Twijfel slaat toe: "Dit Anderlecht haalt de top zes niet"

door
Twijfel slaat toe:

RSC Anderlecht heeft zijn competitiestart helemaal gemist. Na de nederlaag tegen KV Oostende, bleef de recordkampioen zondag op een troosteloos 0-0-gelijkspel steken. Uiteraard is geduld noodzakelijk binnen het project van Vincent Kompany en waren er ook al lichtpunten te zien, toch neemt de twijfel zienderogen toe.


Want hoewel het seizoen nog bijzonder lang is en er nog een pak kan gebeuren, heeft Paars-Wit wel al vijf punten te grabbel gegooid. En dat mag niet meer te lang gaan duren. "Dat ze de kaart van de jeugd trekken, daar moeten we honderd procent achter staan. Het is fantastisch dat het bestuur en de supporters Kompany daarin de vrije hand geven. Maar langs de andere kant ben je wel een instituut en moet je toch gaan meedoen voor de prijzen. Het Anderlecht dat ik de voorbije twee weken heb gezien, vrees ik dat niet in aanmerking komt voor de top zes", stelt analist Bob Peeters bij Play Sports.

Tijdens de voorbereiding werd heel wat nadruk gelegd op het voetbaltechnische en het nieuwe speelsysteem. Maar daardoor lijkt het fysieke aspect wat naar de achtergrond verdreven. "Zo'n Nasri, daar zie je van op honderd kilometer dat hij een paar kilo's te zwaar staat. Dat zijn zaken die je in de voorbereidende weken voor een groot deel moet kunnen oplossen. Ik heb de indruk dat er wel veel is nagedacht over het voetbal en dat er veel met de bal getraind is. Maar hoe sterk en fysiek is die ploeg? Op dit moment blijkt het geen ploeg die 90 minuten lang tempo kan maken en dat is toch wel noodzakelijk voor het spel dat zij willen spelen", vult Eddy Snelders aan.

LEES OOK: Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

Denkt u dat Anderlecht dit seizoen gaat meedoen voor de prijzen?

Meest recent

'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

13
13
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

12
12
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

25
25
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

237
237
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

116
116
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

184
184
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

173
173
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

151
151
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

34
34
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

176
176
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

199
199
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

145
145
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

35
35
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

218
218
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

130
130
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

408
408
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

70
70
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

230
230
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

117
117
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

296
296
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

129
129
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

274
274
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

67
67
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

432
432
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

534
534

Meer sportnieuws