"Als hij zo blijft spelen, komt Vadis in aanmerking voor de EK-selectie"

door

AA Gent zal het volgende week tegen KV Kortrijk normaal gezien zonder aanvoerder Vadis Odjidja moeten doen. De middenvelder liep zondagavond tegen Zulte Waregem (2-2) immers tegen een rode kaart aan. Een spijtige zaak, want Vadis werkte tot dusver een ijzersterk seizoen af.


Ook aan de andere kant van de taalgrens is men onder de indruk van zijn prestaties. Analist/presentator Pascal Scimé tipt hem zelfs als potentiële Rode Duivel. "Sinds hij de aanvoerdersband draagt is Vadis uitstekend. Daarvoor was hij al goed, maar nu zie ik hem steeds vaker spelen met een glimlach op zijn gezicht. Als hij zo doorgaat zou hij wel eens in aanmerking kunnen komen voor een plaatsje in de EK-selectie. Als je Vanaken of Raman selecteert, zou je hem voor de volgende interlands even goed kunnen oproepen", klonk het bij Complétment Foot van RTBF.

Ex-speler en analist Joachim Mununga is het daar echter niet mee eens. "Dan creëer je weer een situatie zoals met Nainggolan. Ze hadden hem die kans moeten geven toen hij nog in Brugge zat. Maar het beeld dat hij toen van zichzelf creëerde, heeft zijn kansen op een selectie een beetje aangetast."

Scimé had daar echter een antwoord voor klaar, zo benadrukte hij dat Vadis inmiddels grote stappen heeft gezet. "In zijn hoofd is hij nu een andere speler. Hij is een patron geworden, iemand die aan het collectief denkt en minder aan zichzelf."

LEES OOK: Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Vadis verdient een nieuwe kans bij de Duivels ...

Meest recent

Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

2
2
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

7
7
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

292
292
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

20
20
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

43
43
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

62
62
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

79
79
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

142
142
Taravel ziet kans: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

73
73
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

618
618
Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

423
423
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

70
70
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

316
316
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

145
145
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

96
96
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

220
220
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

348
348
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

85
85
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

33
33
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

32
32
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

69
69
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

686
686
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

49
49
Kompany over 'Bayern-probleem': "Of ik mij zorgen maak?"

Bayern München speelde een zwakke partij tegen Heidenheim. Het speelde 3-3 en na de partij ...

69
69
Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"

Romelu Lukaku keert nog terug naar RSC Anderlecht. Het is niet duidelijk wanneer. Vincent Kompany ...

172
172

Meer sportnieuws