'Guardiola werkt aan erg straf plan met De Bruyne'

2075 stemmen
'Guardiola werkt aan erg straf plan met De Bruyne'

Kevin De Bruyne liet de twee voorbije interlands met de Rode Duivels aan zich voorbij gaan. De spelmaker bleef in Manchester verder werken aan zijn revalidatie zodat hij komend weekend weer kan hervatten bij City. Want in zijn afwezigheid bleek andermaal hoe belangrijk KDB momenteel is voor de Engelse kampioen.


Het verschil met of zonder De Bruyne in de ploeg, is op dit moment bijzonder groot bij City. Nochtans werd vorig seizoen de titel behaald terwijl de Rode Duivel in gros van de matchen in de lappenmand lag. Dat hij nu zo belangrijk is, heeft onder meer te maken met de rol die coach Pep Guardiola voor hem voorzien heeft. Zo werkt de Spanjaard volgens Sport/Voetbalmagazine aan een straf plan met onze landgenoot.

Guardiola zou De Bruyne immers veel hoger willen gebruiken dan de positie waarop hij normaal acteert. Dat was onlangs al het geval in de Champions League tegen Shakhtar Donetsk, toen KDB bijna de hele wedstrijd als een soort van schaduwspits werd uitgespeeld. Bij S/VM wordt die positie vergeleken met de rol die Lionel Messi destijds had in het Barcelona onder Guardiola.

De Argentijn werd toen doorgaans uitgespeeld in een vrije rol achter diepe spits David Villa of Zlatan Ibrahimovic. De statistieken tonen alvast aan dat Guardiola met De Bruyne ook die richting wil uitgaan. Ook bij de nationale ploeg bewees KDB overigens al dat zo'n hogere positie hem goed ligt. Tegen Schotland werd hij bijvoorbeeld een rijtje hoger uitgespeeld en daar speelde hij een ijzersterke partij.

LEES OOK: ‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Wanneer vindt u De Bruyne op zijn best?

Meest recent

Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

3
3
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

17
17
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

100
100
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

74
74
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

16
16
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

92
92
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

194
194
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

252
252
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

254
254
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

50
50
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

52
52
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

225
225
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

168
168
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

95
95
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

102
102
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

85
85
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

48
48
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

181
181
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

67
67
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

289
289
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

115
115
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

280
280
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

353
353
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

205
205

Meer sportnieuws