Romelu & Ronaldo: Het plan van Juventus met Lukaku

door
Romelu & Ronaldo: Het plan van Juventus met Lukaku

Na een hele zomer flirten met Inter ruilt Romelu Lukaku binnenkort eindelijk Manchester United in voor de Serie A. De bestemming is echter niet Milaan, maar wel Turijn. Daar moet onze nationale topschutter bij Juventus een koningskoppel gaan vormen met niemand minder dan Cristiano Ronaldo.


In de plannen van Ole Gunnar Solksjaer paste hij niet meer, maar de Portugese wereldster heeft het wél begrepen op Lukaku. Ronaldo zou dan ook een van de drijvende krachten zijn achter de komst van de Rode Duivel naar het Allianz Stadium en in hem de ideale aanvalspartner zien. Om de overgang te bespoedigen gaf CR7 zijn geliefde ploegmakker Paulo Dybala, die als onderdeel van de deal de omgekeerde beweging maakt, zelfs nog een duwtje in de rug om naar Old Trafford te trekken. Een gunstig voorteken voor Lukaku.

DE ROEP VAN RONALDO
Het is namelijk geen geheim dat Ronaldo het een en ander in de pap te brokken heeft bij Juventus. Dat prees zich allang gelukkig dat de vijfvoudige Gouden Bal ervoor koos om na zijn succesvolle periode in Madrid, waar zijn invloed op het transferbeleid nog groter was, naar Turijn te trekken en doet dan ook zijn uiterste best om diens wensen naar vermogen in te willigen. Vorig jaar werd zo al onder andere landgenoot en goede vriend Joao Cancelo in huis gehaald, eerder deze zomer volgde Ajax-sensatie Matthijs de Ligt.

Transfers waar Ronaldo volledig achter stond, wat nu dus ook met Lukaku het geval zou zijn. Hoewel de jaarlijkse titel in Italië ook wel leuk is, heeft de Oude Dame zeker sinds de komst van de Champions League-topschutter immers een ander objectief voor ogen: het kampioenenbal winnen. Ook voor Ronaldo zelf, die al vijf keer met de beker met de grote oren mocht staan zwaaien, is triomferen op het grootste toneel in het clubvoetbal het allerbelangrijkste. Toptransfers moeten dus vooral dáár hun bijdrage leveren.



In Lukaku ziet Ronaldo dan ook iemand die een grote meerwaarde kan zijn dan huidige ploegmaats Dybala en Mario Mandzukic. De Rode Duivel bewees voor United eerder al zijn waarde in de Champions League, waar hij in 14 optredens als titularis zeven keer raak trof. Belangrijker nog is dat de 81-voudig international op zijn eentje constant een verdediger of twee aan de praat kan houden, waardoor er meer ruimte zou ontstaan voor CR7. Lukaku als ultieme bliksemafleider: op het WK werkte het alvast prima tegen Brazilië.

LUKAKU & BENZEMA
De spits opereerde in dat duel wel opvallend vaak op de rechterkant, iets wat Solksjaer hem ook in Manchester het afgelopen seizoen geregeld liet doen. Ook Juventus heeft de laatste tijd een traditie van spitsen die op de vleugel worden uitgespeeld, met Mandzukic als recentste en beste voorbeeld. De Kroaat wist wel uit te blinken op die voor hem nochtans nieuwe positie, maar mocht na de komst van Ronaldo toch gewoon weer in de punt van de aanval postvatten. Een rol die nu dus voor Lukaku weggelegd lijkt.

Hoewel Ronaldo uiteraard ook zijn streng trekt als centrumaanvaller zou de 34-jarige superster naar verluidt immers toch liever naar binnen komen vanaf links, waar hij vaker kan ontsnappen aan de aandacht van de defensie. Zijn befaamde hattrick tegen Atlético Madrid scoorde hij vorig jaar wel als diepe spits, en dus werd hier en daar gesuggereerd dat Lukaku en Ronaldo samen een tweemanvoorhoede zouden gaan vormen. Het recente verleden van Maurizio Sarri – die een 4-3-3 prefereert – spreekt dat echter tegen.



Wel typerend voor het intussen beruchte Sarri-ball, dat de coach in Napoli het nodige succes opleverde maar waar Chelsea toch moeite mee kende, zijn de vele positiewissels. Lukaku zal zo af en toe zeker op de flank terechtkomen om ruimte te trekken voor Ronaldo, maar dat hoeft zijn eigen efficiëntie voor doel nog niet per definitie te verhinderen. Ook Karim Benzema speelde bij Real Madrid namelijk vooral in functie van de absolute ster, het weerhield de Fransman er niet van zelf 222 keer te scoren in 465 optredens.

SPITS VOOR SARRI?
Benzema is technisch gezien wel een zuiverdere voetballer dan Lukaku, al kunnen beide spitsen verrassend mooie assistcijfers voorleggen. Toch zien sommige waarnemers daar mogelijk een probleem ontstaan. Juventus speelt in de Serie A en tot op zekere hoogte ook in de Champions League vaak tegen een gesloten blok, en Lukaku staat nu niet bepaald gekend om zijn kwaliteiten op de korte ruimte. Volgens velen past de Rode Duivel bovendien niet bij Sarri, die meer geassocieerd wordt met een aanvaller als Dries Mertens.

