Vandenbempt: "Als hij blijft, zal Genk zijn niveau zeker kunnen aanhouden"

door
Vandenbempt:

KRC Genk is het seizoen alvast goed begonnen, want met een makkelijke zege tegen KV Mechelen werd de Supercup in de wacht gesleept. Het is afwachten wat de regerende landskampioen het komende seizoen zal vermogen, zeker na het vertrek van Alejandro Pozuelo, Leandro Trossard en Ruslan Malinovskyi de voorbije maanden. Peter Vandenbempt heeft er wel een goed oog in.


"Je kan niet ontkennen dat Genk met het vertrek van Trossard en Malinovski een serieuze aderlating heeft ondergaan. Ook Philippe Clement, de architect van het succes, is weg. Maar op dit moment heb ik toch een goed gevoel bij Racing Genk. Dat zeg ik een beetje op basis van de Supercup tegen KV Mechelen vorige zaterdag", stelt de journalist bij Sporza.

"Veel zal uiteraard afhangen van het mogelijke vertrek van Sander Berge (en in mindere mate van Mbwana Samatta). Als hij blijft, dan zal Genk het niveau dat ze hebben met zekerheid kunnen aanhouden.  Net omdat Berge zo bepalend is op het middenveld. Zoniet moeten we afwachten of zijn vervanger de ploeg op niveau kan houden. Dan wordt het een ander verhaal. Los daarvan denk ik dat Genk gewapend is om niet mee te maken wat het in het vorige post-titeljaar (titel van 2011, red) meemaakte. Als je ziet dat ze deze zomer 25 miljoen hebben uitgegeven aan transfers, dan moet je zeggen dat dit behoorlijk is. Wat er intussen staat, is zo sterk en uitgebalanceerd dat succes niet staat of valt met het vertrek van de trainer of een speler. Ik had trouwens gedacht dat de leegloop nog veel groter zou zijn."

LEES OOK: KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

Zal Genk zijn niveau van vorig seizoen kunnen evenaren?

Meest recent

'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

20
20
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

26
26
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

36
36
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

75
75
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

54
54
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

269
269
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

62
62
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

65
65
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

463
463
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

83
83
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

209
209
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

258
258
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

140
140
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

438
438
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

321
321
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

302
302
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

79
79
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

117
117
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

56
56
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

370
370
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

270
270
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

318
318
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

273
273
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

41
41
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

220
220

Meer sportnieuws