Straffe details HVH: 'Middagje shoppen voor nieuw contract bij Anderlecht'

door
Straffe details HVH: 'Middagje shoppen voor nieuw contract bij Anderlecht'

In het onderzoek naar financiële wantoestanden binnen het Belgische voetbal, is Herman Van Holsbeeck de volgende die in het vizier van de speurders terecht is gekomen. De voormalige manager van RSC Anderlecht werd vrijdag officieel in verdenking gesteld van verschillende misdaden. Inmiddels geraken steeds meer details over zijn werkwijze bekend.


HVH zou onder meer commissies hebben ontvangen op bepaalde transfers. Maar er komen nu nog meer onfrisse zaakjes naar boven. "In de zomer van 2017 had de Algerijnse middenvelder Sofiane Hanni een verlengd en fors verbeterd contract ondertekend bij Anderlecht. Het maakte van Hanni op dat moment de best betaalde speler in het Astridpark", opent radiocommentator/journalist Peter Vandenbempt zijn verhaal bij Sporza.

En die contractverlenging leverde ook Van Holsbeeck de nodige voordelen op. "Hanni's makelaar Dejan Veljkovic was daarover zo tevreden dat hij Herman Van Holsbeeck uitnodigde voor een middagje shoppen in een exclusieve Antwerpse kledingzaak, waar de toenmalige manager van Anderlecht handgemaakte hemden van 500 euro en kostuums mocht kiezen. Die vielen duidelijk in de smaak, in die mate zelfs dat er naast enkele kostuums maar liefst 20 hemden gekozen werden. En betaald door Veljkovic."

Maar daar bleef het niet bij, ook een nieuw horloge mocht niet ontbreken. Het ergste is echter dat Van Holsbeeck hier niets mis mee vond. "Wat verderop werden bij een gerenommeerde juwelier ook nog twee Rolexen gekocht. Volgens Veljkovic voor alles samen enkele tienduizenden euro’s. Bij zijn verhoor zag Van Holsbeeck daar geen graten in, hij noemde dat relatiegeschenken die hij ontvangen had. Het is niet strafbaar, maar dan is er toch iets mis met de deontologie en daar heeft Herman Van Holsbeeck zich dus voor moeten verantwoorden."

LEES OOK: 'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

Van Holsbeeck zou nooit meer in de voetbalwereld actief mogen zijn ...

Meest recent

‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

449
449
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

14
14
'Leko gaat all-in: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

111
111
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

98
98
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

153
153
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

175
175
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

25
25
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

197
197
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

258
258
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

88
88
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

159
159
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

127
127
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

301
301
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

73
73
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

157
157
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

195
195
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

213
213
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

88
88
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

243
243
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

310
310
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

175
175
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

238
238
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

194
194
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

34
34
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

292
292

Meer sportnieuws