'Anderlecht kan aan toptransfer worden geholpen door... Leo Messi'

door
'Anderlecht kan aan toptransfer worden geholpen door... Leo Messi'

RSC Anderlecht liet de afgelopen weken goede resultaten optekenen, maar aan het geleverde spel is nog steeds ruimte voor verbetering. De Brusselaars mikken komende winter dan ook op enkele gerichte versterkingen. Door de financiële situatie lijken de middelen echter beperkt.

Paars-Wit zal dus creatief moeten zijn, bijvoorbeeld door bepaalde spelers te huren. Wat dat betreft zouden de Brusselaars onder meer naar Barcelona lonken. Zo meldt het Franse Jeunes Footeux en het Spaanse El Desmarque dat Anderlecht wel wat voelt voor een huurbeurt van Jean-Clair Todibo. De 19-jarige centrale verdediger uit Frankrijk werd vorige winter van Toulouse overgenomen, maar komt amper aan de bak bij de hoofdmacht van Blaugrana.

Er wordt momenteel dus naar een tijdelijke oplossing gezocht. Todibo zou naar verluidt al bij Saint-Etienne, AS Monaco en Olympique Lyon zijn aangeboden. Maar naast Real Betis zou dus ook Anderlecht wel wat voelen voor een huurbeurt. Momenteel is de spoeling achterin inderdaad redelijk dun, dat heeft echter vooral te maken met de blessures van Vincent Kompany en Philippe Sandler. Indien zij terug fit zijn, lijkt een extra centrale verdediger niet echt prioritair. Al is het bij Kompany natuurlijk altijd afwachten hoe lang hij blessure-vrij kan blijven.

UPDATE 18/11

Wordt Anderlecht straks hoogstpersoonlijk aan een transfer geholpen door Lionel Messi? Het zou zomaar eens kunnen. Volgens Don Balon heeft de kapitein van Barça namelijk aangegeven bij het bestuur dat Jean-Clair Todibo komende winter mag beschikken op Camp Nou. Ook Bartomeu, Valverde en de andere zwaargewichten in de kleedkamer zouden het overigens niet zien in de Franse verdediger.

Voornaamste mankement zou zijn dat hij ‘nog te groen achter de oren ziet’. Het ontbreekt hem simpelweg dus aan de nodige ervaring. Ervaring die hij mogelijk  straks bij Anderlecht kan komen opdoen, al zouden ze hem in Catalonië meteen willen verkopen volgens het Spaanse medium. In dat geval lijkt Paars-Wit weinig kans te maken op een transfer. Het is echter helemaal niet ondenkbaar dat ze ook akkoord zullen gaan met een uitleenbeurt. Op die manier kunnen ze zijn ontwikkeling in de gaten houden, en mogelijk profiteren van een stijgende marktwaarde.

LEES OOK: Grote verrassing: databureau voorspelt kansen Club én Union

Maakt Anderlecht een kans?

Meest recent

Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al speeldag acht op het programma, terwijl er ook een ...

23
23
Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

65
65
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

34
34
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

177
177
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

314
314
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

861
861
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

242
242
Hoefkens zet Nederland op stelten: “Kotsmisselijk en triest”

Carl Hoefkens heeft een verleden in België als trainer bij onder meer Club Brugge en Standard ...

143
143
Real stampt tegen schenen met nieuwe klacht bij FIFA

Real Madrid won afgelopen speeldag nipt van Real Sociedad. Dankzij een magistrale Kylian ...

109
109
Twee Belgen sturen ferme boodschap naar Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft veel keuze bij de Belgische nationale ploeg. Naast de ervaren namen ...

114
114
Met de kus van Modric: Saelemaekers grote hit in Milaan

De toekomst van Alexis Saelemaekers werd afgelopen zomer uitvoerig besproken. Verschillende clubs ...

118
118
‘Nasleep horrorbotsing De Cuyper: groot nieuws Lavia’

Maxim De Cuyper maakte afgelopen zomer de overstap van Club Brugge naar Brighton. In de Premier ...

197
197
‘Standard vreest Club Brugge: dubbele uppercut Euvrard’

Standard Luik is aan een nieuw hoofdstuk bezig onder Vincent Euvrard. De vervanger van Mircea Rednic ...

256
256
Kompany clasht weer met Bayern-icoon: “Slaat nergens op!”

Vincent Kompany is met Bayern München perfect aan de Bundesliga begonnen, maar de ambities van ...

204
204
Rode Duivels schrikken na drastische ingreep FIFA

De interlandperiodes komen vaak onder vuur te liggen. De spelers vinden dat de kalender al bomvol ...

233
233
Grote verrassing: databureau voorspelt kansen Club én Union

De League Phase van de Champions League staat voor de deur. Dinsdagavond neemt Union SG het in zijn ...

195
195
Genk troeft buitenland af: oude bekende keert terug

KRC Genk greep de afgelopen seizoenen naast de titel in de Jupiler Pro League, maar dit seizoen zijn ...

187
187
'Anderlecht vloekt: zware schorsing Degreef bekend'

Tristan Degreef pakte al vroeg rood tegen KRC Genk afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. De ...

519
519
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge shockeert, vijf Anderlecht-dossiers’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

608
608
Van Bommel snoeihard: pijnlijke woorden voor eigen zoon

Union SG neemt het dinsdagavond op tegen Union SG in de Champions League. De Brusselse club maakt ...

114
114
CL-zorgen Club Brugge: Hayen doet schietgebedje

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen AS Monaco. Blauw-Zwart hoopt de doelen van ...

320
320
Extra troef Rode Duivels: nieuw wapen Doku ontdekt

Jérémy Doku is al jaren een gevestigde naam in de Belgische nationale ploeg. Bij ...

107
107
HVH ziet grote JPL-revelatie: “Kopie van Emile Mpenza”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen onderweg en de analisten kunnen al een eerste beeld ...

196
196
Anderlecht reageert voor het eerst op vertrek Vandenhaute

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit werd vroegtijdig uitgeschakeld in Europa en ...

488
488
Bliksemvertrek Christian Burgess naar Saudi-Arabië?

Christian Burgess is een icoon van Union SG. De aanvoerder ligt momenteel in de lappenmand en de ...

294
294

Meer sportnieuws