'Clasico wellicht uitgesteld naar midden december'

135 stemmen
'Clasico wellicht uitgesteld naar midden december'

Na de interlandbreak trekt het nationale voetbal zich komend weekend weer op gang, ook in Spanje. Daar zijn de blikken echter al volop gericht op volgende week, want dan staat in La Liga de eerste Clasico van het seizoen op het programma. Op 26 oktober nemen FC Barcelona en Real Madrid het tegen elkaar op, maar La Liga is nu met een opmerkelijk voorstel gekomen.


Het is dezer dagen immers onrustig in Catalonië, nadat verschillende politieke leiders er onlangs tot zware celstraffen veroordeeld werden. Er wordt dan ook gevreesd dat er grote demonstraties plaats zullen vinden en dat de veiligheid niet gegarandeerd zal kunnen worden. Volgens AS heeft La Liga dan ook voorgesteld om de wedstrijd daarom te verhuizen naar het Bernabeu. Real zou dan dus thuis mogen spelen. Als dat voorstel aanvaard wordt, zou de terugmatch op 1 maart dan in Camp Nou afgewerkt worden.

Het lijkt er echter op dat ze in Spanje met een probleem zitten, want volgens Marca hebben zowel Barça als Real het plan van La Liga om de Clasico te verplaatsen afgeschoten. Beide clubs oordelen dat het competitievervalsing zou zijn als de match nu in het Bernabeu plaats zou vinden. Bij Real vinden ze bovendien dat ze onvoldoende tijd hebben om alles nog te organiseren en hadden ze enkele kleine werken aan hun stadion gepland. De Koninklijke vindt dan ook dat de wedstrijd maar uitgesteld moet worden als de veiligheid niet gegarandeerd kan worden.

UPDATE 23u10
Het afwerken van de topper in Madrid zagen beide clubs dus niet meteen zitten en dus ligt er nu een nieuw plan op tafel. Diverse grote Spaanse sportmedia melden namelijk dat de Clasico dan toch zal worden uitgesteld. De nieuwe datum voor deze clash lijkt woensdag 18 december te gaan worden, al moet dat nieuws wel nog officieel bevestigd worden.

LEES OOK: Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Het uitstellen van de Clasico is de beste oplossing ...

Meest recent

Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

5
5
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

35
35
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

178
178
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

18
18
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

219
219
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

69
69
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

224
224
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

134
134
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

248
248
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

406
406
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

404
404
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

93
93
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

486
486
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

163
163
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

54
54
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

605
605
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

306
306
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

297
297
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

512
512
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

205
205
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

99
99
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

111
111
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

84
84
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

58
58

Meer sportnieuws