Straffe details HVH: 'Middagje shoppen voor nieuw contract bij Anderlecht'

1308 stemmen
Straffe details HVH: 'Middagje shoppen voor nieuw contract bij Anderlecht'

In het onderzoek naar financiële wantoestanden binnen het Belgische voetbal, is Herman Van Holsbeeck de volgende die in het vizier van de speurders terecht is gekomen. De voormalige manager van RSC Anderlecht werd vrijdag officieel in verdenking gesteld van verschillende misdaden. Inmiddels geraken steeds meer details over zijn werkwijze bekend.


HVH zou onder meer commissies hebben ontvangen op bepaalde transfers. Maar er komen nu nog meer onfrisse zaakjes naar boven. "In de zomer van 2017 had de Algerijnse middenvelder Sofiane Hanni een verlengd en fors verbeterd contract ondertekend bij Anderlecht. Het maakte van Hanni op dat moment de best betaalde speler in het Astridpark", opent radiocommentator/journalist Peter Vandenbempt zijn verhaal bij Sporza.

En die contractverlenging leverde ook Van Holsbeeck de nodige voordelen op. "Hanni's makelaar Dejan Veljkovic was daarover zo tevreden dat hij Herman Van Holsbeeck uitnodigde voor een middagje shoppen in een exclusieve Antwerpse kledingzaak, waar de toenmalige manager van Anderlecht handgemaakte hemden van 500 euro en kostuums mocht kiezen. Die vielen duidelijk in de smaak, in die mate zelfs dat er naast enkele kostuums maar liefst 20 hemden gekozen werden. En betaald door Veljkovic."

Maar daar bleef het niet bij, ook een nieuw horloge mocht niet ontbreken. Het ergste is echter dat Van Holsbeeck hier niets mis mee vond. "Wat verderop werden bij een gerenommeerde juwelier ook nog twee Rolexen gekocht. Volgens Veljkovic voor alles samen enkele tienduizenden euro’s. Bij zijn verhoor zag Van Holsbeeck daar geen graten in, hij noemde dat relatiegeschenken die hij ontvangen had. Het is niet strafbaar, maar dan is er toch iets mis met de deontologie en daar heeft Herman Van Holsbeeck zich dus voor moeten verantwoorden."

LEES OOK: Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Van Holsbeeck zou nooit meer in de voetbalwereld actief mogen zijn ...

Meest recent

Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

6
6
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

127
127
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

42
42
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

19
19
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

32
32
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

84
84
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

110
110
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

39
39
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

122
122
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

315
315
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

207
207
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

505
505
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

128
128
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

110
110
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

104
104
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

393
393
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

701
701
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

97
97
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

273
273
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

444
444
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

316
316
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

178
178
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

355
355
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

414
414
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

186
186

Meer sportnieuws