Wolf pakt eerste zege met Racing Genk tegen stugge hekkensluiter

door
Wolf pakt eerste zege met Racing Genk tegen stugge hekkensluiter

Wolf heeft eindelijk zijn eerste zege geboekt met Racing Genk. De landskampioen had het niet onder de markt met een prima Cercle Brugge maar maakte het verschil met enkele klasse flitsen. De Vereniging blijft zo voorlopig troosteloos laatste.

Cercle Brugge kon vanavond een prima zaak doen in de degradatiestrijd als het thuis won van landskampioen Racing Genk. De Vereniging zou zo op gelijke hoogte komen van concurrent Waasland-Beveren, die vrijdag nog op een zware thuisnederlaag liepen tegen Antwerp. Bij de Limburgers ging coach Wolf dan weer op zoek naar zijn eerste overwinning als T1 van Blauw-Wit.
Cercle moet weer achtervolgen na gelukkig doelpunt Ito
We zagen een evenwichtige openingsfase op Jan Breydel waar de thuisploeg al na een kwartier spelen twee keer moest wisselen nadat Gory en Omolo met blessures naar de kant moesten. Halfweg de eerste periode zorgde Donsah voor de eerste kans, doelman Vandevoordt pareerde. Iets voorbij het halfuur kwam de landskampioen met een gelukje op voorsprong toe Ito via Donsah doelman Hubert vloerde: 0-1 voor Wolf en co. Cercle Brugge kon nadien nog nauwelijks een echte vuist maken en moest met een nipte achterstand de kleedkamer opzoeken.

Werd het eindelijk een eerste zege voor de nieuwe coach van Racing Genk?
Thuisploeg vecht terug maar schiet zichzelf in de voet
Na de rust ging Cercle Brugge verwoed op zoek naar de gelijkmaker, Foster zorgde voor het eerste doelgevaar door na vijf minuten spelen voorlangs te trappen. Een paar minuten later kreeg Hazard een prima kans maar de middenvelder trapte zwak in de handen van doelman Vandevoordt. Aan de overzijde vloog een kopbal van Samatta niet zo ver naast de kooi van Hubert. De Vereniging bleef de betere ploeg en had pech toen Vandevoordt een prima redding in huis had op een lage schuiver van Peeters. De gelijkmaker hing in de lucht en viel ook halfweg weg tweede helft: Somers maakte zijn eerste doelpunt met een afgeweken schot: 1-1. Lang kon de thuisploeg niet genieten van die gelijkmaker want een paar minuten later trapte Berge een afvallende bal knap in doel: 1-2 en een nieuwe Genkse voorsprong. Cercle Brugge vocht nog voor wat het waard was maar kwam finaal tekort. Zo pakt Hannes Wolf zijn eerste zege als T1 van de landskampioen.
Scoreverloop:
0-1 (33') Ito, 1-1 (65') Somers

LEES OOK: Alles of niets: scharniermoment in stadiondossier Club

Zal Cercle zich nog redden?

Meest recent

'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

46
46
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

22
22
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

51
51
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

309
309
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

148
148
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

301
301
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

99
99
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

33
33
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

101
101
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

150
150
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

146
146
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

479
479
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

170
170
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

129
129
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

300
300
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

308
308
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

434
434
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

68
68
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

263
263
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

84
84
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

121
121
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

137
137
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

136
136
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

58
58
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

716
716

Meer sportnieuws