Nieuwe spits voor Club Brugge: Boli of De Camargo?

door
Nieuwe spits voor Club Brugge: Boli of De Camargo?

Club Brugge is dringend op zoek naar een nieuwe goalgetter. Tegen Real Madrid was die lacune opnieuw duidelijk merkbaar, en mits wat betere efficiëntie doorheen de campagne mocht Club zelfs hopen op Champions League-voetbal na de winter. Maar het wordt dus de Europa League, en een nieuwe spits blijft welkom op Jan Breydel. In hun zoektocht naar een witte merel kwam Igor De Camargo tijdens de zomermaanden al ter sprake, en voorlopig zou hij nog steeds in de running zijn. Daarnaast wordt ook Yohan Boli genoemd als nieuwe nummer negen. 

Dit seizoen heeft Club Brugge weinig zorgen, enkel op het vlak van efficiëntie voor doel is er een pijnpunt. Nochtans heeft Club met Mbaye Diagne de meest efficiënte spits van België in haar rangen (lees meer HIER), maar de Senegalees werd op non-actief geplaatst. Daarom zou Blauw-Zwart momenteel azen op Yohan Boli en Igor De Camargo. Maar wie zou nu de beste optie zijn voor het huidige Club Brugge?

Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert bepalen hun transferbeleid steeds op de lange termijn. Daarmee heeft Boli uiteraard een groot voordeel op De Camargo, die met zijn 36 jaar liefst 10 lentes ouder is dan Boli. Dat is uiteraard belangrijk met het oog op een meerwaarde bij een eventuele verkoop, die bij Boli logischerwijze veel hoger ligt dan bij De Camargo. Maar ook met het oog op volgend seizoen. Terwijl de beste jaren van Boli er aan komen, zit De Camargo al diep in de winter van zijn carrière. 

HEERSERS VOOR DOEL 

Maar toch heeft De Camargo enkele grote voordelen op Boli. Beiden speelden evenveel competitiewedstrijden, en ondanks dat Igor 4 doelpunten minder scoorde dan Boli, is zijn besluitvorming op doel veel beter. De aanvaller van KV Mechelen kadert zijn doelpogingen (48%) iets beter dan Boli (45%). Onderling is dat een miniem verschil, maar het is een kwaliteit die beide spitsen Club Brugge kunnen bijbrengen. Daar belandt slechts 36% van alle doelpogingen ook effectief op doel. Club is daarmee de zesde slechtste ploeg in de Jupiler Pro League. Het zet toch aan tot denken … 

PRO DE CAMARGO 



Doorheen zijn lange carrière maakte De Camargo zich de kunst van het kopspel eigen. In dat moeilijk onderdeel troeft hij Boli dan ook gemakkelijk af. Naast zijn aangeboren intuïtieve feeling meet De Camargo ook zes centimeter meer dan Boli. Daarnaast is de voormalige Rode Duivel op pure duelkracht de meerdere van de Ivoriaan. Het is ook om deze reden waarom Wouter Vrancken zijn spits vaak laat terugzakken naar het middenveld om duels te gaan winnen. Maar bij Club Brugge zal dat evenwel het geval niet zijn.

PRO BOLI

De Camargo biedt veel voordelen, maar een spits zoals Boli zien wij toch beter passen bij Club Brugge. Met 0,61 doelpunten per 90 minuten behoort de spits van STVV tot de meest efficiënte spitsen van België, en aldus ook een pak doeltreffender dan De Camargo die 'slechts' goed is voor 0,49 doelpunt per volledige wedstrijd. Boli is op de koop toe ook nog voetballend heel wat sterker. Zowat de helft van zijn dribbels slagen, terwijl de dribbels van De Camargo – ondanks zijn Braziliaanse genen – slechts voor 26% succesvol zijn. Ook qua passing steekt Boli (86%-70%) hem de loef af.



CONCLUSIE: KIES VOOR BOLI!

Een doelpunt maken, dat kunnen ze allebei. Al is Boli wat efficiënter voor doel. Puur op duelkracht – zowel op de grond als in de lucht – is De Camargo de betere van Boli, maar op voetballend gebied steekt de Ivoriaan er dan weer bovenuit. In het huidige Club Brugge zien wij Boli beter renderen dan De Camargo. Daarboven zou de spits van KV Mechelen slechts een noodoplossing betekenen, en daar houdt men niet van op Jan Breydel. Boli heeft nog een ruime progressiemarge en tot op heden is nog niet geweten waar zijn plafond zich bevindt. Aan de intelligente beleidsmensen van Club Brugge om de pro's en contra's af te wegen tegenover elkaar. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Dubbele jackpot Club, nieuwe ploeg Verschaeren'

Wie van de twee moet Club kiezen?

