Proximus League draait in de soep: "Zou pure competitievervalsing zijn"

296 stemmen
Proximus League draait in de soep:

In de Proximus League dreigt de strijd om de eerste periodetitel helemaal in de soep te draaien. Het bepalende duel van vrijdagavond tussen OH Leuven en Union moest immers vroegtijdig gestaakt worden wegens aanhoudende problemen met de licht-installatie. Wanneer, en of, die partij herspeeld wordt is niet bekend.


Maar ongeacht wat de speciale commissie beslist, het vroegtijdig staken van de partij zorgt sowieso voor een bedenkelijke situatie omdat de andere wedstrijden van de speeldag wél zijn afgewerkt. En door de zege van Virton tegen Lokeren, weet Union nu al dat het mathematisch is uitgeteld voor de periodetitel. Ongeacht het resultaat tegen OHL. "In die zin zou het herspelen van de wedstrijd zowaar in het voordeel van de Leuvenaars uitdraaien, aangezien het voor Union ineens een wedstrijd zonder inzet wordt. Union was vrijdagavond namelijk gewoon de betere van OHL, dat nauwelijks een gevaarlijke aanval in mekaar had kunnen boksen", stelt 1B-kenner Karel Fraeye bij Sporza.

Aanstaande vrijdag, op de slotspeeldag, strijden OHL en Virton in een rechtstreeks duel om de eerste periodetitel. Die partij zou niet mogen doorgaan alvorens een beslissing genomen is, zo meent Fraeye. "De wedstrijd op de slotspeeldag tussen Virton en OH Leuven, die sowieso beslissend is voor de periode, hoort eigenlijk gewoon niet gespeeld te worden zonder dat er een definitieve uitspraak is over de uitslag van OH Leuven tegen Union. Ik zie het zelfs als pure competitievervalsing als dat wel het geval zou zijn", aldus Fraeye, die hamert dat er in dit soort gevallen veel sneller beslist moet worden.

LEES OOK: 'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

De slotspeeldag moet uitgesteld worden tot een beslissing over OHL-Union genomen is ...

Meest recent

Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

62
62
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

110
110
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

97
97
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

84
84
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

32
32
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

171
171
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

152
152
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

483
483
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

84
84
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

82
82
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

670
670
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

159
159
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

66
66
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

133
133
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

342
342
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

575
575
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

323
323
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

681
681
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

256
256
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

40
40
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

348
348
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

123
123
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

95
95
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

62
62
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

498
498

Meer sportnieuws