Spaanse bond bevestigt: Enrique keert terug als bondscoach

130 stemmen
Spaanse bond bevestigt: Enrique keert terug als bondscoach

Spanje wist zich zonder grote problemen voor het EK te kwalificeren, toch staat La Furia Roja voor een wissel van bondscoach. Luis Enrique staat immers voor een mogelijke rentree. Volgens Cadena COPE heeft de oefenmeester besloten om zijn oude baan weer op te pakken.


Enrique besloot afgelopen juni om zijn werkzaamheden neer te leggen vanwege zijn ernstig zieke dochter. Eind augustus overleed zij op slechts achtjarige leeftijd aan de gevolgen van botkanker. Na een rouwperiode lijkt de 49-jarige Spanjaard nu weer zin te hebben in een terugkeer als coach. De huidige bondscoach Robert Moreno zal dus opnieuw plaats moeten ruimen.

UPDATE 13u40
De terugkeer van Enrique is nu ook officieel een feit. Op een speciale persconferentie bevestigde de Spaanse bond dat de ex-coach van onder meer FC Barcelona de leiding krijgt tijdens het komende EK. Bondsvoorzitter Luis Rubiales liet verstaan dat hij Enrique belooft had dat hij altijd kon terugkeren wanneer het rouwproces erop zat.

De trainer zelf verscheen niet op de druk bijgewoonde persconferentie, wellicht zal hij pas reageren als de storm wat gaan liggen is. In Spanje wordt er immers verontwaardigd gereageerd op het nieuws. Niet zozeer op de terugkeer van Enrique zelf, maar vooral op het feit dat Moreno weer moet opkrassen. Die had de voorbije maanden namelijk goed werk geleverd. Onder meer Iker Casillas toonde zich als scherp op Twitter. "We zijn een land van carnavalisten", klonk het vrij vertaald.

LEES OOK: 'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Goede beslissing van Spanje?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

26
26
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

15
15
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

132
132
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

103
103
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

32
32
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

308
308
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

128
128
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

403
403
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

51
51
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

103
103
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

41
41
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

309
309
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

658
658
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

485
485
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

143
143
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1056
1056
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

174
174
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

76
76
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

643
643
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

241
241
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

504
504
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

247
247
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

273
273
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1240
1240
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

629
629

Meer sportnieuws