Vandenbempt: "Als hij blijft, zal Genk zijn niveau zeker kunnen aanhouden"

door
Vandenbempt:

KRC Genk is het seizoen alvast goed begonnen, want met een makkelijke zege tegen KV Mechelen werd de Supercup in de wacht gesleept. Het is afwachten wat de regerende landskampioen het komende seizoen zal vermogen, zeker na het vertrek van Alejandro Pozuelo, Leandro Trossard en Ruslan Malinovskyi de voorbije maanden. Peter Vandenbempt heeft er wel een goed oog in.


"Je kan niet ontkennen dat Genk met het vertrek van Trossard en Malinovski een serieuze aderlating heeft ondergaan. Ook Philippe Clement, de architect van het succes, is weg. Maar op dit moment heb ik toch een goed gevoel bij Racing Genk. Dat zeg ik een beetje op basis van de Supercup tegen KV Mechelen vorige zaterdag", stelt de journalist bij Sporza.

"Veel zal uiteraard afhangen van het mogelijke vertrek van Sander Berge (en in mindere mate van Mbwana Samatta). Als hij blijft, dan zal Genk het niveau dat ze hebben met zekerheid kunnen aanhouden.  Net omdat Berge zo bepalend is op het middenveld. Zoniet moeten we afwachten of zijn vervanger de ploeg op niveau kan houden. Dan wordt het een ander verhaal. Los daarvan denk ik dat Genk gewapend is om niet mee te maken wat het in het vorige post-titeljaar (titel van 2011, red) meemaakte. Als je ziet dat ze deze zomer 25 miljoen hebben uitgegeven aan transfers, dan moet je zeggen dat dit behoorlijk is. Wat er intussen staat, is zo sterk en uitgebalanceerd dat succes niet staat of valt met het vertrek van de trainer of een speler. Ik had trouwens gedacht dat de leegloop nog veel groter zou zijn."

LEES OOK: 'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Zal Genk zijn niveau van vorig seizoen kunnen evenaren?

Meest recent

'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

63
63
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

28
28
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

217
217
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

94
94
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

97
97
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

23
23
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

124
124
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

272
272
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

71
71
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

280
280
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

49
49
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

649
649
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

413
413
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

70
70
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

519
519
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

233
233
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

421
421
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

638
638
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

571
571
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

221
221
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

93
93
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

330
330
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

125
125
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

570
570
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

193
193

Meer sportnieuws