Van Bony tot Okazaki: Anderlecht kan transfervrije spits aantrekken

2596 stemmen
Van Bony tot Okazaki: Anderlecht kan transfervrije spits aantrekken

Omdat Landry Dimata en Kemar Roofe geblesseerd zijn en Isaac Thelin toch tekort komt, wou RSC Anderlecht in het slot van de mercato alsnog een extra spits aantrekken. Mbaye Diagne werd echter door Club Brugge weggeplukt van onder de neus van Paars-Wit. En ook een woelige 'deadline day' bracht uiteindelijk niets op.


Als klap op de vuurpijl geraakte ook nog eens bekend dat de revalidatie van Roofe niet verloopt zoals gehoopt. Toch is er voor Paars-Wit ook nog een noodoplossing. Transfervrije spelers kunnen immers ook na het verstrijken van de transferdeadline binnengehaald worden en er lopen toch een aantal interessante spitsen zonder contract rond. Wilfried Bony is misschien wel de bekendste. Speler-manager Vincent Kompany kent hem overigens van hun gemeenschappelijke periode bij Manchester City. Maar de Ivoriaan lijkt momenteel op weg naar Brighton.

Een andere optie is de Japanner Shinji Okazaki. Die vertrok deze zomer van Leicester City naar Malaga, maar daar werd zijn contract maandagavond plots ontbonden. De Kameroense international Benjamin Moukandjo zit eveneens nog zonder club, de vraag is echter hoe fit hij is na maanden zonder competitievoetbal. Jonathas kan ook gratis opgehaald worden. De Braziliaan was de recordaanwinst bij Hannover 96, maar kon die status nooit waarmaken. Om extra ruimte in het salarisbudget te creëren, werd zaterdag zijn overeenkomst in onderling overleg ontbonden.

En zo lopen er nog verschillende opties rond. Van Obafemi Martins (ex-Inter en -Newcastle) over Victor Anichebe (ex-Everton) tot Giuseppe Rossi (ex-United en -Villarreal), ... . Maar deze spelers zijn meestal al aardig op leeftijd en er staan grote vraagtekens bij zowel hun mentale als fysieke paraatheid indien ze al een tijdje zonder club zitten. De kans dat Paars-Wit zal happen op één van deze opties is dan ook vrij klein.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

Anderlecht moet een transfervrije spits aantrekken ...

Meest recent

‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

178
178
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

60
60
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

80
80
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

23
23
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

61
61
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

46
46
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

322
322
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

199
199
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

462
462
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

151
151
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

94
94
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

124
124
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

151
151
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

184
184
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

160
160
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

140
140
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

490
490
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

578
578
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

886
886
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

262
262
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

211
211
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

556
556
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

190
190
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

320
320
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

1071
1071

Meer sportnieuws