'Club liet zich door drie zaken verleiden tot transfer Diagne'

door
'Club liet zich door drie zaken verleiden tot transfer Diagne'

Waar op voorhand voor gevreesd werd en voldoende voor gewaarschuwd was, werd afgelopen woensdag pijnlijk de realiteit voor Club Brugge. Mbaye Diagne deed zijn reputatie als 'enfant terrible' alle eer aan. Door een penalty af te pakken van Hans Vanaken en hem vervolgens te missen, boorde hij Blauw-Zwart een nieuwe Champions League-stunt door de neus.


Een pijnlijke affaire, nochtans had men dit ergens wel kunnen zien aankomen. Ook bij zijn vorige clubs ging Diagne regelmatig de mist in en oogstte hij tonnen kritiek met zijn buitensporige gedrag. Het was niet voor niets dat Galatasaray, nochtans een club die ervaring heeft met moeilijke karakters, hem zomaar liet vertrekken ondanks zijn karrenvracht aan doelpunten vorig seizoen. De vraag is dan ook hoe zo'n goed gestructureerde organisatie als Club Brugge zich toch liet verleiden tot zijn komst.

Volgens Sport/Voetbalmagazine zijn daar drie uiteenlopende redenen voor, die toch ruiken naar een bepaalde vorm van overmoed. "De verleiding om iemand weg te halen voor de neus van Anderlecht (psychologische zege), de nakende deadline van de transferperiode (en de zoektocht naar dat soort type die moeizaam verliep) plus wat euforie dat de kleedkamer zo'n type wel aankon, leidden in Brugge tot het besluit om het risico toch aan te gaan", schrijft men bij het weekblad.

LEES OOK: Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Denkt u dat Diagne nog een nieuwe kans zal krijgen bij Club?

Meest recent

‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

2
2
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

1
1
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

43
43
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

287
287
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

230
230
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

157
157
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

329
329
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

126
126
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

249
249
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

587
587
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

363
363
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

460
460
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

191
191
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

803
803
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

111
111
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

526
526
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

367
367
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

465
465
Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Vlak voor de eindejaarsperiode moet AA Gent op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Buffalo's ...

926
926
'Miljoenenaanwinst Leko: Club opent transferonderhandeling'

Club Brugge zorgde maandagavond voor een schokgolf door Nicky Hayen te ontslaan als hoofdcoach. Met ...

638
638
'Transferfiasco Anderlecht: bliksemvertrek in januari'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een waslijst aan nieuwe spelers in huis. Een aantal daarvan ...

385
385
'Barcelona grijpt in: drietal moet opzouten'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

153
153
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

262
262
Club dankt Hayen genadeloos af: Sonck haalt fors uit

De spectaculaire trainerswissel bij Club Brugge heeft heel wat stof doen opwaaien. Analist Wesley ...

1122
1122
'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'

KRC Genk heeft andermaal een rotweek achter de rug: het sneuvelde in de beker en verloor vervolgens ...

926
926

Meer sportnieuws