Niet enkel Beerschot razend: "Dit is een kaakslag voor het voetbal"

door
Niet enkel Beerschot razend:

Het BAS heeft eindelijk een definitieve uitspraak gedaan in de zaak KV Mechelen. De club werd wel degelijk schuldig bevonden aan competitievervalsing, maar de sancties blijven relatief beperkt. Zo mag KVM niet starten in de Europa League en Croky Cup, maar promoveert het wel zonder puntenaftrek naar de Jupiler Pro League.


En die strafmaat stuit op de nodige kritiek. Beerschot riep bijvoorbeeld al op tot extra sancties via de voetbalbond. Maar ook Lokeren, dat dus sowieso in 1B aantreedt, toont zich scherp via monde van advocaat Walter Van Steenbrugge. "Ik vind dit een kaakslag voor het voetbal en de supporter. Door deze uitspraak is het absoluut mogelijk op het einde van het seizoen, wanneer de belangen het grootste zijn, te frauderen. Zolang het niet voor 15 juni van het seizoen ontdekt is, wordt het toch met de mantel der liefde toegedekt", klonk het bij Belga.

Van Steenbrugge vindt overigens dat niet enkel Mechelen er 'goedkoop' vanaf komt. "Als je de boel op die manier belazerd hebt, moeten daar sancties tegenover staan. En niet alleen voor de bestuurders die het gedaan hebben. Dat is hier niet gebeurd in het geval van Waasland-Beveren. Wel bij KV Mechelen, maar zij komen er vanaf met een kleine bestraffing waar men nauwelijks impact van zal voelen."

KBVB KRIJGT VOLLE LADING
Maar niet enkel KVM en WB krijgen een veeg uit de pan. Zo vindt Van Steenbrugge dat de voetbalbond zware fouten heeft begaan in dit dossier. "Op organisatorisch vlak heeft de bond er een zootje van gemaakt. Er is geen sluitend reglement, dat zelfs nog tijdens de procedure werd aangepast. De bond heeft zichzelf gemarginaliseerd. De bondsprocureur gaat niet in beroep tegen de vrijspraak van Waasland-Beveren. Hij draait volledig zijn kar, want in eerste aanleg vorderde hij nog de degradatie. Dat is complete willekeur!"

LEES OOK: Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

De bond had in beroep moeten gaan tegen deze uitspraak ...

Meest recent

Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

26
26
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

119
119
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

159
159
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

58
58
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

101
101
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

194
194
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

99
99
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

92
92
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

118
118
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

391
391
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

84
84
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

533
533
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

724
724
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

128
128
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

428
428
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

305
305
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

640
640
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

441
441
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

111
111
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

913
913
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

455
455
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

254
254
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

291
291
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

880
880
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

1229
1229

Meer sportnieuws