Straffe details HVH: 'Middagje shoppen voor nieuw contract bij Anderlecht'

stemmen
Straffe details HVH: 'Middagje shoppen voor nieuw contract bij Anderlecht'

In het onderzoek naar financiële wantoestanden binnen het Belgische voetbal, is Herman Van Holsbeeck de volgende die in het vizier van de speurders terecht is gekomen. De voormalige manager van RSC Anderlecht werd vrijdag officieel in verdenking gesteld van verschillende misdaden. Inmiddels geraken steeds meer details over zijn werkwijze bekend.


HVH zou onder meer commissies hebben ontvangen op bepaalde transfers. Maar er komen nu nog meer onfrisse zaakjes naar boven. "In de zomer van 2017 had de Algerijnse middenvelder Sofiane Hanni een verlengd en fors verbeterd contract ondertekend bij Anderlecht. Het maakte van Hanni op dat moment de best betaalde speler in het Astridpark", opent radiocommentator/journalist Peter Vandenbempt zijn verhaal bij Sporza.

En die contractverlenging leverde ook Van Holsbeeck de nodige voordelen op. "Hanni's makelaar Dejan Veljkovic was daarover zo tevreden dat hij Herman Van Holsbeeck uitnodigde voor een middagje shoppen in een exclusieve Antwerpse kledingzaak, waar de toenmalige manager van Anderlecht handgemaakte hemden van 500 euro en kostuums mocht kiezen. Die vielen duidelijk in de smaak, in die mate zelfs dat er naast enkele kostuums maar liefst 20 hemden gekozen werden. En betaald door Veljkovic."

Maar daar bleef het niet bij, ook een nieuw horloge mocht niet ontbreken. Het ergste is echter dat Van Holsbeeck hier niets mis mee vond. "Wat verderop werden bij een gerenommeerde juwelier ook nog twee Rolexen gekocht. Volgens Veljkovic voor alles samen enkele tienduizenden euro’s. Bij zijn verhoor zag Van Holsbeeck daar geen graten in, hij noemde dat relatiegeschenken die hij ontvangen had. Het is niet strafbaar, maar dan is er toch iets mis met de deontologie en daar heeft Herman Van Holsbeeck zich dus voor moeten verantwoorden."

LEES OOK: Anderlecht-schandaal barst open: ‘Coucke wist van niets’

Van Holsbeeck zou nooit meer in de voetbalwereld actief mogen zijn ...

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

74
74
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

96
96
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

473
473
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

116
116
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

382
382
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

36
36
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

430
430
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

236
236
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

231
231
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

129
129
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1222
1222
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

103
103
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

53
53
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

314
314
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

191
191
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

244
244
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

197
197
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

213
213
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

498
498
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

894
894
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

702
702
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

269
269
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

148
148
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

239
239

Meer sportnieuws