Twijfel slaat toe: "Dit Anderlecht haalt de top zes niet"

door
Twijfel slaat toe:

RSC Anderlecht heeft zijn competitiestart helemaal gemist. Na de nederlaag tegen KV Oostende, bleef de recordkampioen zondag op een troosteloos 0-0-gelijkspel steken. Uiteraard is geduld noodzakelijk binnen het project van Vincent Kompany en waren er ook al lichtpunten te zien, toch neemt de twijfel zienderogen toe.


Want hoewel het seizoen nog bijzonder lang is en er nog een pak kan gebeuren, heeft Paars-Wit wel al vijf punten te grabbel gegooid. En dat mag niet meer te lang gaan duren. "Dat ze de kaart van de jeugd trekken, daar moeten we honderd procent achter staan. Het is fantastisch dat het bestuur en de supporters Kompany daarin de vrije hand geven. Maar langs de andere kant ben je wel een instituut en moet je toch gaan meedoen voor de prijzen. Het Anderlecht dat ik de voorbije twee weken heb gezien, vrees ik dat niet in aanmerking komt voor de top zes", stelt analist Bob Peeters bij Play Sports.

Tijdens de voorbereiding werd heel wat nadruk gelegd op het voetbaltechnische en het nieuwe speelsysteem. Maar daardoor lijkt het fysieke aspect wat naar de achtergrond verdreven. "Zo'n Nasri, daar zie je van op honderd kilometer dat hij een paar kilo's te zwaar staat. Dat zijn zaken die je in de voorbereidende weken voor een groot deel moet kunnen oplossen. Ik heb de indruk dat er wel veel is nagedacht over het voetbal en dat er veel met de bal getraind is. Maar hoe sterk en fysiek is die ploeg? Op dit moment blijkt het geen ploeg die 90 minuten lang tempo kan maken en dat is toch wel noodzakelijk voor het spel dat zij willen spelen", vult Eddy Snelders aan.

LEES OOK: 'Kompany beloond: Bayern plant eerste zomertransfer'

Denkt u dat Anderlecht dit seizoen gaat meedoen voor de prijzen?

Meest recent

‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

140
140
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

145
145
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

660
660
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

266
266
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

359
359
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

62
62
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

46
46
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

295
295
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

92
92
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

82
82
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

17
17
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

82
82
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

446
446
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

53
53
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

920
920
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

120
120
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

130
130
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

415
415
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

204
204
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

739
739
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

76
76
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

61
61
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

60
60
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

389
389
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

195
195

Meer sportnieuws