Meest recent

Europese pers messcherp: Nederland maakt Duivels met grond gelijk

De Rode Duivels hebben zaterdagnamiddag de eerste kans gemist om zich van een WK-ticket te ...

80
80
'Kompany huivert: Liverpool rooft ster weg uit Allianz Arena'

Bayern München wil na de interland-break zij zegereeks heropstarten in de Bundesliga en maakt ...

52
52
Portugal bibbert en beeft: WK-drama Ronaldo dreigt

Het Portugal van bondscoach Roberto Martinez wil zich zondagnamiddag verzekere van hun WK-ticket, ...

184
184
TRANSFERUURTJE: 'Dubbele jackpot Club, nieuwe ploeg Verschaeren'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

171
171
'Vuurwerk bij Club Brugge: steunpilaar weg in januari?'

Anderhalve maand voor de opening van de wintermercato wemelt het reeds van de geruchten in de ...

70
70
Vanaken overtuigt Garcia: wie wijkt bij Rode Duivels?

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een mager 1-1 gelijkspel tegen Kazachstan. Het enige ...

122
122
Sportief mysterie: Welk geheim onthult Marc Coucke vandaag?

Voor Marc Coucke en Anderlecht waren het andermaal woelige weken. In een soort emotionele ...

132
132
Kater in Kazachstan komt Rode Duivels duur te staan

Rudi Garcia en co. likken hun wonden na de kater in Kazachstan. Niet alleen zijn de Rode Duivels ...

163
163
Garcia huivert: in dit scenario missen Rode Duivels het WK

De eerste matchbal is verspeeld. Veel tijd hebben de Rode Duivels echter niet om stil te staan bij ...

253
253
'Waanzin bij Club Brugge: bankzitter levert de jackpot op’

Een bankzitter die de jackpot oplevert? In Jan Breydel kan het: Jorne Spileers wekt opnieuw stevige ...

543
543
Afwezige Duivel winnaar bij België: "Hij is een kaderstuk"

De Belgen toonden bitter weinig op het veld van Kazachstan. Zonder kleppers als Thibaut Courtois, ...

139
139
Vandenbempt ziet twee enorme problemen bij de Duivels

Kazachstan - België 1-1. Dat was de uitslag van deze pot voetbal en een blamage voor de Rode ...

170
170
Na de blamage: keuzes plots makkelijker voor Garcia

België bakte er weinig van tegen Kazachstan. Het werd 1-1 en een aantal Rode Duivels kregen hun ...

275
275
'Knaltransfer Raskin : Rode Duivel hakt knoop door'

Nicolas Raskin kende een sterk 2025, waar hij zich knap in de basisploeg van de Rode Duivels ...

151
151
Bruggeling zwaar vernederd door Garcia: bom barst bijna

Brandon Mechele zat 90 minuten op de bank in Astana terwijl de Belgische defensie opnieuw door het ...

3748
3748
STVV 'verklapt' transfergeheim: "Slagen er alle jaren in"

STVV is een club waar ze al jaren een uitstekend transferbeleid hebben, al sloegen ze in januari de ...

104
104
Na Vanderhaeghe ook Borkelmans terug aan de slag in België?

Vital Borkelmans vertoeft sinds eind oktober weer in België. De coach was aan de slag in Irak. ...

154
154
'Club Brugge wil stunten met 25-voudig Portugees international'

Club Brugge zal in januari wellicht toch wat versterking moeten halen. De kern oogt toch niet al te ...

533
533
Real en Bayern lonken naar JPL-parel: "Volgen hem al 2 jaar"

In de Belgische competitie breken elk seizoen nieuwe spelers door. Het niveau blijft daardoor altijd ...

526
526
Odoi weldra dan toch aan de slag in België?

Denis Odoi is nog steeds nergens aan de slag als profspeler. De voormalige speler van RSC ...

115
115
'Club in schok: Tzolis doet transferrecord sneuvelen'

Club Brugge lijkt in de komende stilaan helemaal te moeten vrezen voor een leegloop. Nadat het in de ...

1318
1318
Lammens krijgt enorm compliment van Sir Alex Ferguson

Bij afwezigheid van Thibaut Courtois was het zaterdag in Kazachstan Matz Sels die nog eens onder de ...

177
177
'Volgende grootmachten dienen zich aan voor De Cat'

Het WK U17 mag dan wel een ontgoocheling geworden zijn voor Nathan De Cat met een snelle ...

147
147
Tzolis & Karetsas zorgen voor thriller, Zwitsers bijna zeker

Er werden zaterdagavond geen extra WK-tickets meer uitgedeeld. Zwitserland is wel zo goed als zeker ...

75
75
Raskin noemt bizarre verklaring voor Duivelse zeperd

De valiezen stonden bijna klaar voor het WK, want de verwachting was dat de Rode Duivels zaterdag in ...

158
158

Meer sportnieuws