Duivels wonder: steunpilaar staat plots op uit de doden

door
Duivels wonder: steunpilaar staat plots op uit de doden

Zaterdag werken de Rode Duivels hun voorlaatste kwalificatiewedstrijd af voor het Europees Kampioenschap van 2020. Dat doen ze in en tegen Rusland. Bondscoach Roberto Martinez kampt alweer met heel wat kopzorgen voor die wedstrijd.

Want zo zijn er alweer enkele belangrijke pionnen buiten strijd, en deze keer komen die allemaal uit de defensie. Zowel Kompany, Vertonghen als Vermaelen zijn namelijk buiten strijd. Die eerste twee zitten niet bij de selectie, Vermaelen wél. Maar Het Nieuwsblad meldt dat de toestand van de speler van Vissel Kobe ‘zorgwekkend’ is.

Ook hij zou zeker niet in actie komen, waardoor de Duivels dus met een grote lacune richting Rusland trekken. De defensie moet worden opgelapt, en dat kan zo zijn gevolgen gaan kennen. Alderweireld zal de enige certitude zijn zaterdag, met naast hem vermoedelijk Boyata en debutant Cobbaut. Of het moest zijn dat Martinez tóch niet voor een linksvoetige gaat (Cobbaut is de enige, nvdr), en Denayer of Dendoncker als derde man achteraan posteert.

UPDATE 22u

Er lijkt zich een wonder te hebben voorgedaan bij de Rode Duivels. Want zo meldde Het Nieuwsblad vanochtend nog dat de blessure van Vermaelen ‘zorgwekkend’ was. Echter stond die vanmiddag toch gewoon op het trainingsveld, zo meldt hetzelfde medium. Best verrassend, maar wel een heuse opsteker voor Martinez. Voor Cobbaut lijkt dit dan weer slecht nieuws te betekenen met het zicht op een basisplaats. Lukaku en Trossard ontbraken overigens wél op training.

LEES OOK: Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Moet hij dan spelen zaterdag?

Meest recent

Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

8
8
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

9
9
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

13
13
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

51
51
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

282
282
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

37
37
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

113
113
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

142
142
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

94
94
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

264
264
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

100
100
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

185
185
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1004
1004
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

397
397
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

56
56
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

217
217
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

119
119
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

404
404
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

78
78
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

66
66
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

639
639
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

640
640
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

405
405
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

548
548
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

693
693

Meer sportnieuws