RSC Anderlecht niet.

De operatie is bezig. Dat gaat gepaard met pijn, en dat is niet erg. Het herstel volgt een strikt plan dat de club terug robuust zal maken.

Dat plan, in een notendop, is:

1. We zijn de spelidentiteit van de club aan het herdefiniëren en moderniseren om op termijn jullie paarse harten weer sneller te doen slaan.

2. We bouwen binnen een strak afgebakend budget (omwille van de Financial Fair Play regels) aan een uitgebalanceerde kern, vertrekkende vanuit de eigen jeugd, die op termijn kwalitatief in staat is de nieuwe spelidentiteit week na week op de mat te leggen en prijzen te pakken.

Dit zijn in grote lijnen de ‘prioriteiten’:

2019-2020

Prioriteit 1: RSCA terug in contact brengen met zijn verloren voetbalidentiteit: attractief, technisch en aanvallend voetbal. Prioriteit 2: De best mogelijke ploeg samenstellen uit de huidige kern: jong, eigen gekweekt talent omringd door ervaren toppers. Prioriteit 3: Jullie op zoveel mogelijk wedstrijdmomenten blij maken en al de basis van onze vernieuwde voetbalidentiteit proberen te tonen. Prioriteit 4: Scoutingapparaat verder moderniseren, de kern optimaliseren (uitgaande en inkomende transfers) binnen een strikt afgebakend budget.

We zijn dit seizoen begonnen met erg veel ambitie. Een aantal wedstrijden zijn niet gelopen zoals verwacht. We kennen daarenboven extreem veel medische tegenslagen. Maar we gaan ons wel altijd volledig geven, knokken voor elk punt. Voor deze spelerskern en voor de club zou het een zegen/beloning zijn om dit seizoen Europees voetbal te halen. Daar blijven we vol voor gaan. Blijkt het alsnog een overgangsjaar, dan moeten we zeggen: so be it.

2020-2021

Prioriteit 1: Onze -aan de basis- jonge kern versterken met nieuwe spelers, die voldoen aan het juiste data-, financieel- en voetbalprofiel. Prioriteit 2: Verder doen groeien van de aanvallende voetbalidentiteit en dat spel week na week aan jullie tonen. Prioriteit 3: Opnieuw 1 à 2 beloftevolle jonge spelers de stap laten zetten naar de A-kern

We willen meedoen voor een plaats in de top 4 en minimum Europees voetbal halen.

2021-2022

Prioriteit 1: Met een solide, uitgebalanceerde kern het hele seizoen bovenaan het klassement meedoen met systematisch dominant voetbal Prioriteit 2: In Europa laten zien waar RSC Anderlecht voetbal voor staat en verrassen met aantrekkelijk voetbal

We spelen voor de titel en mikken op het halen van de Champions League. De club moet opnieuw klaar zijn voor duurzaam sportief succes.

Hier geloven we in. Het plan zit goed in elkaar. We werken methodologisch. We kennen de problemen, maar ook de oplossingen.

Waarom lukt het vandaag nog niet? Dat vraagt een beetje duiding, geen excuses.

We spelen vandaag met een historisch jong (en Belgisch) elftal. Het is uniek in ons land dat een ploeg met zoveel Belgen en eigen opgeleide, kwaliteitsvolle jongeren aan de aftrap komt. Als deze jongeren in de ploeg staan, is dat niet omdat ze jong zijn, wel omdat zij op dit moment de beste zijn. Iedereen krijgt zijn kans. We evalueren eerlijk en selecteren match per match de spelers die op dat moment het meeste kwaliteit op het veld brengen.

Het was onze strategie deze jongeren op het veld te omringen met ervaren toppers. We kennen helaas ongezien veel pech wat betreft blessures van die ervaren spelers. Ze haalden door omstandigheden nog niet het vooropgestelde rendement. Maar intussen staan ze de jongeren vandaag naast het veld bij met hun ervaring en advies. We hopen de ‘seniors’ zo snel mogelijk terug beschikbaar te hebben op het veld.

