'Clasico wellicht uitgesteld naar midden december'

door
'Clasico wellicht uitgesteld naar midden december'

Na de interlandbreak trekt het nationale voetbal zich komend weekend weer op gang, ook in Spanje. Daar zijn de blikken echter al volop gericht op volgende week, want dan staat in La Liga de eerste Clasico van het seizoen op het programma. Op 26 oktober nemen FC Barcelona en Real Madrid het tegen elkaar op, maar La Liga is nu met een opmerkelijk voorstel gekomen.


Het is dezer dagen immers onrustig in Catalonië, nadat verschillende politieke leiders er onlangs tot zware celstraffen veroordeeld werden. Er wordt dan ook gevreesd dat er grote demonstraties plaats zullen vinden en dat de veiligheid niet gegarandeerd zal kunnen worden. Volgens AS heeft La Liga dan ook voorgesteld om de wedstrijd daarom te verhuizen naar het Bernabeu. Real zou dan dus thuis mogen spelen. Als dat voorstel aanvaard wordt, zou de terugmatch op 1 maart dan in Camp Nou afgewerkt worden.

Het lijkt er echter op dat ze in Spanje met een probleem zitten, want volgens Marca hebben zowel Barça als Real het plan van La Liga om de Clasico te verplaatsen afgeschoten. Beide clubs oordelen dat het competitievervalsing zou zijn als de match nu in het Bernabeu plaats zou vinden. Bij Real vinden ze bovendien dat ze onvoldoende tijd hebben om alles nog te organiseren en hadden ze enkele kleine werken aan hun stadion gepland. De Koninklijke vindt dan ook dat de wedstrijd maar uitgesteld moet worden als de veiligheid niet gegarandeerd kan worden.

UPDATE 23u10
Het afwerken van de topper in Madrid zagen beide clubs dus niet meteen zitten en dus ligt er nu een nieuw plan op tafel. Diverse grote Spaanse sportmedia melden namelijk dat de Clasico dan toch zal worden uitgesteld. De nieuwe datum voor deze clash lijkt woensdag 18 december te gaan worden, al moet dat nieuws wel nog officieel bevestigd worden.

LEES OOK: ‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

🚀

Het uitstellen van de Clasico is de beste oplossing ...

Meest recent

Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

5
5
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

8
8
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

37
37
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

11
11
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

372
372
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

146
146
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

129
129
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

65
65
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

76
76
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

44
44
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

71
71
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

512
512
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

117
117
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

275
275
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

40
40
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

548
548
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

253
253
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

72
72
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

136
136
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

75
75
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

387
387
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

342
342
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

116
116
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

220
220
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

276
276

Meer sportnieuws