Spaanse bond bevestigt: Enrique keert terug als bondscoach

door
Spaanse bond bevestigt: Enrique keert terug als bondscoach

Spanje wist zich zonder grote problemen voor het EK te kwalificeren, toch staat La Furia Roja voor een wissel van bondscoach. Luis Enrique staat immers voor een mogelijke rentree. Volgens Cadena COPE heeft de oefenmeester besloten om zijn oude baan weer op te pakken.


Enrique besloot afgelopen juni om zijn werkzaamheden neer te leggen vanwege zijn ernstig zieke dochter. Eind augustus overleed zij op slechts achtjarige leeftijd aan de gevolgen van botkanker. Na een rouwperiode lijkt de 49-jarige Spanjaard nu weer zin te hebben in een terugkeer als coach. De huidige bondscoach Robert Moreno zal dus opnieuw plaats moeten ruimen.

UPDATE 13u40
De terugkeer van Enrique is nu ook officieel een feit. Op een speciale persconferentie bevestigde de Spaanse bond dat de ex-coach van onder meer FC Barcelona de leiding krijgt tijdens het komende EK. Bondsvoorzitter Luis Rubiales liet verstaan dat hij Enrique belooft had dat hij altijd kon terugkeren wanneer het rouwproces erop zat.

De trainer zelf verscheen niet op de druk bijgewoonde persconferentie, wellicht zal hij pas reageren als de storm wat gaan liggen is. In Spanje wordt er immers verontwaardigd gereageerd op het nieuws. Niet zozeer op de terugkeer van Enrique zelf, maar vooral op het feit dat Moreno weer moet opkrassen. Die had de voorbije maanden namelijk goed werk geleverd. Onder meer Iker Casillas toonde zich als scherp op Twitter. "We zijn een land van carnavalisten", klonk het vrij vertaald.

LEES OOK: Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Goede beslissing van Spanje?

Meest recent

De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

4
4
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

50
50
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

73
73
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

10
10
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

149
149
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

242
242
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

76
76
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

455
455
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

77
77
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

87
87
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

207
207
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

190
190
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

123
123
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

92
92
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

505
505
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

536
536
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

141
141
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

89
89
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

324
324
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

252
252
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

48
48
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

788
788
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

80
80
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

323
323

Meer sportnieuws