'Megadeal Neymar: Barça en PSG akkoord over bedrag van 200 miljoen'

door
'Megadeal Neymar: Barça en PSG akkoord over bedrag van 200 miljoen'

Het dossier leek de voorbije dagen muurvast te zetten, maar nu komt er dan toch nog schot in de zaak. Neymar verlaat na twee seizoenen PSG en keert terug naar FC Barcelona, een akkoord dat donderdag gevonden werd.

Dat beweert de doorgaans welingelichte Gianluca DiMarzio, reporter voor Sky Sports, althans op zijn persoonlijke blog. De Italiaan stelt dat de overeenkomst in de komende uren geofficialiseerd zal worden met de nodige handtekeningen en Neymar weldra dus zijn thuiskomst in Camp Nou mag vieren. Daar vertrok de Braziliaan twee jaar geleden als de duurste voetballer aller tijden voor een som van 222 miljoen, vandaag nog steeds een absoluut record. In Parijs kreeg het imago van de aanvaller echter de ene klap na de andere te verwerken, waardoor een terugkeer naar Spanje hoe langer hoe wenselijker werd.

Ook Real Madrid wierp zich nog in de race voor Neymar, maar uiteindelijk werd het de laatste weken duidelijk dat die zelf toch de voorkeur gaf aan Barcelona. Dat zou nu dus toch een extra inspanning doen en bovenop een niet nader genoemde geldsom naar verluidt al zeker Ivan Rakitic en de jonge Jean-Clair Todibo de andere kant opsturen. Op het fiat van Ousmane Dembélé, die ook in de deal betrokken zou worden, is het wel nog even wachten. Persoonlijk zijn club en speler er alvast reeds uit, eens de laatste details uitgewerkt zijn is het dus alleen nog maar wachten op de grote (her)aankondiging van Neymar bij Barcelona.

UPDATE 30/08

De mogelijke megatransfer van Neymar naar FC Barcelona blijft de gemoederen bedaren. En de Catalanen hebben héél wat over om hun voormalige poulain terug naar Camp Nou te halen. De Engelse BBC meldt namelijk dat Barça 236 miljoen pond, omgerekend zo’n 200 miljoen euro, veil heeft om het Braziliaanse goudhaantje opnieuw aan de zijde van Lionel Messi te krijgen.

Maar er zit echt wel nog een adder onder het gras. Beide clubs hebben de waarde van Neymar op 200 miljoen euro geschat, maar moeten beide partijen er nog zien uit te komen hoe deze zal worden ingelost. Barça tracht enkele spelers in de deal te betrekken om het bedrag naar beneden te halen. Ivan Rakitic en Jean-Clair Todibo zouden permanent de overstap naar PSG moeten maken, terwijl Ousmane Dembélé een jaartje zou kunnen worden gehuurd. Echter hebben die spelers momenteel ook nog geen akkoord over een transfer naar de Franse hoofdstad.

LEES OOK: Masterclass Kompany: Neuer verklapt 'geheim'

Terecht dat Barça zoveel veil heeft voor Neymar?

Meest recent

Belgisch talent weg bij PSV? "Dan bekijken we de opties"

Met Johan Bakayoko liet PSV afgelopen zomer zijn Belgische goudhaantje vertrekken, maar er staan nog ...

16
16
Trainerswissel bij Antwerp? Janssen spreekt klare taal

De Bosuil slaakte zaterdagavond een collectieve zucht van opluchting, want eindelijk slaagde Antwerp ...

72
72
Scorende Saelemaekers baalt, pijnlijke avond Pocognoli

Het is zaterdag geen fijne avond geworden voor de Belgen die aan de slag waren in de grote ...

33
33
Rode kaart helpt Antwerp eindelijk aan broodnodige zege

Antwerp is er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. Voor de eerste keer sinds ...

49
49
Gooit Mika Godts zijn eigen ruiten in bij Rode Duivels?

