'Club liet zich door drie zaken verleiden tot transfer Diagne'

door
'Club liet zich door drie zaken verleiden tot transfer Diagne'

Waar op voorhand voor gevreesd werd en voldoende voor gewaarschuwd was, werd afgelopen woensdag pijnlijk de realiteit voor Club Brugge. Mbaye Diagne deed zijn reputatie als 'enfant terrible' alle eer aan. Door een penalty af te pakken van Hans Vanaken en hem vervolgens te missen, boorde hij Blauw-Zwart een nieuwe Champions League-stunt door de neus.


Een pijnlijke affaire, nochtans had men dit ergens wel kunnen zien aankomen. Ook bij zijn vorige clubs ging Diagne regelmatig de mist in en oogstte hij tonnen kritiek met zijn buitensporige gedrag. Het was niet voor niets dat Galatasaray, nochtans een club die ervaring heeft met moeilijke karakters, hem zomaar liet vertrekken ondanks zijn karrenvracht aan doelpunten vorig seizoen. De vraag is dan ook hoe zo'n goed gestructureerde organisatie als Club Brugge zich toch liet verleiden tot zijn komst.

Volgens Sport/Voetbalmagazine zijn daar drie uiteenlopende redenen voor, die toch ruiken naar een bepaalde vorm van overmoed. "De verleiding om iemand weg te halen voor de neus van Anderlecht (psychologische zege), de nakende deadline van de transferperiode (en de zoektocht naar dat soort type die moeizaam verliep) plus wat euforie dat de kleedkamer zo'n type wel aankon, leidden in Brugge tot het besluit om het risico toch aan te gaan", schrijft men bij het weekblad.

LEES OOK: ‘Anderlecht gelinkt aan ex-topper JPL’

Trending:

'AC Milan slaat dubbelslag: Club Brugge vangt 60 miljoen'
'AC Milan slaat dubbelslag: Club Brugge vangt 60 miljoen'

Denkt u dat Diagne nog een nieuwe kans zal krijgen bij Club?

Meest recent

Anderlecht baalt: eerste domper in de voorbereiding

RSC Anderlecht werkte zopas een oefenmatch af tegen AEK Larnaca. Het was eigenlijk veel te warm om ...

21
21
Groot nieuws uit onverwachte hoek: Marc Degryse pakt uit

Marc Degryse kende een geweldige carrière als voetballer, nadien werd hij een meer dan ...

8
8
Courtois sneert: "Iedereen die verstand heeft van voetbal…"

Thibaut Courtois wist zich met Real Madrid te plaatsen voor de kwartfinales van het WK voor clubs. ...

18
18
Anderlecht vloekt: zomeraanwinst in de lappenmand?

RSC Anderlecht werd het afgelopen seizoen geteisterd door de ene blessuregolf na de andere. Ook op ...

232
232
Kindermans verrast: Antwerp shopt bij tweedeklasser

Tot dusver bleef het opvallend rustig op de Bosuil, al zou dat wel eens slechts stilte voor de storm ...

16
16
Union & co. droppen bom: competitiestart in gevaar?

Zoals verwacht blijkt het laatste woord over het competitieformat nog niet gezegd. De juridische ...

199
199
'AA Gent vs. Anderlecht: prijskaartje toptarget bekend'

In de jacht op versterking leggen Belgische ploegen mekaar op de transfermarkt geregeld het vuur aan ...

204
204
'Done deal: tweede vertrekker een feit bij Club Brugge'

Club Brugge zag tot dusver enkel Ferran Jutglà andere oorden opzoeken, maar in zijn zog zal ...

414
414
TRANSFERUURTJE: Jackpot voor Club, Antwerp, Genk & Union

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

387
387
Fans glunderen: Lukaku stapje verder met Anderlecht-flirt

Romelu Lukaku keert ooit terug bij RSC Anderlecht, dat staat vast. Big Rom brak op jonge leeftijd ...

246
246
‘Wilmots gaat los: Standard slaat ferme dubbelslag'

Standard Luik gaat hard op de zomermercato. Sudinfo laat weten dat de Rouches op het punt staan een ...

323
323
Anderlecht beslist: Vandenhaute buiten schot, géén verhoging

RSC Anderlecht heeft dinsdagavond een vergadering met de Raad van Bestuur gehouden. Het ...

529
529
'De Slimste Mens strikt plots spraakmakende kandidaat'

Eén van de best bekeken programma's op de Vlaamse televisie blijft 'De Slimste Mens ter ...

87
87
Rik Verheye met sensationele biecht over Ella Leyers

Rik Verheye zette goed twee jaar geleden de stap richting de voetbalwereld. De BV maakte daarvoor al ...

170
170
OH Leuven haalt oude bekende van Anderlecht op

OH Leuven is een club waar ze de afgelopen jaren wel wat jong talent lieten doorbreken. Dat leverde ...

99
99
‘Genk zoekt oplossing: Club als pijnlijke spiegel’

KRC Genk nodigde de media uit voor een rondetafelgesprek met CEO Luc Hooyberghs. Hij gaf aan dat de ...

216
216
'Beerschot legt twee bekende namen op de rooster'

Beerschot speurt de markt af naar opportuniteiten. De Kielse Ratten hebben niet veel middelen en ze ...

292
292
'Westerlo aan zet: Yow lokt stevige interesse'

We haalden al aan dat er veel staat te gebeuren bij KVC Westerlo. De Kemphanen moeten ook spelers ...

270
270
Vandenhaute versus fans: tikkende tijdbom bij Anderlecht

Het seizoen is officieel nog maar een goede week bezig en er is weer onrust bij RSC Anderlecht. De ...

306
306
Lokeren haalt ex-spits AA Gent, Lierse SK héél populair

In de Challenger Pro League beginnen ze er ook weer aan. Bij Sporting Lokeren en SK Lierse hadden ze ...

104
104
Terugkeer naar Jupiler Pro League? 'Drie opties voor Witsel'

Axel Witsel kan op zijn 36ste als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Begin deze week ...

427
427
Ontbrekend puzzelstuk: aanwinst doet Anderlecht-fans dromen

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde directe aanwinst voor komend seizoen in huis gehaald. Zo werd ...

354
354
David vindt nachtelijk akkoord, daverende transfer Giroud

Nadat hij jarenlang het shirt van Lille OSC droeg, lijkt Jonathan David eindelijk zijn toptransfer ...

94
94
'Club Brugge neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Met Nicolo Tresoldi en Ludovit Reis wist Club Brugge inmiddels al twee zomeraanwinsten te strikken. ...

1071
1071
Kneiterharde toptransfer zet Anderlecht in lichterlaaie

Een verrassende transfer doet de fans van paars-wit nu al watertanden. De club heeft een fysiek ...

502
502

Meer sportnieuws