Oorzaak voor scoringsprobleem Anderlecht gevonden

door
Oorzaak voor scoringsprobleem Anderlecht gevonden

Met 2 op 9 heeft RSC Anderlecht zijn competitiestart cijfermatig gemist. Vrijdagavond bleef de recordkampioen voor eigen volk steken op een scoreloos gelijkspel tegen een tienkoppig KV Mechelen. RSCA bracht weliswaar goed voetbal, zeker in het eerste halfuur, maar daar werd uiteindelijk veel te weinig mee gedaan.


Paars-Wit zit nog maar aan één treffer in drie duels en kampt momenteel dus met een scoringsprobleem. Daar zijn volgens analist Eric Van Meir twee verklaringen voor. Ten eerste zijn er veel te weinig infiltraties in de zestien, daarnaast verliezen de flankaanvallers nog te vaak het overzicht. "Vlap en Nasri zijn aanvallende middenvelders, maar moeten hun positie aanpassen zodat ze aanspeelbaar zijn. Vlap is soms wel gevaarlijk, maar Nasri heb ik niet in de zestien gezien. En Amuzu en Doku moeten net voor ze de voorzet trappen wel eventjes opkijken en nagaan wie er aanspeelbaar is", klinkt het bij Play Sports.

Een nieuwe spits, aanwinst Kemar Roofe zou binnen enkele weken speelklaar zijn, zou alvast voor de nodige presence in de box kunnen zorgen. "Maar als je spelers met acties van de buitenkant hebt, en Amuzu en Doku hebben die wel degelijk, moet er wel nog een tweede of derde man in de zestien komen. Zodat de aangever iemand kan kiezen. En dat is op dit moment nog een beetje moeilijk", vult Eddy Snelders aan.

LEES OOK: 'Union SG baalt: gigantische tegenvaller loert om de hoek'

Nasri toont veel te weinig diepgang bij Anderlecht ...

Meest recent

Vriendin Vanheusden deelt bericht dat door merg en been gaat

Enorm droevig nieuws voor het Belgische voetbal. Zinho Vanheusden (26), ooit één van ...

135
135
Coucke keert kar: Anderlecht dumpt masterplan Vandenhaute

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Zo ook bij RSC Anderlecht, waar er na de aftocht van Wouter Vandenhaute ...

62
62
JPL-format: 'Baro loopt blauwtje, Club wil BeNe-liga'

Terwijl de discussie rond de mediarechten het leeuwendeel van de aandacht opeist laait op de ...

131
131
Julie Vanloo laat tranen rollen: Club-fans diep geraakt

Het was een emotionele klap die tot in de harten van de Club Brugge-fans aankwam. Julie Vanloo, ...

89
89
Moris sneert naar RSCA en Standard: "Angstaanjagend"

Anthony Moris verliet Union SG afgelopen zomer door de grote poort. Na een landstitel trok hij naar ...

111
111
'Union SG baalt: gigantische tegenvaller loert om de hoek'

Union SG is de afgelopen jaren door een zeer goed beleid uitgegroeid tot een stabiele Belgische ...

55
55
Mannaert, opgelet: Congo aast wéér op jonge Duivel

Vincent Mannaert moet héél erg opletten met Congo, want zij plukten al heel wat ...

50
50
Beter bij Antwerp gebleven? Chery krijgt de volle laag

Royal Antwerp FC verloor afgelopen zomer heel veel kwaliteit, waaronder Tjaronn Chery. Die keerde ...

121
121
'Stadiondossiers Club en RSCA: verrassende evolutie'

Bij Club Brugge en RSC Anderlecht is het duidelijk dat beide clubs nood hebben aan een groter en ...

497
497
STVV valt internationaal op: "Of er een transfer volgt?"

STVV is dit seizoen een van de best voetballende ploegen in de Jupiler Pro League en ze staan ...

42
42
Martinez velt verrassend oordeel over rode kaart Ronaldo

Cristiano Ronaldo liet zijn ploeg in de steek tegen Ierland. De 40-jarige Portugese aanvaller kreeg ...

96
96
De Cat zet Duitsland op z’n kop: hij stormt op één club af

Nathan De Cat is in één klap geen Anderlecht-projectje meer, maar de inzet van een ...

380
380
'Verschueren verrast: pikant transferoffensief bij Anderlecht'

Michael Verschueren sprak voor de match tegen Club Brugge uitgebreid met de media. De voorzitter van ...

377
377
Blunder Garcia? Coach 'vergeet' twee doelpuntenmachines

Bij de Rode Duivels is er toch een probleem in de spits. Romelu Lukaku is out, Charles De Ketelaere ...

198
198
Flop van Antwerp moet redder in nood worden bij Oranje

Nederland zoekt al vele jaren naar een absolute klepper als centrumspits. Cody Gakpo en Memphis ...

77
77
'Anderlecht schakelt door: winterse toptransfer hangende'

RSC Anderlecht speelde twee goede matchen tegen KV Mechelen en Club Brugge, maar daarmee zijn niet ...

347
347
Garcia keihard: twee Rode Duivels zien WK wegglippen

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Dat is ook zo bij de Rode Duivels sinds Rudi Garcia Domenico Tedesco ...

268
268
Ronaldo toont kleinste kantje: zware gevolgen dreigen

Het Portugal van bondscoach Roberto Martinez had gehoopt om donderdagavond zijn WK-ticket officieel ...

143
143
JPL terug op Telenet en Proximus? Club mengt zich in DAZN-soap

De soap rond de televisierechten in het Belgische voetbal blijft de gemoederen bedaren. Binnen de ...

1054
1054
Rode Ronaldo kookt over in afgang Portugal, Italiaans drama dreigt

Portugal is er donderdagavond niet in geslaagd zijn WK-ticket te bemachtigen. De ploeg van ...

185
185
Matte Smets terug Rode Duivel? Scherpe voorwaarde gesteld

De nationale beloften staan vrijdag voor een sleutelduel tegen Oostenrijk in hun ...

120
120
'Club breekt alle records: transferdeal van 45 miljoen'

Club Brugge KV haalde in de voorbije transferperiode weer een riante som op dankzij de verkoop van ...

852
852
"Kan Ballon d'Or winnen"- Rode Duivel verbluft voetbalwereld

De Rode Duivels zullen het in de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein zonder onder ...

143
143
'Strijd De Cat helemaal los: transfergesprekken lopen al'

Met Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht opnieuw een absoluut goudklompje uit de eigen opleiding in ...

405
405
Supertransfer Fofana in januari? Lyon-CEO reageert

De Rode Duivels zullen tijdens de huidige interland-periode geen beroep kunnen doen op de ...

207
207

Meer sportnieuws