Nieuwe spits voor Club Brugge: Boli of De Camargo?

door
Nieuwe spits voor Club Brugge: Boli of De Camargo?

Club Brugge is dringend op zoek naar een nieuwe goalgetter. Tegen Real Madrid was die lacune opnieuw duidelijk merkbaar, en mits wat betere efficiëntie doorheen de campagne mocht Club zelfs hopen op Champions League-voetbal na de winter. Maar het wordt dus de Europa League, en een nieuwe spits blijft welkom op Jan Breydel. In hun zoektocht naar een witte merel kwam Igor De Camargo tijdens de zomermaanden al ter sprake, en voorlopig zou hij nog steeds in de running zijn. Daarnaast wordt ook Yohan Boli genoemd als nieuwe nummer negen. 

Dit seizoen heeft Club Brugge weinig zorgen, enkel op het vlak van efficiëntie voor doel is er een pijnpunt. Nochtans heeft Club met Mbaye Diagne de meest efficiënte spits van België in haar rangen (lees meer HIER), maar de Senegalees werd op non-actief geplaatst. Daarom zou Blauw-Zwart momenteel azen op Yohan Boli en Igor De Camargo. Maar wie zou nu de beste optie zijn voor het huidige Club Brugge?

Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert bepalen hun transferbeleid steeds op de lange termijn. Daarmee heeft Boli uiteraard een groot voordeel op De Camargo, die met zijn 36 jaar liefst 10 lentes ouder is dan Boli. Dat is uiteraard belangrijk met het oog op een meerwaarde bij een eventuele verkoop, die bij Boli logischerwijze veel hoger ligt dan bij De Camargo. Maar ook met het oog op volgend seizoen. Terwijl de beste jaren van Boli er aan komen, zit De Camargo al diep in de winter van zijn carrière. 

HEERSERS VOOR DOEL 

Maar toch heeft De Camargo enkele grote voordelen op Boli. Beiden speelden evenveel competitiewedstrijden, en ondanks dat Igor 4 doelpunten minder scoorde dan Boli, is zijn besluitvorming op doel veel beter. De aanvaller van KV Mechelen kadert zijn doelpogingen (48%) iets beter dan Boli (45%). Onderling is dat een miniem verschil, maar het is een kwaliteit die beide spitsen Club Brugge kunnen bijbrengen. Daar belandt slechts 36% van alle doelpogingen ook effectief op doel. Club is daarmee de zesde slechtste ploeg in de Jupiler Pro League. Het zet toch aan tot denken … 

PRO DE CAMARGO 



Doorheen zijn lange carrière maakte De Camargo zich de kunst van het kopspel eigen. In dat moeilijk onderdeel troeft hij Boli dan ook gemakkelijk af. Naast zijn aangeboren intuïtieve feeling meet De Camargo ook zes centimeter meer dan Boli. Daarnaast is de voormalige Rode Duivel op pure duelkracht de meerdere van de Ivoriaan. Het is ook om deze reden waarom Wouter Vrancken zijn spits vaak laat terugzakken naar het middenveld om duels te gaan winnen. Maar bij Club Brugge zal dat evenwel het geval niet zijn.

PRO BOLI

De Camargo biedt veel voordelen, maar een spits zoals Boli zien wij toch beter passen bij Club Brugge. Met 0,61 doelpunten per 90 minuten behoort de spits van STVV tot de meest efficiënte spitsen van België, en aldus ook een pak doeltreffender dan De Camargo die 'slechts' goed is voor 0,49 doelpunt per volledige wedstrijd. Boli is op de koop toe ook nog voetballend heel wat sterker. Zowat de helft van zijn dribbels slagen, terwijl de dribbels van De Camargo – ondanks zijn Braziliaanse genen – slechts voor 26% succesvol zijn. Ook qua passing steekt Boli (86%-70%) hem de loef af.



CONCLUSIE: KIES VOOR BOLI!

Een doelpunt maken, dat kunnen ze allebei. Al is Boli wat efficiënter voor doel. Puur op duelkracht – zowel op de grond als in de lucht – is De Camargo de betere van Boli, maar op voetballend gebied steekt de Ivoriaan er dan weer bovenuit. In het huidige Club Brugge zien wij Boli beter renderen dan De Camargo. Daarboven zou de spits van KV Mechelen slechts een noodoplossing betekenen, en daar houdt men niet van op Jan Breydel. Boli heeft nog een ruime progressiemarge en tot op heden is nog niet geweten waar zijn plafond zich bevindt. Aan de intelligente beleidsmensen van Club Brugge om de pro's en contra's af te wegen tegenover elkaar. 

LEES OOK: Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

Wie van de twee moet Club kiezen?

Meest recent

AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

11
11
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

69
69
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

60
60
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

172
172
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

102
102
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

38
38
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

138
138
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

46
46
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

274
274
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

435
435
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

72
72
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

250
250
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

219
219
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

431
431
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

392
392
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

585
585
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

533
533
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

141
141
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

476
476
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

49
49
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

196
196
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

186
186
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

435
435
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

123
123
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

297
297

Meer sportnieuws