De voorbije dagen werden de selecties bekend gemaakt van de Rode Duivels en Jonge Duivels. ...

106
106
Kortrijk loopt in op Beveren, Club NXT verliest wéér

Zaterdagavond werden in de Challenger Pro League nog drie wedstrijden afgewerkt. KV Kortrijk is erin ...

64
64
Harde woorden bij Westerlo: "Dringend voor de spiegel staan"

Het draait de laatste weken plots vierkant bij Westerlo. Het sneuvelde in de beker meteen tegen ...

37
37
'Fabregas hoopt op transferbom bij Club Brugge'

Bij Club Brugge lieten ze vorige zomer al een pak sterkhouders vertrekken, maar ook in de komende ...

265
265
Hoogspanning op Bosuil: fans halen keihard uit naar bestuur

Antwerp zakte de voorbije weken weg in een diepe crisis. Het staat momenteel zelfs pas voorlaatste ...

115
115
Deschacht trekt conclusie: "Die spelers mist Anderlecht"

Zondag is het in de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de klassieker tussen Club Brugge en ...

81
81
Ultieme gelijkmaker verpest glansrol voor Trossard

Arsenal heeft zaterdag voor de derde keer dit seizoen punten laten liggen in de Premier League. Het ...

19
19
Charleroi herpakt zich en duwt Westerlo dieper in moeras

Charleroi heeft zich weer herpakt na de nederlaag in de Waalse derby. De Zebra's haalden het met 2-0 ...

8
8
Garcia onverbiddelijk: einde verhaal voor Rode Duivel

Rudi Garcia houdt van stabiliteit in zijn selectie. Ondanks de vele geblesseerden bij de Rode ...

253
253
Hayen speelt open kaart: sterkhouder out bij Club Brugge?

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de fraaie stunt tegen FC Barcelona, want zondag ...

675
675
Van Gucht zwaar aangepakt: "Narcist met groot ego!"

Andermaal staat Ruben Van Gucht in de belangstelling, dit keer niet om zijn werk bij televisie of ...

536
536
Rookgordijn in Anderlecht: Coucke herovert de macht

Zondag zijn alle ogen op de klassieker tussen RSC Anderlecht en Club Brugge. Een deel van de ...

332
332
'Belgisch voetbal weldra terug op Telenet & Proximus?'

Er is de afgelopen weken en maanden reeds heel wat inkt gevloeid over de uitzendingen van het ...

1697
1697
Mazzu raast door en pakt ook de scalp van Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League moest Cercle Brugge het namiddag opnemen tegen OH Leuven. Voor de twee toch ...

62
62
'Hasi houdt adem in: Anderlecht langer zonder De Cat?'

In een uitverkocht Lotto Park krijgt RSC Anderlecht zondag Club Brugge over de vloer. Met ...

216
216
Kompany vermijdt verlies, monsterzege voor Leverkusen

In de Bundesliga hoopte Vincent Kompany met Bayern München de zeventiende zege op rij te ...

69
69
'Leegloop bij KRC Genk: lieveling Fink richting exit?'

De topmatchen volgen elkaar snel op voor KRC Genk, dat een paar dagen na de stunt in Braga alweer op ...

400
400
Donkere wolken boven Bosuil: Antwerp-fans luiden alarmbel

De zenuwen staan strakgespannen op de Bosuil voor het bezoek van La Louvière, stilaan zowaar ...

207
207
'5 voor 12 in Anderlecht: dagen Renard zijn geteld'

De topper tegen Club Brugge luidt een nieuw tijdperk in bij RSC Anderlecht, waar kersvers voorzitter ...

333
333
Fink velt hard verdict: sterkhouder KRC Genk buitenspel

KRC Genk zorgde donderdag voor een regelrechte stunt door in Braga, tot dan ongenaakbaar in de ...

349
349
Bertaccini looft RSCA'er: "Beste met wie ik ooit speelde"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. Tegen Club Brugge krijgen Besnik Hasi & co een ...

191
191

Meer sportnieuws