Proximus League draait in de soep: "Zou pure competitievervalsing zijn"

door
Proximus League draait in de soep:

In de Proximus League dreigt de strijd om de eerste periodetitel helemaal in de soep te draaien. Het bepalende duel van vrijdagavond tussen OH Leuven en Union moest immers vroegtijdig gestaakt worden wegens aanhoudende problemen met de licht-installatie. Wanneer, en of, die partij herspeeld wordt is niet bekend.


Maar ongeacht wat de speciale commissie beslist, het vroegtijdig staken van de partij zorgt sowieso voor een bedenkelijke situatie omdat de andere wedstrijden van de speeldag wél zijn afgewerkt. En door de zege van Virton tegen Lokeren, weet Union nu al dat het mathematisch is uitgeteld voor de periodetitel. Ongeacht het resultaat tegen OHL. "In die zin zou het herspelen van de wedstrijd zowaar in het voordeel van de Leuvenaars uitdraaien, aangezien het voor Union ineens een wedstrijd zonder inzet wordt. Union was vrijdagavond namelijk gewoon de betere van OHL, dat nauwelijks een gevaarlijke aanval in mekaar had kunnen boksen", stelt 1B-kenner Karel Fraeye bij Sporza.

Aanstaande vrijdag, op de slotspeeldag, strijden OHL en Virton in een rechtstreeks duel om de eerste periodetitel. Die partij zou niet mogen doorgaan alvorens een beslissing genomen is, zo meent Fraeye. "De wedstrijd op de slotspeeldag tussen Virton en OH Leuven, die sowieso beslissend is voor de periode, hoort eigenlijk gewoon niet gespeeld te worden zonder dat er een definitieve uitspraak is over de uitslag van OH Leuven tegen Union. Ik zie het zelfs als pure competitievervalsing als dat wel het geval zou zijn", aldus Fraeye, die hamert dat er in dit soort gevallen veel sneller beslist moet worden.

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

De slotspeeldag moet uitgesteld worden tot een beslissing over OHL-Union genomen is ...

Meest recent

Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

16
16
Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

Het is hommeles bij Zulte Waregem. Na desastreuze resultaten en de penibele situatie met Jelle ...

90
90
'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

141
141
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

446
446
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

51
51
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

199
199
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

33
33
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

80
80
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

113
113
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

162
162
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

524
524
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

306
306
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

199
199
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

405
405
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

271
271
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

266
266
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

268
268
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

624
624
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

187
187
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

131
131
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

68
68
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

55
55
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

35
35
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

166
166
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

131
131

Meer sportnieuws