Proximus League draait in de soep: "Zou pure competitievervalsing zijn"

door
Proximus League draait in de soep:

In de Proximus League dreigt de strijd om de eerste periodetitel helemaal in de soep te draaien. Het bepalende duel van vrijdagavond tussen OH Leuven en Union moest immers vroegtijdig gestaakt worden wegens aanhoudende problemen met de licht-installatie. Wanneer, en of, die partij herspeeld wordt is niet bekend.


Maar ongeacht wat de speciale commissie beslist, het vroegtijdig staken van de partij zorgt sowieso voor een bedenkelijke situatie omdat de andere wedstrijden van de speeldag wél zijn afgewerkt. En door de zege van Virton tegen Lokeren, weet Union nu al dat het mathematisch is uitgeteld voor de periodetitel. Ongeacht het resultaat tegen OHL. "In die zin zou het herspelen van de wedstrijd zowaar in het voordeel van de Leuvenaars uitdraaien, aangezien het voor Union ineens een wedstrijd zonder inzet wordt. Union was vrijdagavond namelijk gewoon de betere van OHL, dat nauwelijks een gevaarlijke aanval in mekaar had kunnen boksen", stelt 1B-kenner Karel Fraeye bij Sporza.

Aanstaande vrijdag, op de slotspeeldag, strijden OHL en Virton in een rechtstreeks duel om de eerste periodetitel. Die partij zou niet mogen doorgaan alvorens een beslissing genomen is, zo meent Fraeye. "De wedstrijd op de slotspeeldag tussen Virton en OH Leuven, die sowieso beslissend is voor de periode, hoort eigenlijk gewoon niet gespeeld te worden zonder dat er een definitieve uitspraak is over de uitslag van OH Leuven tegen Union. Ik zie het zelfs als pure competitievervalsing als dat wel het geval zou zijn", aldus Fraeye, die hamert dat er in dit soort gevallen veel sneller beslist moet worden.

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

De slotspeeldag moet uitgesteld worden tot een beslissing over OHL-Union genomen is ...

Meest recent

Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

9
9
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

15
15
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

281
281
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

65
65
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

120
120
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

124
124
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

152
152
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

113
113
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

72
72
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

49
49
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

89
89
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

352
352
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

199
199
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

294
294
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

134
134
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

209
209
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

267
267
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

612
612
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

235
235
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

240
240
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

117
117
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

431
431
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

338
338
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

301
301
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

473
473

Meer sportnieuws