Vinnige Kerels peuzelen Kanaries met huid en haar op

door
Vinnige Kerels peuzelen Kanaries met huid en haar op

Na een knalprestatie schuift KV Kortrijk weer wat op in het klassement. De ploeg van Yves Vanderhaeghe bleef voorlopig wat onder de verwachtingen maar versmachte een hulpeloos STVV vandaag in eigen huis.

KV Kortrijk had voor het seizoen de ambitie om mee te doen voor Play-Off I, de manschappen van Yves Vanderhaeghe hadden echter nog maar acht punten na negen speeldagen. STVV speelde vorig weekend de tumultueuze derby tegen Racing Genk en wou graag doorgaan op het goede elan van het laatste halfuur. Bij de thuisploeg kwam Ocansey in de ploeg ten nadele van Ajagun, Brys wisselde zijn elftal op twee plaatsen: Suzuki en Sousa kregen een basisplaats.
STVV moet nieuwe remontada uit zijn mouw schudden
De wedstrijd was in evenwicht tijdens het eerste kwartier maar toen ging De Bruyn aan het klungelen, Mboyo snoepte hem de bal af en maakte het karweitje ijskoud af: 1-0 voor de thuisploeg. Via Suzuki en Sousa kreeg STVV nadien kansen op de gelijkmaker maar de efficiëntie was ver zoek bij de Kanaries vandaag. Dan deden de Kerels het beter want iets voorbij het halfuur ging Hornby op wandel en hij vloerde Schmidt: 2-0 voor de thuisploeg. Nog voor de rust leken de bezoekers volledig uitgeteld toen Kagelmacher vanuit een scherpe hoek de 3-0 aantekende. 

Mboyo maakt het openingsdoelpunt, halfweg staat het al 3-0 voor KVK.
Controlerend KVK diept score nog uit
STVV kreeg vlak na de pauze via Suzuki opnieuw een prima kans op een doelpunt maar opnieuw faalde de Japanner. Uiteindelijk maakte Hornby het zaakje halfweg de tweede periode helemaal af door van dichtbij de 4-0 te scoren. De Kanaries moesten in de laatste tien minuten nog met een man minder verder toen Colombatto een domme tweede gele kaart pakte. In de slotminuut werd nog een doelpunt van Mboyo afgekeurd wegens buitenspel. Uiteindelijk werd het een fikse pandoering voor STVV, dat vooral verdedigend een groot probleem heeft. KVK klimt in het klassement naar de brede middenmoot.
Scoreverloop:
1-0 (15') Mboyo, 2-0 (32') Hornby, 3-0 (42') Kagelmacher, 4-0 (70') Hornby
Bijzonderheid:
Colombatto (STVV) pakt een tweede gele kaart (80')

LEES OOK: Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Komt STVV nog in de problemen?

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

135
135
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

125
125
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

148
148
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

244
244
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

342
342
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

223
223
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

538
538
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

183
183
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

30
30
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

504
504
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

293
293
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1284
1284
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

426
426
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

403
403
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

384
384
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

290
290
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

509
509
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

205
205
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

361
361
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

398
398
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3101
3101
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

781
781
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

476
476
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

358
358

Meer sportnieuws