Mbokani knalt Antwerp eigenhandig voorbij AA Gent in top zes

212 stemmen
Mbokani knalt Antwerp eigenhandig voorbij AA Gent in top zes

De Jupiler Pro League gaat in principe pas komend weekend terug van start, maar vanavond kregen we al een inhaalduel voor de kiezen geschoteld. Op speeldag vijf werd Antwerp-AA Gent uitgesteld wegens de Europese voorrondes. Die wedstrijd werd dus verschoven naar vanavond. Toevallig net voor het weekend waarin de terugwedstrijd tussen beide teams wordt afgewerkt.

Beide ploegen treffen elkaar dus twee keer in enkele dagen tijd, met zondag de return in de Ghelamco Arena. Vanavond was het op de Bosuil te doen, en het betrof uiteraard een belangrijk duel in de strijd om Play-Off 1, al zeker voor de thuisploeg. Die moesten wel Lamkel Zé missen door schorsing, en Defour door blessure. Refaelov kwam zo nog eens aan de aftrap. Bij AA Gent geen noemenswaardige afwezigen, Vadis Odjidja keerde terug in de ploeg na schorsing.



Zoals gezegd was deze wedstrijd toch nog net iets belangrijker voor Antwerp, en zij begonnen dan ook snediger aan de partij. Dat leidde toch enkele kleine mogelijkheden, maar scoren deed The Great Old niet in de eerste twintig minuten. Vlak daarna liepen ze op een dodelijke counter van AA Gent. Bij de eerste noemenswaardige kans voor de Buffalo’s was het meteen raak. Yaremchuk rondde listig af: 0-1. Tegen de gang van het spel in klom Gent dus op voorsprong, maar lang konden ze daar niet van genieten. Enkele minuten later zorgde Mbokani namelijk al voor de verdiende gelijkmaker. Tien minuten voor rust stelde de thuisploeg hélemaal orde op zaken. Refaelov zorgde na een gecontesteerde penalty vanop de stip voor 2-1.



Met die score gingen we ook rusten, maar lang stond die niet op het bord in de twee helft. Zwak verdedigen van AA Gent werd meteen afgestraft door Mbokani: 3-1. Na deze opdoffer leken de Buffalo's van slag. De bezoekers wouden hun voet dan wel naast die van Antwerp zetten, maar kwamen daar eigenlijk nooit meer tot toe. De thuisploeg toonde zich pakken gretiger in de duels. Zelfs een slotoffensief zat er niet meer in voor de mannen van Thorup. Integendeel was het nog De Sart die ei zo na voor een wereldgoal en de 4-1 zorgde. Zijn pegel vloog echter naast het doel van Kaminski. AA Gent tekende dan toch nog voor het slotakkoord vier minuten in extra tijd: David draaide zich tussen drie Antwerp-spelers naar 3-2. Daar bleef het evenwel bij, en neemt Antwerp door deze overwinning zijn plaats in de top 6 terug in.

Scoreverloop:
(21') Yaremchuk 0-1
(25') Mbokani 1-1
(33') Refaelov 2-1 (pen)
(46') Mbokani 3-1
(94') David 3-2

LEES OOK: WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Verdiende overwinning voor Antwerp?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

21
21
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

172
172
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

75
75
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

101
101
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

147
147
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

89
89
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

137
137
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

49
49
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

300
300
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

107
107
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

648
648
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

67
67
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

267
267
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

284
284
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

573
573
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

472
472
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

760
760
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

118
118
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

190
190
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

242
242
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

173
173
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

166
166

Meer sportnieuws