HNB: "Club Brugge bereikt akkoord en betaalt tot 15 miljoen voor Wanyama"

door
HNB:

Club Brugge is nog op zoek naar een controlerende middenvelder na het vertek van Marvelous Nakamba en daarvoor deden al enkele opvallende namen de ronde. Zo dook de voorbije dagen plots Victor Wanyama op als mogelijke optie en het lijkt Club menens te zijn om de Keniaan van Tottenham binnen te halen.

De eerste gesprekken tussen Club en Tottenham zouden zelfs al plaatsgevonden hebben, maar die hebben Blauw-Zwart geen gunstig nieuws bezorgd. Volgens de Evening Standard zal Club zijn transferrecord immers moeten verpulveren om Wanyama binnen te halen, want Tottenham wil maar liefst 18,5 miljoen euro. Club zou niet bereid zijn om verder te gaan dan een kleine 9 miljoen. Bovendien zou Wanyama zelf ook financieel moeten inleveren om naar het Jan Breydelstadion te verhuizen.

Desondanks is een overgang niet uitgesloten, want een huurconstructie zou wel soelaas kunnen bieden. Club zou in dat geval wel vragen aan Tottenham om nog een deel van het salaris van Wanyama op zich te blijven nemen. De onderhandelingen tussen de clubs lopen nog, maar aangezien de transfermarkt nog tot 2 september open is hoeft een akkoord niet meteen verwacht te worden.

UPDATE 19u30

De vraagprijs van Tottenham heeft Club klaarblijkelijk niet afgeschrikt, want de onderhandelingen tussen de clubs zouden goed opschieten. Er zou zelfs al een akkoord bereikt zijn over de transferprijs tussen de clubs. Club zou in eerste instantie 10 miljoen euro op tafel leggen voor Wanyama, maar daar zou bij kwalificatie voor de poulefase van de Champions League nog eens 5 miljoen bij gaan komen. Dat schrijft Soccerlink. Daarmee zou Club voor de tweede keer deze zomer zijn transferrecord verbreken. Eerder legde het voor David Okereke 8 miljoen op tafel, een bedrag dat met bonussen kan oplopen tot 10 miljoen.

UPDATE 22/08
Het lijkt erop dat de Franse info juist was, want ook Het Nieuwsblad bevestigt nu het nieuws dat Club een akkoord met Tottenham bereikt heeft. Net zoals bovengenoemde bron maken ze melding van een transfersom van 10 miljoen euro, die met bonussen kan oplopen tot 15 miljoen. Wanyama moet nu zelf beslissen of hij naar Club wil komen, maar gezien zijn goede band met Philippe Clement lijkt zijn komst zeker niet onwaarschijnlijk. HNB spreekt wel tegen dat Wanyama al in België zou zijn.

LEES OOK: Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Heeft Club een goede deal gesloten?

Meest recent

Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

87
87
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

4
4
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

66
66
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

108
108
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

645
645
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

127
127
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

263
263
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

376
376
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

112
112
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

249
249
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

310
310
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

62
62
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

532
532
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

439
439
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

178
178
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

483
483
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

463
463
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

87
87
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

388
388
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

616
616
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

235
235
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

279
279
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

316
316
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

312
312
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

390
390

Meer sportnieuws