Grote twijfels bij selectie Kompany: "Zijn EK blijft een vraagteken"

door
Grote twijfels bij selectie Kompany:

De Rode Duivels blijven goed op koers om hun kwalificatiecampagne voor het EK af te ronden met 30 op 30, zaterdag werd ook Rusland met 1-4 verslagen. En dat terwijl bondscoach Roberto Martinez niet eens beroep kon doen op zijn type-ploeg. Zo ontbraken onder meer Thomas Meunier, Jan Vertonghen en Vincent Kompany.


Al is het nog maar de vraag of die laatste nog steeds tot de 'type-ploeg' behoort. Dit seizoen was Kompany er immers nog geen enkele keer bij toen de Duivels verzamelden in Tubeke. En in totaal kwam hij in amper twee duels van de hele campagne in actie. Bovendien blijft hij achtervolgd worden door de nodige blessures, terwijl hij afgelopen zomer toch een sportieve stap terug zette.

De vraag is dan ook of Kompany gezien de huidige situatie wel geselecteerd moet worden voor het EK. Ook Peter T'Kint, die de Duivels volgt namens Sport/Voetbalmagazine, heeft zijn bedenkingen bij de ex-aanvoerder. "Kompany deed amper mee, hij was maar twee keer beschikbaar. Gezien zijn delicate passage bij Anderlecht, ook daar is hij al een tijdje out, blijft zijn EK ongetwijfeld een vraagteken", klinkt het.

Ook in aanloop naar het voorbije WK zorgde de verdediger al voor de nodige vraagtekens. Uiteindelijk besloot bondscoach Roberto Martinez het risico te nemen en werd Kompany tijdens de groepswedstrijden met succes klaargestoomd voor de knock out-fase. Het valt nu af te wachten of Martinez dit opnieuw zou riskeren. Tijdens het vorige EK gaf Kompany op voorhand al forfait met een blessure.

LEES OOK: Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Moet Kompany geselecteerd woorden voor het EK?

Meest recent

'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

8
8
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

60
60
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

31
31
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

117
117
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

115
115
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

318
318
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

203
203
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

30
30
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

197
197
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

373
373
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

170
170
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

359
359
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

90
90
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

73
73
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

534
534
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

762
762
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

99
99
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

88
88
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

155
155
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1627
1627
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

172
172
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

235
235
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

58
58
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

1532
1532
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

524
524

Meer sportnieuws