TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club denkt aan miljoenenslag, sterkhouder weg bij Genk'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club denkt aan miljoenenslag, sterkhouder weg bij Genk'

Sinds 1 juli is de zomermercato officieel geopend en dus krioelt het van de transfers en geruchten in binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht is nog niet klaar op de transfermarkt. Volgens A Bola zou het bestuur navraag hebben gedaan naar de voorwaarden voor André Carrillo. De Peruviaanse aanvaller mag in principe beschikken bij SL Benfica. Aan uitgaande zijde zou Ivan Santini dan weer naar Turkije kunnen, maar de Kroaat legt het bod van Trabzonspor voorlopig naast zich neer.

Club Brugge wist een talentvolle verdediger weg te halen bij rivaal Standard. Makelaarskantoor Cherry Sports deelt mee dat Wout De Buyser Luik inruilt voor Brugge. Hij is wel geen aanwinst voor de A-kern, al speurt de vice-kampioen ook daarvoor nog naar extra defensieve versterking. Volgens Argentijnse bronnen zou Marcos Senesi andermaal in beeld zijn. Zijn club San Lorenzo zou wel zo'n 10 miljoen euro vragen voor de 22-jarige.

KRC Genk pakte vrijdag uit met de transfer van Ianis Hagi, die de nieuwe draaischijf op het middenveld moet worden. Hierdoor lijkt de poort voor het vertrek van Ruslan Malinovskyi wel open te staan. "Of Hagi samen in de ploeg kan met Malinovskyi? Ja. Maar ik denk dat 'Mali' nog zal vertrekken", bevestigde TD Dimitri De Condé in Het Laatste Nieuws.

Arnaud Souquet speelt nog maar één jaar bij AA Gent, maar zou daar opnieuw mogen vertrekken. De rechtsback kan volgens RMC alvast bij Strasbourg terecht. "Het bestuur, tevreden over mijn prestaties, heeft aangegeven dat ik weg mag. Dat wil niet zeggen dat ik tegen elke prijs zal vertrekken. Iedereen moet er beter van worden", vertelt de Fransman zelf.

KSC Lokeren heeft momenteel grof wild in handen. Volgens Het Laatste Nieuws kan de zeventienjarige Dylan Mbayo, die nog twee jaar onder contract ligt, rekenen op de interesse van tal van Belgische clubs. Zij krijgen echter zware concurrentie van Wolverhampton, Norwich City en het Duitse Hannover.

Het heeft er alle schijn van dat Hendrik Van Crombrugge deze zomer vertrek bij KAS Eupen en de Rode Duivel zou nu een bijzondere aanbieding op zak hebben. HLN weet dat Luton Town Van Crombrugge graag naar Engeland wil halen. De club promoveerde naar The Championship.

BUITENLAND
Thomas Vermaelen zit na het verlopen van zijn contract bij FC Barcelona nog steeds zonder nieuwe club. Mogelijk gaat de Rode Duivel nog een laatste financiële slag slaan. Volgens La Dernière Heure heeft hij immers een mondeling akkoord met Al-Arabi. De Rode Duivel zou wel nog enkele dagen bedenktijd hebben gevraagd aan de Qatarese club.

FC Barcelona mikt na de komst van Antoine Griezmann nog steeds op een terugkeer van Neymar, maar dan moeten er eerst extra middelen voorzien worden. De club had gehoopt om onder meer Ousmane Dembélé van de hand te doen. Dat is echter buiten de Fransman zelf gerekend. Volgens BILD wil hij immers absoluut bij Barça blijven en daar vechten voor zijn kans.

Volgens Het Laatste Nieuws is de deal tussen Björn Engels en Aston Villa zo goed als rond. De club van Wesley zou zo'n 10 miljoen euro neertellen voor de gewezen verdediger van Club Brugge. Zo zal Stade Reims een mooie winst boeken, want het betaalde in maart 4 miljoen euro om de aankoopoptie in het huurcontract te lichten.

Juventus heeft opnieuw toegeslagen op de mercato. Via zijn website maakte de Italiaanse landskampioen bekend dat de club de Argentijnse verdediger Romero heeft weggehaald bij Genoa. Ook Matthijs de Ligt zou eerstdaags tekenen. Mario Mandzukic zou dan weer vertrekken, Bayern München wordt verrassend genoemd.

LEES OOK: Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Anderlecht moet Santini gewoon houden ...

Meest recent

'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

20
20
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

72
72
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

95
95
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

10
10
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

107
107
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

223
223
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

137
137
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

72
72
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

38
38
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

269
269
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

70
70
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

178
178
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

296
296
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

93
93
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

184
184
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

151
151
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

72
72
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

112
112
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

204
204
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

185
185
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

676
676
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

146
146
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

89
89

Meer sportnieuws