TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club denkt aan miljoenenslag, sterkhouder weg bij Genk'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club denkt aan miljoenenslag, sterkhouder weg bij Genk'

Sinds 1 juli is de zomermercato officieel geopend en dus krioelt het van de transfers en geruchten in binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht is nog niet klaar op de transfermarkt. Volgens A Bola zou het bestuur navraag hebben gedaan naar de voorwaarden voor André Carrillo. De Peruviaanse aanvaller mag in principe beschikken bij SL Benfica. Aan uitgaande zijde zou Ivan Santini dan weer naar Turkije kunnen, maar de Kroaat legt het bod van Trabzonspor voorlopig naast zich neer.

Club Brugge wist een talentvolle verdediger weg te halen bij rivaal Standard. Makelaarskantoor Cherry Sports deelt mee dat Wout De Buyser Luik inruilt voor Brugge. Hij is wel geen aanwinst voor de A-kern, al speurt de vice-kampioen ook daarvoor nog naar extra defensieve versterking. Volgens Argentijnse bronnen zou Marcos Senesi andermaal in beeld zijn. Zijn club San Lorenzo zou wel zo'n 10 miljoen euro vragen voor de 22-jarige.

KRC Genk pakte vrijdag uit met de transfer van Ianis Hagi, die de nieuwe draaischijf op het middenveld moet worden. Hierdoor lijkt de poort voor het vertrek van Ruslan Malinovskyi wel open te staan. "Of Hagi samen in de ploeg kan met Malinovskyi? Ja. Maar ik denk dat 'Mali' nog zal vertrekken", bevestigde TD Dimitri De Condé in Het Laatste Nieuws.

Arnaud Souquet speelt nog maar één jaar bij AA Gent, maar zou daar opnieuw mogen vertrekken. De rechtsback kan volgens RMC alvast bij Strasbourg terecht. "Het bestuur, tevreden over mijn prestaties, heeft aangegeven dat ik weg mag. Dat wil niet zeggen dat ik tegen elke prijs zal vertrekken. Iedereen moet er beter van worden", vertelt de Fransman zelf.

KSC Lokeren heeft momenteel grof wild in handen. Volgens Het Laatste Nieuws kan de zeventienjarige Dylan Mbayo, die nog twee jaar onder contract ligt, rekenen op de interesse van tal van Belgische clubs. Zij krijgen echter zware concurrentie van Wolverhampton, Norwich City en het Duitse Hannover.

Het heeft er alle schijn van dat Hendrik Van Crombrugge deze zomer vertrek bij KAS Eupen en de Rode Duivel zou nu een bijzondere aanbieding op zak hebben. HLN weet dat Luton Town Van Crombrugge graag naar Engeland wil halen. De club promoveerde naar The Championship.

BUITENLAND
Thomas Vermaelen zit na het verlopen van zijn contract bij FC Barcelona nog steeds zonder nieuwe club. Mogelijk gaat de Rode Duivel nog een laatste financiële slag slaan. Volgens La Dernière Heure heeft hij immers een mondeling akkoord met Al-Arabi. De Rode Duivel zou wel nog enkele dagen bedenktijd hebben gevraagd aan de Qatarese club.

FC Barcelona mikt na de komst van Antoine Griezmann nog steeds op een terugkeer van Neymar, maar dan moeten er eerst extra middelen voorzien worden. De club had gehoopt om onder meer Ousmane Dembélé van de hand te doen. Dat is echter buiten de Fransman zelf gerekend. Volgens BILD wil hij immers absoluut bij Barça blijven en daar vechten voor zijn kans.

Volgens Het Laatste Nieuws is de deal tussen Björn Engels en Aston Villa zo goed als rond. De club van Wesley zou zo'n 10 miljoen euro neertellen voor de gewezen verdediger van Club Brugge. Zo zal Stade Reims een mooie winst boeken, want het betaalde in maart 4 miljoen euro om de aankoopoptie in het huurcontract te lichten.

Juventus heeft opnieuw toegeslagen op de mercato. Via zijn website maakte de Italiaanse landskampioen bekend dat de club de Argentijnse verdediger Romero heeft weggehaald bij Genoa. Ook Matthijs de Ligt zou eerstdaags tekenen. Mario Mandzukic zou dan weer vertrekken, Bayern München wordt verrassend genoemd.

LEES OOK: Akin verrast: "Hij wilde niet meer spelen voor Beerschot"

Anderlecht moet Santini gewoon houden ...

Meest recent

‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

251
251
Charai maakt brandhout van zijn team: "Echt slecht"

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

14
14
'Renard weg? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

179
179
Akin verrast: "Hij wilde niet meer spelen voor Beerschot"

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

68
68
Vrancken vol lof: "De beste in de Jupiler Pro League"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

63
63
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

133
133
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

76
76
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

48
48
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

205
205
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

118
118
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

168
168
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

222
222
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

303
303
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

17
17
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

412
412
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

56
56
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

194
194
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

316
316
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

67
67
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

207
207
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

264
264
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

140
140
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

167
167
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

79
79
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

545
545

Meer sportnieuws