Mbokani knalt Antwerp eigenhandig voorbij AA Gent in top zes

212 stemmen
Mbokani knalt Antwerp eigenhandig voorbij AA Gent in top zes

De Jupiler Pro League gaat in principe pas komend weekend terug van start, maar vanavond kregen we al een inhaalduel voor de kiezen geschoteld. Op speeldag vijf werd Antwerp-AA Gent uitgesteld wegens de Europese voorrondes. Die wedstrijd werd dus verschoven naar vanavond. Toevallig net voor het weekend waarin de terugwedstrijd tussen beide teams wordt afgewerkt.

Beide ploegen treffen elkaar dus twee keer in enkele dagen tijd, met zondag de return in de Ghelamco Arena. Vanavond was het op de Bosuil te doen, en het betrof uiteraard een belangrijk duel in de strijd om Play-Off 1, al zeker voor de thuisploeg. Die moesten wel Lamkel Zé missen door schorsing, en Defour door blessure. Refaelov kwam zo nog eens aan de aftrap. Bij AA Gent geen noemenswaardige afwezigen, Vadis Odjidja keerde terug in de ploeg na schorsing.



Zoals gezegd was deze wedstrijd toch nog net iets belangrijker voor Antwerp, en zij begonnen dan ook snediger aan de partij. Dat leidde toch enkele kleine mogelijkheden, maar scoren deed The Great Old niet in de eerste twintig minuten. Vlak daarna liepen ze op een dodelijke counter van AA Gent. Bij de eerste noemenswaardige kans voor de Buffalo’s was het meteen raak. Yaremchuk rondde listig af: 0-1. Tegen de gang van het spel in klom Gent dus op voorsprong, maar lang konden ze daar niet van genieten. Enkele minuten later zorgde Mbokani namelijk al voor de verdiende gelijkmaker. Tien minuten voor rust stelde de thuisploeg hélemaal orde op zaken. Refaelov zorgde na een gecontesteerde penalty vanop de stip voor 2-1.



Met die score gingen we ook rusten, maar lang stond die niet op het bord in de twee helft. Zwak verdedigen van AA Gent werd meteen afgestraft door Mbokani: 3-1. Na deze opdoffer leken de Buffalo's van slag. De bezoekers wouden hun voet dan wel naast die van Antwerp zetten, maar kwamen daar eigenlijk nooit meer tot toe. De thuisploeg toonde zich pakken gretiger in de duels. Zelfs een slotoffensief zat er niet meer in voor de mannen van Thorup. Integendeel was het nog De Sart die ei zo na voor een wereldgoal en de 4-1 zorgde. Zijn pegel vloog echter naast het doel van Kaminski. AA Gent tekende dan toch nog voor het slotakkoord vier minuten in extra tijd: David draaide zich tussen drie Antwerp-spelers naar 3-2. Daar bleef het evenwel bij, en neemt Antwerp door deze overwinning zijn plaats in de top 6 terug in.

Scoreverloop:
(21') Yaremchuk 0-1
(25') Mbokani 1-1
(33') Refaelov 2-1 (pen)
(46') Mbokani 3-1
(94') David 3-2

LEES OOK: Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

Verdiende overwinning voor Antwerp?

Meest recent

'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

124
124
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

103
103
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

25
25
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

12
12
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

68
68
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

264
264
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

98
98
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

433
433
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

356
356
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

179
179
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

52
52
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

31
31
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

39
39
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

155
155
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

545
545
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

202
202
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

90
90
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

162
162
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

42
42
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

734
734
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

125
125
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

140
140
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

104
104
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

532
532
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

431
431

Meer sportnieuws