Martinez geeft verklaring voor niet-selectie Engels

514 stemmen
Martinez geeft verklaring voor niet-selectie Engels

De Rode Duivels blazen volgende week een laatste keer verzamelen in dit kalenderjaar. Zo wordt de kwalificatiecampagne afgesloten met wedstrijden in Rusland en thuis tegen Cyprus. Vrijdagmiddag maakte bondscoach Roberto Martinez zijn selectie alvast bekend en daarin zit één grote verrassing.


Zo is Elias Cobbaut voor de eerste keer van de partij bij de grote jongens. Er werden ook nieuwe namen verwacht in de defensie door de blessures van onder meer Vincent Kompany en Jan Vertonghen. De verwachting was echter dat Bjorn Engels, Christian Kabasele of Zinho Vanheusden erbij zouden zijn, maar het is dus Cobbaut geworden.

Martinez verklaarde die verrassende keuze door het feit dat Cobbaut volgens hem grote stappen heeft gezet en een goede beurt maakte tijdens het voorbije EK U21. Bovendien paste zijn profiel beter dan bovengenoemde spelers. "Naast de afwezigheid van Vertonghen is ook Thomas Vermaelen onzeker, maandag weten we of hij kan spelen. Daarom waren we specifiek op zoek naar een linksvoetige centrale verdediger", verklaarde Martinez.

Vanheusden wordt nog even in de wachtkamer van de beloften gestald en Kabasele is nog niet in topvorm. Maar voor Engels, bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa, moet de zoveelste niet-selectie toch aankomen. "Sinds zijn vertrek bij Club Brugge heeft hij grote stappen gezet. Hij deed het goed in Griekenland en Frankrijk, nu heeft hij zich goed aangepast aan de Premier League. Maar de plaatsen zijn beperkt op zijn positie. We blijven hem wel van dichtbij volgen", aldus de bondscoach.

LEES OOK: Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Engels had altijd in deze selectie moeten zitten ...

Meest recent

Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

17
17
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

42
42
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

35
35
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

17
17
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

41
41
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

222
222
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

38
38
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

148
148
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

190
190
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

58
58
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

131
131
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

239
239
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

152
152
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

125
125
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

356
356
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

214
214
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

200
200
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

239
239
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

390
390
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

255
255
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

176
176
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

531
531
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

272
272
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

109
109

Meer sportnieuws