'Megadeal Neymar: Barça en PSG akkoord over bedrag van 200 miljoen'

door
'Megadeal Neymar: Barça en PSG akkoord over bedrag van 200 miljoen'

Het dossier leek de voorbije dagen muurvast te zetten, maar nu komt er dan toch nog schot in de zaak. Neymar verlaat na twee seizoenen PSG en keert terug naar FC Barcelona, een akkoord dat donderdag gevonden werd.

Dat beweert de doorgaans welingelichte Gianluca DiMarzio, reporter voor Sky Sports, althans op zijn persoonlijke blog. De Italiaan stelt dat de overeenkomst in de komende uren geofficialiseerd zal worden met de nodige handtekeningen en Neymar weldra dus zijn thuiskomst in Camp Nou mag vieren. Daar vertrok de Braziliaan twee jaar geleden als de duurste voetballer aller tijden voor een som van 222 miljoen, vandaag nog steeds een absoluut record. In Parijs kreeg het imago van de aanvaller echter de ene klap na de andere te verwerken, waardoor een terugkeer naar Spanje hoe langer hoe wenselijker werd.

Ook Real Madrid wierp zich nog in de race voor Neymar, maar uiteindelijk werd het de laatste weken duidelijk dat die zelf toch de voorkeur gaf aan Barcelona. Dat zou nu dus toch een extra inspanning doen en bovenop een niet nader genoemde geldsom naar verluidt al zeker Ivan Rakitic en de jonge Jean-Clair Todibo de andere kant opsturen. Op het fiat van Ousmane Dembélé, die ook in de deal betrokken zou worden, is het wel nog even wachten. Persoonlijk zijn club en speler er alvast reeds uit, eens de laatste details uitgewerkt zijn is het dus alleen nog maar wachten op de grote (her)aankondiging van Neymar bij Barcelona.

UPDATE 30/08

De mogelijke megatransfer van Neymar naar FC Barcelona blijft de gemoederen bedaren. En de Catalanen hebben héél wat over om hun voormalige poulain terug naar Camp Nou te halen. De Engelse BBC meldt namelijk dat Barça 236 miljoen pond, omgerekend zo’n 200 miljoen euro, veil heeft om het Braziliaanse goudhaantje opnieuw aan de zijde van Lionel Messi te krijgen.

Maar er zit echt wel nog een adder onder het gras. Beide clubs hebben de waarde van Neymar op 200 miljoen euro geschat, maar moeten beide partijen er nog zien uit te komen hoe deze zal worden ingelost. Barça tracht enkele spelers in de deal te betrekken om het bedrag naar beneden te halen. Ivan Rakitic en Jean-Clair Todibo zouden permanent de overstap naar PSG moeten maken, terwijl Ousmane Dembélé een jaartje zou kunnen worden gehuurd. Echter hebben die spelers momenteel ook nog geen akkoord over een transfer naar de Franse hoofdstad.

LEES OOK: Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Terecht dat Barça zoveel veil heeft voor Neymar?

Meest recent

WK-chaos dreigt: barrage pas week voor start van toernooi?

Begin juni moet in de Verenigde Staten, Canada en Mexico het WK van start gaan. Drie maanden voor de ...

3
3
'Engelse droomtransfer voor sterkhouder Beerschot'

Beerschot mag nog steeds dromen van een terugkeer op het hoogste niveau, al zal het daarvoor nog ...

16
16
Taravel krijgt lof na geniale tactische zet

De klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge leverde zondag een zeer interessant kijkstuk op. Dat ...

74
74
Rode Duivels en knaltransfer voor Mandela Keita?

Op het einde van de maand trekken de Rode Duivels op stage naar de Verenigde Staten om er te ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswendingen Ajax en Essevee, toptransfer De Cat'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

158
158
KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

KRC Genk verloor roemloos van Union SG en de Limburgers staan niet meer in de top 6. In de Europa ...

253
253
Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

248
248
Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

Het is hommeles bij Zulte Waregem. Na desastreuze resultaten en de penibele situatie met Jelle ...

324
324
'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

250
250
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

563
563
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

93
93
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

338
338
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

60
60
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

122
122
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

155
155
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

216
216
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

612
612
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

355
355
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

227
227
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

504
504
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

302
302
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

287
287
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

291
291
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

723
723
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

224
224

Meer sportnieuws