Degryse: "Hij had al lang zijn kans moeten krijgen bij de Duivels"

624 stemmen
Degryse:

Roberto Martinez heeft vrijdagavond geen goede beurt gemaakt als bondscoach van België. Hoewel hij op voorhand beweerde niet te gaan experimenteren, koos de Spanjaard tegen San Marino toch voor een onuitgegeven basisploeg. En als klap op de vuurpijl waren de wissels die hij doorvoerde, vooral in het aanvallende compartiment, geen succes.


Martinez koos vooraan voor de drietand Januzaj-Origi-Batshuayi, maar de aanvallers konden niet bepaald indruk maken tegen de lokale amateur-selectie. Die twee eersten gaven achteraf ook toe dat ze niet echt wisten hoe en waar ze moesten lopen. Nochtans had Martinez nog andere alternatieven achter de hand. Hans Vanaken bijvoorbeeld, speelde bij Club Brugge al meermaals in een vergelijkbaar systeem. Toch bleef de Gouden Schoen andermaal aan de bank gekluisterd.

En dat doet toch de wenkbrauwen fronsen bij analist Marc Degryse, die vindt dat de Limburger al lang had moeten spelen. "Ik had verwacht dat Vanaken zijn kans zou krijgen, in eerste instantie misschien wel om aan de wedstrijd te starten. Hij heeft meer combinatievermogen dan Januzaj en Origi, twee mannen met een individuele actie. Ik vind al langer dat Vanaken eens een kans had mogen krijgen. Dus ja, ik weet het niet", klonk het bij Q2.

LEES OOK: "Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Vanaken moet starten tegen Schotland ...

Meest recent

'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

15
15
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

51
51
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

21
21
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

181
181
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

53
53
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

194
194
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

157
157
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

191
191
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

864
864
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

435
435
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

177
177
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

158
158
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

86
86
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

223
223
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

200
200
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

564
564
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

680
680
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

323
323
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

606
606
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

481
481
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

690
690
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

298
298
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

103
103
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

284
284
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

330
330

Meer sportnieuws