Martinez geeft verklaring voor niet-selectie Engels

door
Martinez geeft verklaring voor niet-selectie Engels

De Rode Duivels blazen volgende week een laatste keer verzamelen in dit kalenderjaar. Zo wordt de kwalificatiecampagne afgesloten met wedstrijden in Rusland en thuis tegen Cyprus. Vrijdagmiddag maakte bondscoach Roberto Martinez zijn selectie alvast bekend en daarin zit één grote verrassing.


Zo is Elias Cobbaut voor de eerste keer van de partij bij de grote jongens. Er werden ook nieuwe namen verwacht in de defensie door de blessures van onder meer Vincent Kompany en Jan Vertonghen. De verwachting was echter dat Bjorn Engels, Christian Kabasele of Zinho Vanheusden erbij zouden zijn, maar het is dus Cobbaut geworden.

Martinez verklaarde die verrassende keuze door het feit dat Cobbaut volgens hem grote stappen heeft gezet en een goede beurt maakte tijdens het voorbije EK U21. Bovendien paste zijn profiel beter dan bovengenoemde spelers. "Naast de afwezigheid van Vertonghen is ook Thomas Vermaelen onzeker, maandag weten we of hij kan spelen. Daarom waren we specifiek op zoek naar een linksvoetige centrale verdediger", verklaarde Martinez.

Vanheusden wordt nog even in de wachtkamer van de beloften gestald en Kabasele is nog niet in topvorm. Maar voor Engels, bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa, moet de zoveelste niet-selectie toch aankomen. "Sinds zijn vertrek bij Club Brugge heeft hij grote stappen gezet. Hij deed het goed in Griekenland en Frankrijk, nu heeft hij zich goed aangepast aan de Premier League. Maar de plaatsen zijn beperkt op zijn positie. We blijven hem wel van dichtbij volgen", aldus de bondscoach.

LEES OOK: Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Engels had altijd in deze selectie moeten zitten ...

Meest recent

‘Anderlecht pakt uit: Nederland siddert voor toptransfer’

Anderlecht bekijkt opnieuw een profiel dat in Nederland stevig opvalt. Paars-wit ziet in die ...

52
52
'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, dreigt Real Madrid af te stevenen op een ...

19
19
Leko moet schuiven: grote verrijzenis bij Club Brugge?

Club Brugge staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

5
5
Eindelijk doorbraak: 'Anderlecht heeft zijn nieuwe TD beet'

RSC Anderlecht strijdt momenteel volop voor een top 4-notering in de Champions' Play-Offs en is ...

161
161
Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

22
22
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

52
52
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

59
59
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

152
152
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

140
140
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

67
67
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

325
325
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

153
153
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

292
292
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

237
237
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

274
274
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

186
186
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

59
59
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

205
205
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

147
147
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

183
183
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

171
171
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

70
70
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

255
255
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

307
307
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

57
57

Meer sportnieuws