Club Brugge-Anderlecht: was de kloof nooit zo groot als nu?

460 stemmen
Club Brugge-Anderlecht: was de kloof nooit zo groot als nu?

RSC Anderlecht is zeer slecht aan het seizoen begonnen en de voorgaande twee jaren waren ook zeer pover. Bepaalde media spreken van een nooit geziene kloof tussen Club Brugge en Anderlecht, maar is dat ook zo?


Anderlecht eindigde vorig seizoen op een zesde plaats en had in totaal maar liefst 21 punten minder dan Blauw-Zwart. Daarnaast kende Club een prachtige transferzomer en haalde het de Champions League, waardoor dit jaar het budget op 100 miljoen euro ligt. De kloof met Anderlecht lijkt zeer groot, maar toch verdient die enige nuance.

Blauw-Zwart presteert uiteraard al een aantal jaren een stuk beter dan Anderlecht, maar het budget van 100 miljoen euro is momenteel een momentopname. Club zal niet elke zomer voor 60-70 miljoen euro verkopen. Het budget van beide ploegen, zonder Europa en transferinkomsten, ligt immers op hetzelfde niveau. Sportief staat Club inderdaad een héél stuk verder, maar velen vergeten dat Club in 1998 ook 27 punten meer had dan de Brusselaars, die toen dezelfde periode als nu meemaakten.


Mannaert en Verhaeghe zorgden met een goed beleid voor een inhaalbeweging.
RSCA was toen ook jarenlang een ploeg die niet kon wedijveren met de Belgische topclubs, net als nu. Over een nooit geziene kloof durven we voorlopig toch nog niet spreken. Al haalden ze toen wél nog net Europees voetbal in hun dramatische jaren van 1996-1999. Anderlecht had toen bovendien nog geen visie inzake jeugd en Neerpede was toen een versleten hangaar met wat velden daarrond. Het is nu dé troef van Anderlecht, waar het vele jaren verder staat dan Club Brugge. Al zetten ze daar de afgelopen seizoenen ook de nodige stappen voorwaarts inzake jeugdopleiding en vooral dankzij de nieuwe accommodatie kan Club daar misschien wel een ‘boost’ krijgen.

Club staat op zijn beurt dan weer vele jaren verder inzake scouting, een departement dat Anderlecht jaren verwaarloosde. Frank Arnesen is sinds begin dit jaar bezig met dit weer op poten te zetten, maar een goede scouting is een werk van meerdere jaren. Club bewijst al jaren dat het inzake scouting, samen met KRC Genk, absolute top is in België. Voorts voert Club ook een modern commercieel beleid, waar Anderlecht pas sinds de overname van Coucke de nodige stappen heeft gezet. De sportieve kloof tussen beiden is momenteel dus groot, wegens een goed sportief beleid in Brugge. Toch moet die kloof genuanceerd worden. Zolang één van de twee geen modern nieuw stadion heeft, zal de één niet weglopen van de ander.


Anderlecht hinkt voorlopig nog stevig achterop, maar heeft de achtervolging ingezet.
Tot dan zullen ze mekaar wel eens gaan aflossen, met daarbij veel meer concurrentie dan vroeger: Royal Antwerp FC, AA Gent, KRC Genk en Standard zijn fors gegroeid de laatste jaren. Daardoor is een alleenheerser in België, zoals Juventus en Bayern München, geen optie. De afgelopen vijf jaar werden immers AA Gent, Club Brugge, Anderlecht en KRC Genk kampioen. Het is de charme van het Belgische voetbal.

Al is Club over die vijf jaar wél de succesvolste Belgische club en het toont aan dat het op dit moment wél de nummer één is in België. Daar kan niemand naast kijken. De prijzenkast sinds 2015 in Brugge: 2 landstitels, 1 Beker van België en 2 supercups. Anderlecht tikt af op 1 titel en 1 supercup.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Zal Anderlecht de kloof met Club Brugge binnen een jaar kunnen dichten?

Meest recent

Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

35
35
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

184
184
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

94
94
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

157
157
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

164
164
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

89
89
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

342
342
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

314
314
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

324
324
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

670
670
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

171
171
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

184
184
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

360
360
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1652
1652
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

158
158
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

175
175
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

142
142
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

85
85
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

49
49
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

216
216
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

306
306
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

30
30
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

224
224
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

28
28
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

319
319

Meer sportnieuws