Van Holsbeeck kent zijn lot: ex-manager RSCA officieel in verdenking gesteld

door
Van Holsbeeck kent zijn lot: ex-manager RSCA officieel in verdenking gesteld

Er lijkt opnieuw een bom gedropt in het Belgische voetbal. Want nadat woensdag makelaar Christophe Henrotay al werd aangehouden, is het vandaag de beurt van Herman Van Holsbeeck om te worden ondervraagd door het federaal parket.

Van Holsbeeck wordt, net als Henrotay, ondervraagd over het mogelijk witwassen van geld en private omkoping. In hoeverre beide heren schuldig zijn is momenteel uiteraard niet geweten, maar er hangt hen wel een zware straf boven het hoofd. Nogmaals: mochten ze (deels) schuldig worden bevonden.

UPDATE 14u50

Vrijdagmiddag werd het bericht naar buiten gebracht dat Van Holsbeeck niet in beschuldiging werd gesteld en dat hij weer op vrije voeten was. Maar dat blijkt toch te voorbarig. Volgens VRT Nws moet de ex-manager van RSC Anderlecht immers nog voor de onderzoeksrechter verschijnen. Dat zou pas rond 15u gebeuren. De onderzoeksrechter zal ook beslissen over HVH officieel in verdenking wordt gesteld of terug wordt vrijgelaten.

UPDATE 19u

Herman Van Holsbeeck is door de onderzoeksrechter officieel in verdenking gesteld van het witwassen van geld én valsheid in geschrifte. Dat weet Het Laatste Nieuws. De zaak zal nu verder worden onderzocht en Van Holsbeeck is nu vrij onder voorwaarden. Zo mag hij geen contact hebben met het voetbalmilieu en beperkte financiële transacties verrichten. Hij ontkent echter nog wel alle betrokkenheid bij de aantijgingen.

LEES OOK: Tijd dringt voor RSCA: drie hete dossiers voor januari

Dit toont aan dat er zeker wat aan de hand is...

Meest recent

JPL terug op Telenet en Proximus? Club mengt zich in DAZN-soap

De soap rond de televisierechten in het Belgische voetbal blijft de gemoederen bedaren. Binnen de ...

5
5
Rode Ronaldo kookt over in afgang Portugal, Italiaans drama dreigt

Portugal is er donderdagavond niet in geslaagd zijn WK-ticket te bemachtigen. De ploeg van ...

65
65
Matte Smets terug Rode Duivel? Scherpe voorwaarde gesteld

De nationale beloften staan vrijdag voor een sleutelduel tegen Oostenrijk in hun ...

42
42
'Club breekt alle records: transferdeal van 45 miljoen'

Club Brugge KV haalde in de voorbije transferperiode weer een riante som op dankzij de verkoop van ...

217
217
"Kan Ballon d'Or winnen"- Rode Duivel verbluft voetbalwereld

De Rode Duivels zullen het in de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein zonder onder ...

78
78
'Strijd De Cat helemaal los: transfergesprekken lopen al'

Met Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht opnieuw een absoluut goudklompje uit de eigen opleiding in ...

288
288
Supertransfer Fofana in januari? Lyon-CEO reageert

De Rode Duivels zullen tijdens de huidige interland-periode geen beroep kunnen doen op de ...

185
185
Sels of Lammens? "Hij moet in doel starten bij Duivels"

De Rode Duivels zijn donderdag afgereisd naar Kazachstan. Daar willen ze zich zaternamiddag ...

192
192
Noorwegen virtueel naar WK: krankzinnige cijfers Haaland

Het heeft er alle schijn van dat Noorwegen straks voor het eerst sinds 1998 zal deelnemen aan de ...

117
117
Vanaken reageert: opvallende woorden over De Bruyne

De Rode Duivels willen zich in de komende dagen verzekeren van hun WK-ticket, een zege tegen ...

163
163
Conte wanhoop nabij: enorme mokerslag voor Napoli

Na een serieus transferoffensief in de zomermaanden, begon SSC Napoli met behoorlijk wat ambities ...

59
59
Romelu Lukaku verrast iedereen met straffe 'carrièreswitch'

Wie dacht dat Romelu Lukaku enkel scoorde op het veld, heeft het mis. Terwijl de topschutter van de ...

43
43
'Anderlecht in shock: Europese supermacht vol voor De Cat'

De Belgische U17-lichting kruist vrijdag de degens met Portugal op het WK. Om het verschil te maken ...

548
548
Fink vindt succesdriehoek: "De hersenen van de ploeg"

KRC Genk legde een erg wisselvallig parcours af in het seizoen tot dusver. Maar de laatste weken ...

194
194
Rigaux staat op springen: dé transfer van z’n leven nabij

Dévy Rigaux staat op de drempel van een deal die écht zijn naam zal maken: ...

272
272
Code rood bij Club Brugge: Verhaeghe grijpt stevig in

Gezien de bomvolle kalender hoeft het misschien niet echt te verbazen, maar plots wordt Club ...

737
737
'DAZN loopt blauwtje: Pro League eist monsterboete'

De saga rond DAZN blijft de gemoederen beroeren. Voor het huidige seizoen lijken de uitzendingen ...

390
390
"Stop het nu!" Vandenbempt haalt hakbijl boven op televisie

Peter Vandenbempt kennen we vooral als de man die geweldig commentaar levert bij voetbalwedstrijden. ...

379
379
Hard verdict voor Vanheusden: einde carrière wenkt

Rudi Garcia moet centraal achterin straks op zoek naar een vervanger voor Zeno Debast, die ...

193
193
'Pech voor Club Brugge: prijskaartje Thiago lekt uit'

De boekhouding mag op zijn beide oren slapen bij Club Brugge, waar het nu al flink gevulde ...

428
428
“Niet te geloven!” Ruben Van Gucht onthult duister verleden

Hij is sportanker, radiostem, documentairemaker én regelmatig het onderwerp van ...

128
128
DAZN lacht in vuistje: Proximus bezorgt Pro League kater

De soap rond de mediarechten van het Belgisch voetbal duurt onverminderd voort. Terwijl er achter de ...

806
806
'Club Brugge casht bij grootmacht: deal van 50 miljoen'

De kassa blijft maar rinkelen bij Club Brugge, dat na de recordomzet van afgelopen zomer nog steeds ...

515
515
'Man Utd dropt transferbom van 100 miljoen'

Na een compleet mislukt jaar lijkt Manchester United nu weer te kunnen gaan meedraaien aan de top in ...

67
67
Cinel spreekt duidelijk over mogelijk ontslag bij Cercle

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie in de Jupiler Pro League en opmerkelijk genoeg werd er ...

379
379

Meer sportnieuws