TRANSFERUURTJE 1/2: 'Schoktransfers Haroun en Carcela, Club loost Letica'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Schoktransfers Haroun en Carcela, Club loost Letica'

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
Antwerp zou wel eens afscheid moeten nemen van een absolute steunpilaar. RMC-journalist Sacha Tavolieri meldt namelijk dat aanvoerder Faris Haroun in aanmerking komt voor een definitieve transfer naar AA Gent. De 33-jarige middenvelder, die nu toch al een ruime tijd op hoog niveau presteert, is na het seizoen einde contract. Hij mikt al een tijdje op een nieuwe overeenkomst, maar tot dusver liet het bestuur zijn dossier telkens links liggen en dat zorgt uiteraard voor de nodige frustratie.

Standard zou dan weer het vertrek van Mehdi Carcela moeten vrezen, die een aanbod uit het Midden-Oosten, meer bepaald uit Doha, op zak zou hebben. Volgens La Dernière Heure sluimert er wel interesse, maar zouden de Rouches nog geen concreet voorstel hebben ontvangen. Voorlopig blijft de Marokkaanse international gewoon op post en komt hij normaal gezien zondag in actie tegen Moeskroen.

Club Brugge laat eerstdaags wellicht nog een speler vertrekken. Door de komst van Simon Mignolet is Karlo Letica overbodig geworden op Jan Breydel. De doelman zou nu in Italië aan de slag gaan, meer bepaald SPAL zou aan zijn mouw trekken. Volgens Soccer Laduma heeft Club verder een oogje laten vallen op Thembinkosi Lorch. De 26-jarige smaakmaker van Orlando Pirates is van nature een middenvelder, waar werd de voorbije seizoen steeds vaker als aanvaller uitgespeeld.

BUITENLAND
Real Madrid is nog niet klaar op de mercato en wil onder meer nog een middenvelder halen. Daarvoor zou Christian Eriksen terug in beeld zijn gekomen. Volgens The Sun zal Real een last minute transferbod neerleggen bij Tottenham voor de Deense middenvelder. Donny van de Beek is eveneens in beeld, maar die zou nu toch nog een jaartje bij Ajax blijven.

Bayern München heeft na Ivan Perisic en Philippe Coutinho zijn derde transfer van de week afgerond. Via de officiële kanalen kondigde Bayern immers de komst van Mickaël Cuisance aan. De Fransman brak vorig seizoen door bij Borussia Mönchengladbach en heeft op zijn 20ste nog heel wat progressiemarge. Cuisance zou zo'n 10 miljoen euro hebben gekost.

De Belgische spits Hugo Cuypers werkte een groot deel van de voorbereiding af bij Olympiakos, maar zoals verwacht vertrekt hij nu toch op huurbasis. De 22-jarige gaat zijn kans namelijk wagen in Frankrijk. Tweedeklasser AC Ajaccio neemt de aanvaller een seizoen over van de Grieken, dat maakte de club uit de Ligue 2 inmiddels officieel bekend.

LEES OOK: Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Zou Haroun een basisspeler zijn bij AA Gent?

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

15
15
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

139
139
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

52
52
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

43
43
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

22
22
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

903
903
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

159
159
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

186
186
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

288
288
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

28
28
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

149
149
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

658
658
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

32
32
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

37
37
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

177
177
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

94
94
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

121
121
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

114
114
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

118
118
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

122
122
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

309
309
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

36
36
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

315
315
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

179
179

Meer sportnieuws