Martinez geeft verklaring voor niet-selectie Engels

door
Martinez geeft verklaring voor niet-selectie Engels

De Rode Duivels blazen volgende week een laatste keer verzamelen in dit kalenderjaar. Zo wordt de kwalificatiecampagne afgesloten met wedstrijden in Rusland en thuis tegen Cyprus. Vrijdagmiddag maakte bondscoach Roberto Martinez zijn selectie alvast bekend en daarin zit één grote verrassing.


Zo is Elias Cobbaut voor de eerste keer van de partij bij de grote jongens. Er werden ook nieuwe namen verwacht in de defensie door de blessures van onder meer Vincent Kompany en Jan Vertonghen. De verwachting was echter dat Bjorn Engels, Christian Kabasele of Zinho Vanheusden erbij zouden zijn, maar het is dus Cobbaut geworden.

Martinez verklaarde die verrassende keuze door het feit dat Cobbaut volgens hem grote stappen heeft gezet en een goede beurt maakte tijdens het voorbije EK U21. Bovendien paste zijn profiel beter dan bovengenoemde spelers. "Naast de afwezigheid van Vertonghen is ook Thomas Vermaelen onzeker, maandag weten we of hij kan spelen. Daarom waren we specifiek op zoek naar een linksvoetige centrale verdediger", verklaarde Martinez.

Vanheusden wordt nog even in de wachtkamer van de beloften gestald en Kabasele is nog niet in topvorm. Maar voor Engels, bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa, moet de zoveelste niet-selectie toch aankomen. "Sinds zijn vertrek bij Club Brugge heeft hij grote stappen gezet. Hij deed het goed in Griekenland en Frankrijk, nu heeft hij zich goed aangepast aan de Premier League. Maar de plaatsen zijn beperkt op zijn positie. We blijven hem wel van dichtbij volgen", aldus de bondscoach.

LEES OOK: 'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Engels had altijd in deze selectie moeten zitten ...

Meest recent

Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

5
5
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

49
49
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

141
141
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

123
123
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

20
20
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

125
125
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

179
179
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

222
222
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

136
136
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

46
46
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

96
96
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

249
249
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

57
57
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

92
92
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

36
36
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

69
69
‘Zware concurrentie Club: drietal voor kruispunt’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

289
289
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

97
97
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

282
282
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

253
253
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

199
199
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

522
522
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

75
75
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

989
989

Meer sportnieuws