Daarbij wordt evenwel iets te snel over het hoofd gezien dat de Italiaan in zijn eerste campagne bij Napoli met Gonzalo Higuain een klassieke spits als topschutter afleverde. De Argentijn scoorde toen maar liefste 36 keer, een evenaring van het Serie A-record. Na zijn vertrek werd met Arkadiusz Milik meteen opnieuw een echte goalgetter in huis gehaald, en ook hij begon met een karrenvracht aan doelpunten aan het seizoen. Pas toen de Pool geblesseerd raakte koos Sarri voor Mertens, die ook ei zo na nog topscorer werd.



Bij Chelsea kon Sarri zijn kunstje niet overdoen met spitsen als Michy Batshuayi, Alvaro Morata, Olivier Giroud of zelfs een oudere Higuain, maar laten we onze nationale topschutter geen oneer aandoen. Lukaku is vandaag beter en vooral trefzekerder dan de voormalige ploegmakkers van Eden Hazard en zou zo Sarri wel eens in staat kunnen stellen terug te grijpen naar zijn oude recept. De Rode Duivel wordt soms immers te gemakkelijk afgedaan als louter een spits om in de diepte duiken. Ook in de box is hij echter dodelijk.

ROMELU RECORDMAN
Natuurlijk wordt Lukaku niet het focuspunt van de aanval bij Juventus. Die eer is voorbehouden voor Ronaldo en niemand anders. De aanwezigheid van de Portugees eiste in zijn eerste jaar bij de Bianconeri dan ook duidelijk zijn tol, want behalve hijzelf – alweer goed voor 21 treffers – vond niemand meer dan negen keer de weg naar doel in de voorbij titelcampagne. Daarbij speelden ook wel nog andere factoren als blessures een rol, en in de Champions League trof Dybala dan bijvoorbeeld wel weer vijf keer raak.

Lukaku bewees tot dusver in zijn carrière echter altijd en overal te scoren, zeker indien de aanvoer van een hoog niveau is. Dat is bij Juventus, dat het middenveld verder stockeerde met Aaron Ramsey en Adrien Rabiot, zeker het geval. Bovendien geldt de eerdere opmerking over onze landgenoot als bliksemafleider voor Ronaldo ook in de omgekeerde richting. Mogelijk kan Lukaku dus profiteren van de aandacht voor CR7 en zo meer vrijheid genieten voor doel. De netten zal de Belgische topscorer dan zeker doen trillen.



Schampere opmerkingen alsof hij geen koele killer is voor doel konden namelijk niet meer uit de lucht gegrepen zijn. Op 26-jarige leeftijd hoort Lukaku al bij de twintig beste schutters aller tijden in de Premier League, waar hij in 252 optredens voor Chelsea, West Bromwich, Everton en Manchester United 113 keer scoorde. Bij de Rode Duivels doet de bonkige spits met 48 goals in 81 caps zo mogelijk nog straffer, zelfs het Europees record (88) van zijn toekomstige ploegmaat zou zo ooit wel eens in het vizier kunnen komen.

GRANDE ROM
Lukaku is altijd al een polariserende voetballer geweest, die overal zijn voor –en tegenstanders zal hebben. Niet iedereen smaakt zijn soms wat stuntelige stijl, waarbij de spits zichzelf niet echt helpt door geregeld zelf de controverse op te zoeken in de media. Vooral in Engeland werd hij zo te pas en te onpas afgemaakt in de pers en op sociale media, en ook zijn turbulente relatie met de Belgische supportersschare is welbekend. Het zwakke jaar dat hij bij United achter de rug heeft maakte van Lukaku zo een gemakkelijk slachtoffer.

Het voorbije seizoen taande de ster van de ex-speler van Anderlecht dan ook danig uit, waardoor zijn internationale status momenteel op een laag pitje staat. Dat is echter geen juiste inschatting van Lukaku zijn eigenlijke kwaliteiten, die al te vaak over het hoofd worden gezien. Gelukkig zijn er nog de attente Italianen, die blijkbaar wel beseffen van welke waarde hij kan zijn voor een Europese topclub. Voor de rest was niemand bereid om het – toegegeven, prijzige – prijskaartje te betalen. Aan Lukaku om aan de zijde van Ronalde te knallen bij Juventus en iedereen zijn ongelijk te bewijzen. Nog maar eens.

LEES OOK: 'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Is Juventus de juiste keuze voor Lukaku?

Meest recent

'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

35
35
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

87
87
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

106
106
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

76
76
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

233
233
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

256
256
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

158
158
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

115
115
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

422
422
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

92
92
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

151
151
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

144
144
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

73
73
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

76
76
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

80
80
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

245
245
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

196
196
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

333
333
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

501
501
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

214
214
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

401
401
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

60
60
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

188
188
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

176
176
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

96
96

Meer sportnieuws