'Megadeal Neymar: Barça en PSG akkoord over bedrag van 200 miljoen'

door
'Megadeal Neymar: Barça en PSG akkoord over bedrag van 200 miljoen'

Het dossier leek de voorbije dagen muurvast te zetten, maar nu komt er dan toch nog schot in de zaak. Neymar verlaat na twee seizoenen PSG en keert terug naar FC Barcelona, een akkoord dat donderdag gevonden werd.

Dat beweert de doorgaans welingelichte Gianluca DiMarzio, reporter voor Sky Sports, althans op zijn persoonlijke blog. De Italiaan stelt dat de overeenkomst in de komende uren geofficialiseerd zal worden met de nodige handtekeningen en Neymar weldra dus zijn thuiskomst in Camp Nou mag vieren. Daar vertrok de Braziliaan twee jaar geleden als de duurste voetballer aller tijden voor een som van 222 miljoen, vandaag nog steeds een absoluut record. In Parijs kreeg het imago van de aanvaller echter de ene klap na de andere te verwerken, waardoor een terugkeer naar Spanje hoe langer hoe wenselijker werd.

Ook Real Madrid wierp zich nog in de race voor Neymar, maar uiteindelijk werd het de laatste weken duidelijk dat die zelf toch de voorkeur gaf aan Barcelona. Dat zou nu dus toch een extra inspanning doen en bovenop een niet nader genoemde geldsom naar verluidt al zeker Ivan Rakitic en de jonge Jean-Clair Todibo de andere kant opsturen. Op het fiat van Ousmane Dembélé, die ook in de deal betrokken zou worden, is het wel nog even wachten. Persoonlijk zijn club en speler er alvast reeds uit, eens de laatste details uitgewerkt zijn is het dus alleen nog maar wachten op de grote (her)aankondiging van Neymar bij Barcelona.

UPDATE 30/08

De mogelijke megatransfer van Neymar naar FC Barcelona blijft de gemoederen bedaren. En de Catalanen hebben héél wat over om hun voormalige poulain terug naar Camp Nou te halen. De Engelse BBC meldt namelijk dat Barça 236 miljoen pond, omgerekend zo’n 200 miljoen euro, veil heeft om het Braziliaanse goudhaantje opnieuw aan de zijde van Lionel Messi te krijgen.

Maar er zit echt wel nog een adder onder het gras. Beide clubs hebben de waarde van Neymar op 200 miljoen euro geschat, maar moeten beide partijen er nog zien uit te komen hoe deze zal worden ingelost. Barça tracht enkele spelers in de deal te betrekken om het bedrag naar beneden te halen. Ivan Rakitic en Jean-Clair Todibo zouden permanent de overstap naar PSG moeten maken, terwijl Ousmane Dembélé een jaartje zou kunnen worden gehuurd. Echter hebben die spelers momenteel ook nog geen akkoord over een transfer naar de Franse hoofdstad.

LEES OOK: ‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

🚀

Terecht dat Barça zoveel veil heeft voor Neymar?

Meest recent

Exodus Club dreigt: vier smaakmakers tóch langer aan boord?

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders van Blauw-Zwart ...

0
0
Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

40
40
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

83
83
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

384
384
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

85
85
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

69
69
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

190
190
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

51
51
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

61
61
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

57
57
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

172
172
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

100
100
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

110
110
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

636
636
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

134
134
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

499
499
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

643
643
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

86
86
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

164
164
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

269
269
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

30
30
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

127
127
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

116
116
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

63
63

Meer sportnieuws