Twijfels bij aanpak Kompany: "Met gewone auto win je ook geen F1"

door
Twijfels bij aanpak Kompany:

RSC Anderlecht verloor vrijdagavond ook op het veld van landskampioen KRC Genk en blijft zo achter met een povere 2 op 15. Nochtans legden de Brusselaars, zeker in de eerste helft, best aantrekkelijk voetbal op de mat. Maar die dominante aanpak levert voorlopig veel te weinig op.


Speler-manager Vincent Kompany maakt er geen geheim van dat hij de voetbalfilosofie van zijn leermeester Pep Guardiola wil nastreven. Op zich een erg mooie visie, maar heeft Paars-Wit daar wel voldoende kwaliteit voor? "Het zou best kunnen dat het spel van Guardiola onhaalbaar is. Het offensieve idee is goed, al merk ik dat defensief al wat minder risico genomen wordt. Maar iedereen weet dat je met een gewone auto geen Formule 1 kan winnen", stelt analist Eric Van Meir bij De Zondag.

Bovendien verreist het dominante spel van Guardiola een ijzersterk fysieke conditie. En dat is bij een aantal spelers van Anderlecht niet bepaald het geval. "Ik denk dat er tijdens de week zo hard gewerkt wordt om het tactische systeem-Kompany erin te slijpen, dat het ontbreekt aan fysieke voorbereiding. Spelers als Chadli en Nasri missen sowieso nog matchritme. Dat fysieke probleem kruipt dan ook in de hoofden van de spelers en zo wordt het mentale probleem ook groter", aldus Van Meir.

LEES OOK: Kompany in zak en as: Bayern-drama vlak voor topper

Anderlecht ontbreekt kwaliteit voor het voetbal van Guardiola ...

Meest recent

Pro League bibbert: DAZN dreigt met drastische stappen

De soap omtrent de mediarechten blijft de gemoederen beroeren. Zo geraakte vrijdag bekend dat de Pro ...

0
0
Club Brugge fel gehavend: volgende sterkhouder valt uit

Club Brugge geeft zaterdag in Leuven het startschot voor een razend drukke periode, waarin de ...

121
121
Mannaert negeert Hasi: Anderlecht op ramkoers met KBVB

RSC Anderlecht hervat de competitie na de interlandbreak met een verplaatsing naar STVV. Ook op het ...

178
178
DAZN voert druk op: Pro League vreest rampscenario

Terwijl de discussie rond het competitieformat weer oplaait blijft ook het televisiecontract het ...

381
381
Garcia verrast bij Rode Duivels: Tielemans én Vanaken out?

Mathematisch kan het nog mislopen, maar behoudens een mirakel gaan de Rode Duivels volgende zomer ...

220
220
‘Code rood Antwerp: buitenlandse investeerders redding’

Royal Antwerp FC kampt al een tijdje met financiële problemen. Eigenaar Paul Gheysens zit in de ...

515
515
Rode Duivels krijgen uitstekend nieuws voor WK 2026

De Rode Duivels hebben nog één zege nodig om kwalificatie voor het WK 2026 binnen te ...

278
278
'Anderlecht-jackpot: droombestemming Bertaccini in vizier'

Adriano Bertaccini maakte afgelopen zomermercato de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC ...

206
206
Kompany in zak en as: Bayern-drama vlak voor topper

Vincent Kompany is uitstekend aan het seizoen begonnen. Bayern München neemt het komende ...

126
126
‘Opvolger Nicky Hayen bij Club Brugge al bekend’

Nicky Hayen is momenteel nog de hoofdtrainer bij Club Brugge, maar de Belgische oefenmeester maakt ...

443
443
'Ontslag Wils? Kleedkamer Antwerp geeft doorslag'

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. De club verkocht weer heel wat ...

114
114
Riedewald maakt na vertrek bij Antwerp opmerkelijke transfer

Antwerp liet in de zomer alweer heel wat spelers vertrekken. Opvallend was dat ook een aantal ...

42
42
Vanderbiest onthult pikante aanbieding van Anderlecht

KV Mechelen is tot dusver één van de aangename verrassingen van het seizoen. Malinwa ...

145
145
Man Utd watertandend na uitspraak over Lammens

Zondag staat er in de Premier League een absolute topper op het programma, want dan gaat Manchester ...

150
150
'Club en Anderlecht strijden om peperdure doelman'

Pas binnen een tweetal maanden gaat de wintermercato van start, maar vele clubs speuren nu al rond ...

446
446
'Union bezorgt Anderlecht wéér schaamrood op wangen'

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang en daarbij wordt het onder meer uitkijken ...

178
178
TRANSFERUURTJE: 'Transferbom Bayern, Real haalt uit'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

170
170
Hommeles bij Barça: Club Brugge wrijft zich in de handen

Club Brugge neemt het op 5 november op tegen FC Barcelona in de Champions League. Blauw-Zwart is ...

342
342
VTM deelt opvallende waarschuwing uit aan Marc Coucke

Marc Coucke kreeg gisteren een onverwachte publieke vermaning van… VTM zelf. De ...

127
127
Leoni gooit alles op tafel na vertrek Anderlecht

Theo Leoni maakte een opvallende opmars mee bij RSC Anderlecht. Pas op latere leeftijd wist de ...

268
268
Échte reden mislukte knaltransfer Van den Bosch: “Door hem”

Zeno Van den Bosch werd afgelopen zomer nadrukkelijk genoemd bij een zomerse knaltransfer. De ...

123
123
Penders onthult transferperikelen Genk: “Niet gemakkelijk”

Mike Penders wordt gezien als een enorm talent. Op jonge leeftijd legde Chelsea al 20 miljoen euro ...

139
139
Driedubbele uppercut Anderlecht: “Héél pijnlijk”

RSC Anderlecht is veranderingen aan het doorvoeren achter de schermen en ook Brusselse rivaal Union ...

424
424
'Charleroi wil uitpakken met knaltransfer'

Sporting Charleroi kan in januari versterking gebruiken, dat is duidelijk. Trainer Rik De Mil kreeg ...

37
37
Standard met enorm probleem: Euvrard ziet oplossing

Standard neemt het vanavond in eigen huis op tegen Royal Antwerp FC. Beiden stellen tot op heden ...

195
195

Meer sportnieuws