IJzersterke Openda leidt beloften naar straffe stunt

door
IJzersterke Openda leidt beloften naar straffe stunt

De nationale beloften hebben zondag een straffe zege geboekt in hun kwalificatiecampagne voor het EK 2021. De jongens van bondscoach Johan Walem wonnen immers met 2-3 op het veld van Duitsland. Aanvoerder Zinho Vanheusden opende de score, maar dé grote uitblinker was Loïs Openda met twee goals en een assist.


Om uitzicht te houden op de kwalificatie voor de eindronde moest er punten geraapt worden op bezoek bij de Duitsers, die tot dusver ongeslagen waren. Bij een nederlaag leek het quasi over en uit. Maar de Belgen begonnen sterk aan de partij. Aanvoerder Vanheusden wist op assist van Openda de score te openen. De verdediger van Standard kreeg niet veel later dé kans om de voorsprong te verdubbelen, maar miste vanop elfmeter. Het ging zelfs van kwaad naar erger, zo maakten Duitsers vervolgens weer gelijk.

Maar toch gingen de Belgen op een voorsprong de rust in. Jelle Bataille zet Openda op weg naar de fraaie 1-2. En de spits van Club Brugge liet ook na de rust van zich spreken. Als een echte killer zette hij de 1-3 op het bord. Toch werd het in de slotfase nog spannend omdat Vanheusden dit keer in eigen doel scoorde. Het werd even pompen of verzuipen, maar de ploeg van Walem bleef toch overeind.

In de stand springen de Belgen naar een voorlopige leidersplaats met zeven punten uit vier wedstrijden. De Duitsers tellen zes stuks, maar hebben nog een wedstrijd tegoed. Kwalificatie is momenteel dus nog veraf, maar de mini-Duivels hebben alles wel weer opengegooid.

LEES OOK: 'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Openda moet ook meer kansen krijgen bij Club ...

Meest recent

Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

3
3
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

42
42
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

17
17
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

43
43
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

195
195
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

40
40
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

151
151
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

156
156
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

54
54
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

20
20
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

59
59
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

173
173
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

85
85
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

62
62
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

100
100
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

360
360
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

38
38
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

160
160
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

46
46
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

47
47
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

138
138
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

268
268
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

8
8
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

332
332
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

227
227

Meer sportnieuws