AA Gent zet Europese topclubs een neus met belangrijke slag

door
AA Gent zet Europese topclubs een neus met belangrijke slag

Bij AA Gent deden ze de afgelopen jaren veel te veel ingaande transfers en daar zaten heel wat flops tussen. De beste transfer van allemaal is ongetwijfeld Jonathan David. Die kwam in januari 2018 zo goed als gratis naar AA Gent en hij is ondertussen al 15 miljoen euro waard.
De amper 19-jarige Canadees tekende een jaar geleden een contract tot medio 2022 en dat gaat opnieuw verbeterd worden. 

Sport/Voetbalmagazine weet dat AA Gent onderhandelingen voert om zijn contract open te breken. Daardoor zal David heel wat meer gaan verdienen en staat Gent komende zomer sterker in de onderhandthaelingen, want het staat nu al zo goed als vast dat David de club verlaat.

Afgelopen zomer deden ploegen als FC Porto en Freiburg al een bod en die interesse neemt alleen maar toe, ook van veel grotere clubs. Zo volgt Dortmund hem al maanden. David wist voor het eerste elftal tot op heden in 56 wedstrijden 23 keer te scoren en 9 assists te leveren, voor Canada was hij goed voor 11 goals in 10 wedstrijden. Een fenomeen.

UPDATE 24/09

Afgelopen weekend meldden we al dat AA Gent van plan was om zijn goudhaantje te belonen met een nieuw contract. Volgens Het Nieuwsblad is dat intussen ook gebeurd. De Buffalo’s zouden Jonathan David nu een jaar langer (tot 2023) onder contract hebben staan. Dat lijkt misschien overbodig omdat hij dus sowieso nog een contract had tot 2022, maar dat is niet helemaal waar.

De jonge Canadees geniet namelijk al grote belangstelling in Europa. Door zijn contract nog met een jaar te verlengen versterkt AA Gent zijn onderhandelingspositie en kunnen ze straks een grotere som vangen voor de aanvaller. Dat kan volgens de krant best al eens het geval zijn voor volgende zomer.

David zal dan overigens sowieso de nieuwe recordtransfer worden voor de Buffalo's. Zijn marktwaarde bedraagt namelijk 15 miljoen euro, terwijl de huidige recordtransfer (Sven Kums) 9 miljoen heeft opgebracht. Gezien de huidige markt, lijkt de kans groot dat Gent straks 25 tot 30 miljoen zal kunnen vangen.

LEES OOK: Dean krijgt zware straf: bondsparket eist megaschorsing

Zal hij komende zomer al vertrekken?

Meest recent

Hayen hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge

Hoogspanning in Jan Breydel, waar woensdag FC Barcelona op bezoek komt. Na de pandoering tegen ...

11
11
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

45
45
'D-Day bij Antwerp: Gheysens beslist over ontslag Wils'

Ook tegen STVV ging Antwerp zondag kansloos met de billen bloot. Met een schamele 11 op 39 op het ...

41
41
'Renard in overdrive: Anderlecht all-in voor toptarget'

Ondanks de deugddoende zege tegen KV Mechelen loert de crisis nog steeds om de hoek bij RSC ...

217
217
Foulon, Dean & D'Hondt: Lardot ontleedt speeldag 13

Afgelopen weekend stond speeldag 13 op het programma in de Jupiler Pro League. Naar goede gewoonte ...

207
207
Peter Vandenbempt ontroert iedereen: "Zij is voor mij..."

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

43
43
'Code rood bij Antwerp: Gheysens richting uitgang?'

De crisis is compleet met Antwerp, dat door de nederlaag tegen STVV naar de voorlaatste plek in het ...

584
584
Essevee bestolen tegen Union? Dit zegt het reglement

Zulte Waregem zag zaterdag tegen landskampioen Union een einde komen aan een fraaie reeks van zes ...

153
153
'De Bruyne slikt: is dít z’n vervanger in januari?’

Napoli verrast níet met een kopie van De Bruyne, maar met een plan dat het elftal in balans ...

99
99
Jonge Duivels openen WK met fikse domper tegen Argentinië

België opende op het WK U17 in Qatar zijn toernooi met een zware match tegen Argentinië. ...

109
109
Union SG op cruise control: onstopbare machine?

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. Een verdiende zege, al was de score wellicht wat ...

51
51
Degryse ziet 'kampioenenmaker' bij Anderlecht: "Kwaliteit"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen, maar er zijn zeker nog werkpunten. Het is echter logisch ...

457
457
KRC Genk met schitterende parel: “Lust voor het oog"

KRC Genk is inzake resultaten aan de beterhand. Een 11 op 15, al was het programma weliswaar ...

154
154
Enrique oordeelt over werk Kompany: "Alle lof, maar..."

Dinsdagavond staat dé kraker van de vierde speeldag in de Champions League op het programma. ...

127
127
Dean krijgt zware straf: bondsparket eist megaschorsing

AA Gent verloor afgelopen weekend kansloos met 4-0 van OH Leuven. Trainer en spelers maakten geen ...

627
627
'Transferbom Chelsea: waanzinnig bod van 120 miljoen'

Chelsea is een ploeg die ondergetekende niet meer echt serieus neemt. Spelers aan- en verkopen is ...

95
95
O'Loughlin doorbreekt stilte: verrast USG iedereen?

Union SG speelt morgenavond in Madrid tegen Atlético. Iedereen verwacht een nederlaag, maar ...

86
86
'Van Bommel weigert deze vier clubs: bizarre reden bekend'

Mark van Bommel is nog steeds niet aan de slag bij een andere club sinds hij vertrek na een ...

162
162
Simeone waarschuwt: Union moet nieuwe afstraffing vrezen

Er staat deze week opnieuw Champions League-voetbal voor de deur en alweer belooft het voor de ...

66
66
'Euvrard jubelt: reünie met oude bekende bij Standard'

Standard droomt ervan om dit seizoen weer de top zes te halen, maar daarvoor zullen de Rouches toch ...

134
134
Vandenbempt confronteert Leko met enorm Gents probleem

Union en Club Brugge blijven wel netjes punten sprokkelen, maar verder krijgen de Belgische topclubs ...

144
144
Sterkhouder spreekt duidelijke taal over vertrek bij Union

Ook de landstitel en bijhorende kwalificatie voor de Champions League hebben Union niet kunnen doen ...

54
54
Gheysens onthult het plan van Antwerp met Wils

De nederlaag van zondag op Stayen heeft Antwerp nog wat dieper in crisis geduwd, want na een magere ...

431
431
Sonck smeekt Hasi: ''Je moét hem zetten"

Bij Anderlecht loerde er alweer een crisis om de hoek na een één op zes in de ...

787
787
'Mokerslag Jonge Duivels: handen in haar voor WK-opener'

Pakt België in de komende weken nog eens een WK-medaille? Tien jaar na Wout Faes, Dante Vanzeir ...

182
182

Meer sportnieuws