Hazard en Courtois slachtoffer van heksenjacht: "Gaat er zwaar over"

517
Hazard en Courtois slachtoffer van heksenjacht:

Real Madrid maakte woensdagavond geen goede beurt en verloor tijdens de openingsspeeldag van de Champions League met 3-0 van Paris Saint-Germain. De Spaanse pers toonde zich dan ook niet mals voor de Koninklijke. Vooral onze landgenoten Eden Hazard en Thibaut Courtois kregen er stevig van langs.


Toegegeven, de twee Belgen speelden niet hun beste partij. Maar de storm van kritiek die ze nu over zich heen krijgen gaat wel heel erg ver. Dat vindt ook analist Stef Wijnants. "De mankementen bij Real zitten aan alle kanten, maar in de Spaanse pers wordt in de zoektocht naar een zondebok gefocust op de Belgen. De kruistocht tegen de Belgische spelers gaat er zwaar over. Ze zoeken schuldigen waar ze die niet moeten zoeken", klinkt het bij Sporza.

Hazard kwam amper in het stuk voor, maar we mogen niet vergeten dat de aanvaller nog maar net hersteld is van een blessure die hem weken aan de kant hield. "De Belgen bij Real mogen zeker kritiek krijgen, maar er moet ook nuance zijn. Oké, "De Kleine" is er nog lang niet, dat is duidelijk. Maar de lat ligt vanaf dag 1 zó hoog. De druk is ook verstikkend. Chelsea valt niet te vergelijken met Real. Elke actie of balcontact wordt er ontleed. Ze moeten alleen oppassen dat ze Hazard niet kapotschrijven nog voor hij echt fit is."

Voor Courtois lukte het dan weer andermaal niet om de nul te houden, maar de doelman wordt ook totaal niet geholpen door zijn wankelende defensie. "Je leest en hoort nu: Courtois houdt geen bal meer tegen. Maar dan vergeten ze wel dat hij afgelopen weekend in de 92e minuut een bal stopte, anders wordt het nog 3-3 tegen ocharme Levante. Het is onmogelijk om de nul te houden met dit Real. Courtois staat al anderhalf jaar in een schiettent", aldus Wijnants.

LEES OOK: Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De kritiek op Hazard en Courtois gaat erover ...

Meest recent

Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

12
12
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

15
15
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

24
24
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

32
32
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

51
51
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

8
8
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

42
42
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

273
273
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

139
139
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

162
162
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

66
66
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

49
49
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

119
119
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

83
83
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

63
63
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

129
129
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

285
285
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

197
197
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

127
127
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

468
468
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

163
163
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

315
315
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

117
117

Meer sportnieuws