'Clasico wellicht uitgesteld naar midden december'

door
'Clasico wellicht uitgesteld naar midden december'

Na de interlandbreak trekt het nationale voetbal zich komend weekend weer op gang, ook in Spanje. Daar zijn de blikken echter al volop gericht op volgende week, want dan staat in La Liga de eerste Clasico van het seizoen op het programma. Op 26 oktober nemen FC Barcelona en Real Madrid het tegen elkaar op, maar La Liga is nu met een opmerkelijk voorstel gekomen.


Het is dezer dagen immers onrustig in Catalonië, nadat verschillende politieke leiders er onlangs tot zware celstraffen veroordeeld werden. Er wordt dan ook gevreesd dat er grote demonstraties plaats zullen vinden en dat de veiligheid niet gegarandeerd zal kunnen worden. Volgens AS heeft La Liga dan ook voorgesteld om de wedstrijd daarom te verhuizen naar het Bernabeu. Real zou dan dus thuis mogen spelen. Als dat voorstel aanvaard wordt, zou de terugmatch op 1 maart dan in Camp Nou afgewerkt worden.

Het lijkt er echter op dat ze in Spanje met een probleem zitten, want volgens Marca hebben zowel Barça als Real het plan van La Liga om de Clasico te verplaatsen afgeschoten. Beide clubs oordelen dat het competitievervalsing zou zijn als de match nu in het Bernabeu plaats zou vinden. Bij Real vinden ze bovendien dat ze onvoldoende tijd hebben om alles nog te organiseren en hadden ze enkele kleine werken aan hun stadion gepland. De Koninklijke vindt dan ook dat de wedstrijd maar uitgesteld moet worden als de veiligheid niet gegarandeerd kan worden.

UPDATE 23u10
Het afwerken van de topper in Madrid zagen beide clubs dus niet meteen zitten en dus ligt er nu een nieuw plan op tafel. Diverse grote Spaanse sportmedia melden namelijk dat de Clasico dan toch zal worden uitgesteld. De nieuwe datum voor deze clash lijkt woensdag 18 december te gaan worden, al moet dat nieuws wel nog officieel bevestigd worden.

LEES OOK: Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

🚀

Het uitstellen van de Clasico is de beste oplossing ...

Meest recent

‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

34
34
De Bruyne schittert plots in opmerkelijk filmpje: "King Kev"

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

1
1
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

110
110
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

68
68
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

95
95
Vannieuwkerke geeft inkijk in financiën: absurd unicum

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

20
20
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

124
124
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

41
41
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

33
33
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

67
67
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

96
96
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

73
73
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

65
65
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

544
544
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

54
54
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

70
70
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

261
261
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

149
149
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

53
53
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

188
188
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

211
211
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

209
209
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1411
1411

Meer sportnieuws