'Clasico wellicht uitgesteld naar midden december'

135 stemmen
'Clasico wellicht uitgesteld naar midden december'

Na de interlandbreak trekt het nationale voetbal zich komend weekend weer op gang, ook in Spanje. Daar zijn de blikken echter al volop gericht op volgende week, want dan staat in La Liga de eerste Clasico van het seizoen op het programma. Op 26 oktober nemen FC Barcelona en Real Madrid het tegen elkaar op, maar La Liga is nu met een opmerkelijk voorstel gekomen.


Het is dezer dagen immers onrustig in Catalonië, nadat verschillende politieke leiders er onlangs tot zware celstraffen veroordeeld werden. Er wordt dan ook gevreesd dat er grote demonstraties plaats zullen vinden en dat de veiligheid niet gegarandeerd zal kunnen worden. Volgens AS heeft La Liga dan ook voorgesteld om de wedstrijd daarom te verhuizen naar het Bernabeu. Real zou dan dus thuis mogen spelen. Als dat voorstel aanvaard wordt, zou de terugmatch op 1 maart dan in Camp Nou afgewerkt worden.

Het lijkt er echter op dat ze in Spanje met een probleem zitten, want volgens Marca hebben zowel Barça als Real het plan van La Liga om de Clasico te verplaatsen afgeschoten. Beide clubs oordelen dat het competitievervalsing zou zijn als de match nu in het Bernabeu plaats zou vinden. Bij Real vinden ze bovendien dat ze onvoldoende tijd hebben om alles nog te organiseren en hadden ze enkele kleine werken aan hun stadion gepland. De Koninklijke vindt dan ook dat de wedstrijd maar uitgesteld moet worden als de veiligheid niet gegarandeerd kan worden.

UPDATE 23u10
Het afwerken van de topper in Madrid zagen beide clubs dus niet meteen zitten en dus ligt er nu een nieuw plan op tafel. Diverse grote Spaanse sportmedia melden namelijk dat de Clasico dan toch zal worden uitgesteld. De nieuwe datum voor deze clash lijkt woensdag 18 december te gaan worden, al moet dat nieuws wel nog officieel bevestigd worden.

LEES OOK: Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

🚀

Het uitstellen van de Clasico is de beste oplossing ...

Meest recent

‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

9
9
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

52
52
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

20
20
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

26
26
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

37
37
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

167
167
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

446
446
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

113
113
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

405
405
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

216
216
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

296
296
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

205
205
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

158
158
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

106
106
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

254
254
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

417
417
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

671
671
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

508
508
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

431
431
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

106
106
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

938
938
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

87
87
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

354
354
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

73
73
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

161
161

Meer sportnieuws