'Megadeal Neymar: Barça en PSG akkoord over bedrag van 200 miljoen'

door
'Megadeal Neymar: Barça en PSG akkoord over bedrag van 200 miljoen'

Het dossier leek de voorbije dagen muurvast te zetten, maar nu komt er dan toch nog schot in de zaak. Neymar verlaat na twee seizoenen PSG en keert terug naar FC Barcelona, een akkoord dat donderdag gevonden werd.

Dat beweert de doorgaans welingelichte Gianluca DiMarzio, reporter voor Sky Sports, althans op zijn persoonlijke blog. De Italiaan stelt dat de overeenkomst in de komende uren geofficialiseerd zal worden met de nodige handtekeningen en Neymar weldra dus zijn thuiskomst in Camp Nou mag vieren. Daar vertrok de Braziliaan twee jaar geleden als de duurste voetballer aller tijden voor een som van 222 miljoen, vandaag nog steeds een absoluut record. In Parijs kreeg het imago van de aanvaller echter de ene klap na de andere te verwerken, waardoor een terugkeer naar Spanje hoe langer hoe wenselijker werd.

Ook Real Madrid wierp zich nog in de race voor Neymar, maar uiteindelijk werd het de laatste weken duidelijk dat die zelf toch de voorkeur gaf aan Barcelona. Dat zou nu dus toch een extra inspanning doen en bovenop een niet nader genoemde geldsom naar verluidt al zeker Ivan Rakitic en de jonge Jean-Clair Todibo de andere kant opsturen. Op het fiat van Ousmane Dembélé, die ook in de deal betrokken zou worden, is het wel nog even wachten. Persoonlijk zijn club en speler er alvast reeds uit, eens de laatste details uitgewerkt zijn is het dus alleen nog maar wachten op de grote (her)aankondiging van Neymar bij Barcelona.

UPDATE 30/08

De mogelijke megatransfer van Neymar naar FC Barcelona blijft de gemoederen bedaren. En de Catalanen hebben héél wat over om hun voormalige poulain terug naar Camp Nou te halen. De Engelse BBC meldt namelijk dat Barça 236 miljoen pond, omgerekend zo’n 200 miljoen euro, veil heeft om het Braziliaanse goudhaantje opnieuw aan de zijde van Lionel Messi te krijgen.

Maar er zit echt wel nog een adder onder het gras. Beide clubs hebben de waarde van Neymar op 200 miljoen euro geschat, maar moeten beide partijen er nog zien uit te komen hoe deze zal worden ingelost. Barça tracht enkele spelers in de deal te betrekken om het bedrag naar beneden te halen. Ivan Rakitic en Jean-Clair Todibo zouden permanent de overstap naar PSG moeten maken, terwijl Ousmane Dembélé een jaartje zou kunnen worden gehuurd. Echter hebben die spelers momenteel ook nog geen akkoord over een transfer naar de Franse hoofdstad.

LEES OOK: Twee verrassende Duivels bij meest waardevolle spelers

Terecht dat Barça zoveel veil heeft voor Neymar?

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

24
24
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

42
42
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

24
24
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

181
181
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

52
52
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

278
278
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

38
38
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

140
140
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

321
321
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

372
372
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

187
187
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

620
620
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

417
417
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

94
94
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

200
200
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

132
132
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

119
119
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

164
164
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

443
443
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

683
683
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

333
333
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

188
188
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

157
157
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

558
558
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

551
551

Meer sportnieuws