Wolf pakt eerste zege met Racing Genk tegen stugge hekkensluiter

door
Wolf pakt eerste zege met Racing Genk tegen stugge hekkensluiter

Wolf heeft eindelijk zijn eerste zege geboekt met Racing Genk. De landskampioen had het niet onder de markt met een prima Cercle Brugge maar maakte het verschil met enkele klasse flitsen. De Vereniging blijft zo voorlopig troosteloos laatste.

Cercle Brugge kon vanavond een prima zaak doen in de degradatiestrijd als het thuis won van landskampioen Racing Genk. De Vereniging zou zo op gelijke hoogte komen van concurrent Waasland-Beveren, die vrijdag nog op een zware thuisnederlaag liepen tegen Antwerp. Bij de Limburgers ging coach Wolf dan weer op zoek naar zijn eerste overwinning als T1 van Blauw-Wit.
Cercle moet weer achtervolgen na gelukkig doelpunt Ito
We zagen een evenwichtige openingsfase op Jan Breydel waar de thuisploeg al na een kwartier spelen twee keer moest wisselen nadat Gory en Omolo met blessures naar de kant moesten. Halfweg de eerste periode zorgde Donsah voor de eerste kans, doelman Vandevoordt pareerde. Iets voorbij het halfuur kwam de landskampioen met een gelukje op voorsprong toe Ito via Donsah doelman Hubert vloerde: 0-1 voor Wolf en co. Cercle Brugge kon nadien nog nauwelijks een echte vuist maken en moest met een nipte achterstand de kleedkamer opzoeken.

Werd het eindelijk een eerste zege voor de nieuwe coach van Racing Genk?
Thuisploeg vecht terug maar schiet zichzelf in de voet
Na de rust ging Cercle Brugge verwoed op zoek naar de gelijkmaker, Foster zorgde voor het eerste doelgevaar door na vijf minuten spelen voorlangs te trappen. Een paar minuten later kreeg Hazard een prima kans maar de middenvelder trapte zwak in de handen van doelman Vandevoordt. Aan de overzijde vloog een kopbal van Samatta niet zo ver naast de kooi van Hubert. De Vereniging bleef de betere ploeg en had pech toen Vandevoordt een prima redding in huis had op een lage schuiver van Peeters. De gelijkmaker hing in de lucht en viel ook halfweg weg tweede helft: Somers maakte zijn eerste doelpunt met een afgeweken schot: 1-1. Lang kon de thuisploeg niet genieten van die gelijkmaker want een paar minuten later trapte Berge een afvallende bal knap in doel: 1-2 en een nieuwe Genkse voorsprong. Cercle Brugge vocht nog voor wat het waard was maar kwam finaal tekort. Zo pakt Hannes Wolf zijn eerste zege als T1 van de landskampioen.
Scoreverloop:
0-1 (33') Ito, 1-1 (65') Somers

LEES OOK: Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Zal Cercle zich nog redden?

Meest recent

AA Gent pakt uit: revelatie tekent bij tot 2030

Bij AA Gent bereiden ze zich momenteel in Spanje voor op de tweede seizoenshelft. Daarbij geeft Rik ...

1
1
Lionel Messi gaat helemaal los: fans in complete shock

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

7
7
Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Club Brugge zag de voorbije jaren al heel wat spelers uit de eigen jeugdopleiding doorbreken, ...

37
37
CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

55
55
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

171
171
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

117
117
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

63
63
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

293
293
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

500
500
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

122
122
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

133
133
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

126
126
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

109
109
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

223
223
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

1629
1629
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

444
444
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

306
306
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

86
86
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

78
78
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

130
130
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

379
379
Anderlecht of Ajax? Butera geeft duidelijke hint

Anderlecht zag de voorbije jaren de nodige talenten op piepjonge leeftijd naar het buitenland ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

181
181
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

348
348
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

737
737

Meer sportnieuws