Twijfel slaat toe: "Dit Anderlecht haalt de top zes niet"

1691 stemmen
Twijfel slaat toe:

RSC Anderlecht heeft zijn competitiestart helemaal gemist. Na de nederlaag tegen KV Oostende, bleef de recordkampioen zondag op een troosteloos 0-0-gelijkspel steken. Uiteraard is geduld noodzakelijk binnen het project van Vincent Kompany en waren er ook al lichtpunten te zien, toch neemt de twijfel zienderogen toe.


Want hoewel het seizoen nog bijzonder lang is en er nog een pak kan gebeuren, heeft Paars-Wit wel al vijf punten te grabbel gegooid. En dat mag niet meer te lang gaan duren. "Dat ze de kaart van de jeugd trekken, daar moeten we honderd procent achter staan. Het is fantastisch dat het bestuur en de supporters Kompany daarin de vrije hand geven. Maar langs de andere kant ben je wel een instituut en moet je toch gaan meedoen voor de prijzen. Het Anderlecht dat ik de voorbije twee weken heb gezien, vrees ik dat niet in aanmerking komt voor de top zes", stelt analist Bob Peeters bij Play Sports.

Tijdens de voorbereiding werd heel wat nadruk gelegd op het voetbaltechnische en het nieuwe speelsysteem. Maar daardoor lijkt het fysieke aspect wat naar de achtergrond verdreven. "Zo'n Nasri, daar zie je van op honderd kilometer dat hij een paar kilo's te zwaar staat. Dat zijn zaken die je in de voorbereidende weken voor een groot deel moet kunnen oplossen. Ik heb de indruk dat er wel veel is nagedacht over het voetbal en dat er veel met de bal getraind is. Maar hoe sterk en fysiek is die ploeg? Op dit moment blijkt het geen ploeg die 90 minuten lang tempo kan maken en dat is toch wel noodzakelijk voor het spel dat zij willen spelen", vult Eddy Snelders aan.

LEES OOK: 'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Denkt u dat Anderlecht dit seizoen gaat meedoen voor de prijzen?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

24
24
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

213
213
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

80
80
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

113
113
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

168
168
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

98
98
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

153
153
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

53
53
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

318
318
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

110
110
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

671
671
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

70
70
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

273
273
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

294
294
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

589
589
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

478
478
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

806
806
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

119
119
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

192
192
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

248
248
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

174
174
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

170
170

Meer sportnieuws