TRANSFERUURTJE: 'Vraagteken bij Anderlecht, grote namen naar uitgang Camp Nou'

door
TRANSFERUURTJE: 'Vraagteken bij Anderlecht, grote namen naar uitgang Camp Nou'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Adrien Trebel werd vorige zomer aangeduid als één van de spelers die absoluut moesten vertrekken bij Anderlecht, maar een transfer bleef uiteindelijk uit. Vervolgens werd hij een hele tijd niet gebruikt, maar daar komt nu verandering in. Hoofdcoach Frank Vercauteren zou wel degelijk van plan zijn hem in te zetten. Of dat ook gevolgen heeft voor de plannen tijdens de komende wintermercato valt af te wachten, zijn hoge salaris blijft immers een doorn in het oog.

BUITENLAND
Ruslan Malinovskyi verhuisde afgelopen zomer van KRC Genk naar het Italiaanse Atalanta, maar daar is hij nog geen vaste basisspeler. Bij de nationale ploeg doet hij het echter wel erg goed en zou hij zich op de radar van een Europese topclub hebben gespeeld. Volgens Sport Arena zou Malinovskyi zich in de kijker hebben gespeeld bij Chelsea. The Blues zouden gecharmeerd geraakt zijn van hem tijdens de interland tussen Oekraïne en Portugal.

Matz Sels doet het erg goed sinds hij naar de Franse Ligue 1 verhuisde en daar werd hij vrijdag voor beloond. De 27-jarige doelman zag zijn verbintenis bij RC Strasbourg met twee seizoenen verlengd. Sels ligt nu tot medio 2024 onder contract bij het huidige nummer 17 in de Ligue 1, waar hij sinds de zomer van 2018 de netten verdedigt.

Ivan Rakitic zit dit seizoen op een zijspoor bij zijn club en dat blijft mogelijk niet zonder gevolgen. Het Spaanse AS maakte eerder al melding dat FC Barcelona in januari wil luisteren naar eventuele aanbiedingen voor de middenvelder. Manchester United dook al op als mogelijke overnemer van Rakitic, maar die zal zeker niet kiezen voor The Reds. Volgens Daily Mail ziet zijn familie niets in een verhuis naar Engeland.

Ook Arturo Vidal trekt mogelijk andere oorden op. De middenvelder kon afgelopen zomer al rekenen op interesse van Internazionale en daar is men de Chileen nog niet vergeten. Zo lijkt de club komende winter nogmaals een poging te wagen voor hem, dat weet Tuttosport. Vidal heeft nog een contract tot en met 2021 en zijn marktwaarde wordt geschat op 15 miljoen euro, geen onoverkomelijke som voor de club van Romelu Lukaku.

LEES OOK: 'Barça slaat toe: spectaculaire comeback helemaal rond'

Sels verdient een plaats in de EK-selectie ...

Meest recent

'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

128
128
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

146
146
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

82
82
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

55
55
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

217
217
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

57
57
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

470
470
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

155
155
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

182
182
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

55
55
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

106
106
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

120
120
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

123
123
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

98
98
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

38
38
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

211
211
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

363
363
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

576
576
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

483
483
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich moet bewijzen. De sportief ...

392
392
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

442
442
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

435
435
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd dan ...

691
691
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

649
649
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

152
152

Meer sportnieuws