Nieuwe spits voor Club Brugge: Boli of De Camargo?

door
Nieuwe spits voor Club Brugge: Boli of De Camargo?

Club Brugge is dringend op zoek naar een nieuwe goalgetter. Tegen Real Madrid was die lacune opnieuw duidelijk merkbaar, en mits wat betere efficiëntie doorheen de campagne mocht Club zelfs hopen op Champions League-voetbal na de winter. Maar het wordt dus de Europa League, en een nieuwe spits blijft welkom op Jan Breydel. In hun zoektocht naar een witte merel kwam Igor De Camargo tijdens de zomermaanden al ter sprake, en voorlopig zou hij nog steeds in de running zijn. Daarnaast wordt ook Yohan Boli genoemd als nieuwe nummer negen. 

Dit seizoen heeft Club Brugge weinig zorgen, enkel op het vlak van efficiëntie voor doel is er een pijnpunt. Nochtans heeft Club met Mbaye Diagne de meest efficiënte spits van België in haar rangen (lees meer HIER), maar de Senegalees werd op non-actief geplaatst. Daarom zou Blauw-Zwart momenteel azen op Yohan Boli en Igor De Camargo. Maar wie zou nu de beste optie zijn voor het huidige Club Brugge?

Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert bepalen hun transferbeleid steeds op de lange termijn. Daarmee heeft Boli uiteraard een groot voordeel op De Camargo, die met zijn 36 jaar liefst 10 lentes ouder is dan Boli. Dat is uiteraard belangrijk met het oog op een meerwaarde bij een eventuele verkoop, die bij Boli logischerwijze veel hoger ligt dan bij De Camargo. Maar ook met het oog op volgend seizoen. Terwijl de beste jaren van Boli er aan komen, zit De Camargo al diep in de winter van zijn carrière. 

HEERSERS VOOR DOEL 

Maar toch heeft De Camargo enkele grote voordelen op Boli. Beiden speelden evenveel competitiewedstrijden, en ondanks dat Igor 4 doelpunten minder scoorde dan Boli, is zijn besluitvorming op doel veel beter. De aanvaller van KV Mechelen kadert zijn doelpogingen (48%) iets beter dan Boli (45%). Onderling is dat een miniem verschil, maar het is een kwaliteit die beide spitsen Club Brugge kunnen bijbrengen. Daar belandt slechts 36% van alle doelpogingen ook effectief op doel. Club is daarmee de zesde slechtste ploeg in de Jupiler Pro League. Het zet toch aan tot denken … 

PRO DE CAMARGO 



Doorheen zijn lange carrière maakte De Camargo zich de kunst van het kopspel eigen. In dat moeilijk onderdeel troeft hij Boli dan ook gemakkelijk af. Naast zijn aangeboren intuïtieve feeling meet De Camargo ook zes centimeter meer dan Boli. Daarnaast is de voormalige Rode Duivel op pure duelkracht de meerdere van de Ivoriaan. Het is ook om deze reden waarom Wouter Vrancken zijn spits vaak laat terugzakken naar het middenveld om duels te gaan winnen. Maar bij Club Brugge zal dat evenwel het geval niet zijn.

PRO BOLI

De Camargo biedt veel voordelen, maar een spits zoals Boli zien wij toch beter passen bij Club Brugge. Met 0,61 doelpunten per 90 minuten behoort de spits van STVV tot de meest efficiënte spitsen van België, en aldus ook een pak doeltreffender dan De Camargo die 'slechts' goed is voor 0,49 doelpunt per volledige wedstrijd. Boli is op de koop toe ook nog voetballend heel wat sterker. Zowat de helft van zijn dribbels slagen, terwijl de dribbels van De Camargo – ondanks zijn Braziliaanse genen – slechts voor 26% succesvol zijn. Ook qua passing steekt Boli (86%-70%) hem de loef af.



CONCLUSIE: KIES VOOR BOLI!

Een doelpunt maken, dat kunnen ze allebei. Al is Boli wat efficiënter voor doel. Puur op duelkracht – zowel op de grond als in de lucht – is De Camargo de betere van Boli, maar op voetballend gebied steekt de Ivoriaan er dan weer bovenuit. In het huidige Club Brugge zien wij Boli beter renderen dan De Camargo. Daarboven zou de spits van KV Mechelen slechts een noodoplossing betekenen, en daar houdt men niet van op Jan Breydel. Boli heeft nog een ruime progressiemarge en tot op heden is nog niet geweten waar zijn plafond zich bevindt. Aan de intelligente beleidsmensen van Club Brugge om de pro's en contra's af te wegen tegenover elkaar. 

LEES OOK: Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Wie van de twee moet Club kiezen?

Meest recent

Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

12
12
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

18
18
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

11
11
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

12
12
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

103
103
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

45
45
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

209
209
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

117
117
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

33
33
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

113
113
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

186
186
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

53
53
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

193
193
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

59
59
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

78
78
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

216
216
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

67
67
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

754
754
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

410
410
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

48
48
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

404
404
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

149
149
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

404
404
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

145
145
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

178
178

Meer sportnieuws