Kompany maakt het zichzelf lastig: "Daarom stelt hij ook Gerkens op"

door
Kompany maakt het zichzelf lastig:

Dat er geduld nodig zou zijn om het nieuwe project op de rails te krijgen was op voorhand ingecalculeerd, maar met 2 op 12 stelde de competitiestart van RSC Anderlecht toch teleur. De Brusselaars leggen wel degelijk goed voetbal op de mat, vooraan vertonen ze echter een schrijnend gebrek aan efficiëntie. En dat heeft deels met de koppigheid van Vincent Kompany te maken.


De speler-manager weigert immers om ook maar één millimeter van zijn vooropgestelde filosofie af te wijken. Dat verklaart waarom RSCA de voorbije duels doorgaans zonder diepe spits afwerkte. "Kompany stelt liever een Pieter Gerkens op die loopt en zwoegt voor de ploeg dan een echte nummer negen die slechts de helft van zijn opdrachten uitvoert. Kompany op andere gedachtes brengen is haast onbegonnen werk. Hij heeft zijn denkpatronen en zijn koppigheid staat een zekere vorm van flexibiliteit in de weg", schrijft men bij Sport/Voetbalmagazine.

Maar de koppigheid van Kompany heeft ook zijn voordelen. Zo trekt hij vol de kaart van de eigen jeugd, soms tegen het advies van anderen in, en in bepaalde gevallen pakt dat zeer goed uit. "Zo dreef de 33-jarige speler-manager zijn zin door met Killian Sardella, terwijl hij door anderen nog niet klaar werd geacht voor het grote werk", aldus S/VM. Sardella presteerde echter meteen veelbelovend en normaal gezien zal hij in de komende weken en maanden nog veel meer kansen krijgen.

LEES OOK: Alarm bij RSCA: ziekenboeg barst al uit zijn voegen

Trending:

'Hasi hanteert hakbijl: Anderlecht laat duo vallen'
'Hasi hanteert hakbijl: Anderlecht laat duo vallen'

Kompany moet iets meer flexibiliteit tonen ...

Meest recent

Louis van Gaal openhartig over zijn gezondheid

Louis van Gaal (73) wordt gezien als één van de beste hoofdtrainers ooit. De ...

1
1
‘Bakayoko verbaast iedereen met straffe transfereis’

Johan Bakayoko kon een jaar geleden nog voor een astronomisch bedrag naar Saudi-Arabië, maar na ...

22
22
Fans vellen duidelijk oordeel over nieuw shirt Club Brugge

Club Brugge heeft op de officiële kanalen uitgepakt met nieuwe thuisshirts. Blauw-Zwart koos ...

82
82
'Brown hakt transferknoop door: verrassing van formaat'

De transfersage van Archie Brown begon vreemde vormen aan te nemen. De linksback had nog twee opties ...

110
110
Club Brugge lanceert nieuwe shirt: "Voor het eerst ooit"

Club Brugge is al enkele weken aan de bak in de voorbereiding, maar de fans waren in blijde ...

271
271
'Bliksemvertrek Wout Weghorst bij Ajax'

Ajax staat voor een heel belangrijk seizoen. Na drie seizoenen zonder prijs wordt het dringend tijd ...

80
80
Kat Kerkhofs dropt plots bommetje over Dries Mertens

Dries Mertens leek enkele weken geleden zijn afscheid te hebben aangekondigd. Maar is dat ook zo? ...

244
244
'Club op zucht van topaanwinst: zomerrecord in JPL verpulverd'

De zomerstage van Club Brugge zit erop, komende week start de laatste rechte lijn richting de ...

534
534
Spraakmakende opvolger Hasi bij Anderlecht nu al bekend?

RSC Anderlecht besloot ondanks een matig seizoenseinde om toch door te gaan met Besnik Hasi als ...

393
393
Johan Bakayoko weg: 'Bijzonder bedrag voor PSV'

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, is Johan Bakayoko uit beeld verdwenen bij de Rode ...

63
63
Overmars smijt transferplannen Antwerp op tafel

Antwerp FC vertoefde de voorbije dagen op Oostenrijkse bodem voor een oefenkamp. Ook directeur ...

270
270
'Transferclimax bij AA Gent: twéé privéjets staan klaar'

KAA Gent wil zich in de komende weken nog verder versterken. Maar eerst staan de Buffalo's op punt ...

320
320
'Jashari-saga escaleert in oorlog: PL-club moeit zich plots'

Bij Club Brugge zit de zomerstage in Londen erop, zaterdag houdt Blauw-Zwart wel nog een ...

1856
1856
“Topclub is het doel”: Vandenbroeck brandt van ambitie

Zulte Waregem was enkele jaren op rij op de dool. Essevee haalde vorig seizoen Sven Vandenbroeck ...

203
203
Lawal of Van Crombrugge? Fink velt oordeel

KRC Genk won vanavond een oefenpot tegen Hannover '96. Het werd 2-4 voor de Limburgers. Tobias Lawal ...

246
246
Red Flames eervol uit EK na waanzinnige slotfase

Op het EK in Zwitserland speelden de Red Flames hun laatste match. De Belgische dames maakten er een ...

236
236
'D-day bij Club Brugge: nieuwe twist in Jashari-soap'

Ruim een week voor de Supercup wordt Club Brugge geteisterd door transferperikelen. Hoewel het ...

1161
1161
'Transfersoap Brown kent gigantisch straffe plottwist'

AA Gent haalde met Wilfried Kanga voorlopig nog altijd slechts één nieuwkomer in huis. ...

252
252
'Club Brugge ziet topaanwinst nog door vingers glippen'

Club Brugge haalde tot dusver al twee nieuwkomers in huis, maar daarmee is het huiswerk nog niet af ...

587
587
Overmars speelt open kaart: vertrekken of blijven?

Royal Antwerp FC lijkt in een neerwaartse spiraal te zitten. Na dubbel is het verval veel te groot. ...

520
520
Vrancken heeft 'transfernieuwtje' voor STVV-fans

STVV kent tot op heden een zeer goede voorbereiding. Trainer Wouter Vrancken mag zeer tevreden zijn ...

376
376
Keert Trebel verrassend terug naar JPL?

Er zijn nog heel wat spelers op zoek naar een nieuwe club. Adrien Trebel en Sebastien Bruzzese zijn ...

408
408
Westerlo krijgt bod binnen vanuit Major League Soccer

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent Griffin Yow. Voorlopig was er weinig concreet te ...

225
225
Anderlecht haalt oude succesformule vanonder het stof

RSC Anderlecht haalde met Enric Llansana een nieuwe middenvelder. Hij komt over van Go Ahead Eagles. ...

823
823
‘Janssen drijft Antwerp tot waanzin: chaos bij bestuur’

Het kluwen rond Vincent Janssen zit muurvast. Terwijl Antwerp rekent op zijn vertrek om ruimte ...

1089
1089

Meer sportnieuws