"Als hij zo blijft spelen, komt Vadis in aanmerking voor de EK-selectie"

door

AA Gent zal het volgende week tegen KV Kortrijk normaal gezien zonder aanvoerder Vadis Odjidja moeten doen. De middenvelder liep zondagavond tegen Zulte Waregem (2-2) immers tegen een rode kaart aan. Een spijtige zaak, want Vadis werkte tot dusver een ijzersterk seizoen af.


Ook aan de andere kant van de taalgrens is men onder de indruk van zijn prestaties. Analist/presentator Pascal Scimé tipt hem zelfs als potentiële Rode Duivel. "Sinds hij de aanvoerdersband draagt is Vadis uitstekend. Daarvoor was hij al goed, maar nu zie ik hem steeds vaker spelen met een glimlach op zijn gezicht. Als hij zo doorgaat zou hij wel eens in aanmerking kunnen komen voor een plaatsje in de EK-selectie. Als je Vanaken of Raman selecteert, zou je hem voor de volgende interlands even goed kunnen oproepen", klonk het bij Complétment Foot van RTBF.

Ex-speler en analist Joachim Mununga is het daar echter niet mee eens. "Dan creëer je weer een situatie zoals met Nainggolan. Ze hadden hem die kans moeten geven toen hij nog in Brugge zat. Maar het beeld dat hij toen van zichzelf creëerde, heeft zijn kansen op een selectie een beetje aangetast."

Scimé had daar echter een antwoord voor klaar, zo benadrukte hij dat Vadis inmiddels grote stappen heeft gezet. "In zijn hoofd is hij nu een andere speler. Hij is een patron geworden, iemand die aan het collectief denkt en minder aan zichzelf."

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

Vadis verdient een nieuwe kans bij de Duivels ...

Meest recent

'Gesprekken lopen: schokkende transfer Lewandowski'

Robert Lewandowski profileerde zich de voorbije jaren bij Bayern München en FC Barcelona tot ...

39
39
'Trainerszoektocht Genk: plotse wending door buitenlander'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

216
216
Van Gucht en Wesley Sonck verwikkeld in ongeziene clash

Ruben Van Gucht en Wesley Sonck zijn twee echte sportdieren. De twee kruisen elkaar regelmatig in de ...

40
40
'Atlético en co staan pal: Club Brugge eist monstersom'

Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan, Krépin Diatta, ... Club Brugge liet de voorbije seizoenen ...

296
296
Ophef bij United: opvallend beeld brengt Lammens in lastig parket

Manchester United speelde maandagavond 4-4-gelijk tegen AFC Bournemouth. Senne Lammens toonde zich ...

72
72
‘Mark van Bommel naar KRC Genk? Fans koken over’

Nauwelijks is Thorsten Fink ontslagen, of de volgende naam die in de wandelgangen rond gaat is er ...

370
370
Fiasco in Challenger Pro League: DAZN komt met verklaring

Terwijl de clubs uit de Jupiler Pro League deze week gespaard worden van midweekvoetbal, wordt de ...

114
114
'Club Brugge-bom zindert na: twee grove fouten Verhaeghe'

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

798
798
'Vuurwerk op Anderlecht: zicht op spectaculaire transfer'

Hoewel RSC Anderlecht de voorbije jaren zijn boekhouding weer ietwat op orde kreeg, blijven de ...

276
276
Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

59
59
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

48
48
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

342
342
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

27
27
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

112
112
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

144
144
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

153
153
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

92
92
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

77
77
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

59
59
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

126
126
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

153
153
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

338
338
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

56
56
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

369
369
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1215
1215

Meer sportnieuws