Hoewel we in het klassement achterop hinken, zijn we er van overtuigd dat we jullie dit seizoen nog vaak kunnen verrassen met het voetbal dat we voor ogen hebben. Maar we zijn ook realistisch genoeg om te weten dat we nog regelmatig het deksel op de neus kunnen krijgen. Omdat het nog niet lukt. Omdat we de gouden middenweg zoeken tussen goed voetbal en resultaat. We zullen daarom jullie geduld en geloof mogelijks op de proef stellen. Jullie soms ontgoochelen of doen twijfelen.

Want we weten maar al te goed, beste fans, dat de laatste jaren ook voor jullie pijn hebben gedaan. We hebben die pijn mee gevoeld.

Als we er samen in geloven, wordt de toekomst mooi. We zijn elkaars bondgenoten. Kijk niet naar de bijzaken. Don’t believe the drama. De klappen die van buitenaf komen, incasseren we samen. Fans, spelers, partners, bestuur. Het is misschien, zoals wel vaker in het voetbal, een beetje “wij tegen de rest”. We are Anderlecht.

Er liggen gigantische wedstrijden voor ons. Uit op Standard, thuis tegen Brugge en Genk, uit tegen Antwerp en vlak na nieuwjaar nog eens tegen Club Brugge. Het is het moment om de rug te rechten. We kunnen jullie niet genoeg bedanken om heel dit seizoen al zo massaal achter ons gestaan te hebben. Dat is uniek. Nooit gezien. It means the world to us.

Als we er samen in geloven, wordt de toekomst mooi. Jullie club is in goede handen. We timmeren samen aan de weg met gelijkgestemden die wéten wat winnen is.

Beste groeten,

Michael, Frank, Vincent, Jo en Marc

LEES OOK: Alarm in Anderlecht: rode cijfers en onvrede op werkvloer

Kan Anderlecht zich een tweede overgangsjaar permitteren?

Meest recent

Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

39
39
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

66
66
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

18
18
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

168
168
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

38
38
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

49
49
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

311
311
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

47
47
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

355
355
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

476
476
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

71
71
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

235
235
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1249
1249
'Real Madrid helemaal los: bod van ruim 100 miljoen'

Real Madrid haalde inmiddels al een vijftal versterkingen in huis, maar is nog lang niet klaar op de ...

125
125
Standard wint burenduel, jonkie scoort voor Antwerp

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De ...

208
208
Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

647
647
Harde keuzes Van Bommel: nieuwe kapitein bij Duivels?

Mark van Bommel gaat pas vanaf 15 augustus officieel aan de slag als Belgisch bondscoach. Maar de ...

1081
1081
'Principe-akkoord bereikt: Salah ploegmaat Rode Duivel'

Mohamed Salah is momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Maar er zou wel ...

103
103
Vanhaezebrouck geen bondscoach: ultieme revanche Mannaert?

De Rode Duivels hebben hun sportieve lot in handen gelegd van Mark van Bommel. Voor de vierde keer ...

758
758
'Anderlecht ziet transferdeal in koelkast belanden'

RSC Anderlecht wil zich in de resterende weken van de transferperiode nog verder versterken. ...

513
513
'Opvolger Rodri: City reserveert 90 mil voor WK-sensatie'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

131
131
Van Bommel kiest België: vertrouweling doet boekje open

Slechts enkele dagen na het vertrek van Rudi Garcia, heeft België een nieuwe bondscoach beet. ...

494
494
TRANSFERUURTJE: 'Doorbraak Onyedika, miljoenenklepper CDK'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

394
394
'Transfers spelen Club Brugge parten: drie dossiers op tafel'

Club Brugge kende een zwakke voorbereiding voor de Supercup tegen Union SG. Blauw-Zwart incasseerde ...

810
810
Euvrard onthult: Standard gaat nog uitpakken op mercato

Standard Luik wil komend seizoen weer hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. De Rouches zijn al ...

266
266

Meer sportnieuws