EXCLUSIEF Ianis Hagi doorgelicht: "Hij heeft een team als Genk nodig"

door
EXCLUSIEF Ianis Hagi doorgelicht:

De Belgische clubs halen deze mercato zwaar uit: Zinho Vanheusden, David Okereke, Vincent Kompany, Theo Bongonda, Samir Nasri en daar voegt KRC Genk eerstdaags nog Ianis Hagi aan toe. De Limburgers betalen ongeveer acht miljoen euro en wat mogen de fans van Genk verwachten? Voetbalnieuws vroeg het aan de Roemeense journalist Emanuel Rosu.


Met Hagi blijft Genk trouw aan zijn voetbalvisie: jong, kneedbaar en technisch uitstekend. "Hagi is slim, talentvol en hij heeft een geweldig inzicht. Hij is niet bang om voor de moeilijke oplossing te kiezen, hij houdt daar zelfs van. Het is iemand die zijn verantwoordelijkheid in het spel opneemt en hij is uiteraard zeer comfortabal met bal aan de voet."

Vervanger Pozuelo
Genk miste na het vertrek van Alejandro Pozuelo een genie dat met geweldige passes een verdediging kon openrijten. Hagi is de vervanger van de Spanjaard. "Zijn grootste kwaliteit is dat hij heel snel denkt. Ik zei al dat hij vaak voor de moeilijke oplossing wil gaan, maar dat is ook een beetje zijn zwak punt. Soms vergeet hij het simpel te houden en op een slechte dag zal hij het blijven proberen. Daarnaast werkt hij echter ook hard voor het team, kan hij spectaculaire doelpunten scoren en hij is ook een garantie op assists. Een groot talent", aldus Rosu.


Bij Fiorentina lukte het niet voor Hagi.
Hopelijk geen Stanciu
Enkele jaren geleden kwam ene Nicolae Stanciu ook met dergelijke adelbrieven en dergelijke transfersom naar België. Hem verging het minder… "Alleen God weet of Hagi wel zal slagen in België, maar ik hoop het echt van wel. Voetbal is zijn leven en hij investeert 100% van zijn tijd in het voetbal."

De afgelopen weken waren er geruchten over interesse van Ajax, Borussia Dortmund, Bayern München, Sevilla en zelfs FC Barcelona. Na een eerder mislukte passage bij Fiorentina was het voor de journalist geen verrassing dat Genk hem naar de Jupiler Pro League wist te halen. "Neen, want hij heeft een team als Genk nodig. Zij zullen goed voor hem zorgen en de coach is een fan van hem, net als het bestuur. Nu is het aan hem om hen terug te betalen voor dat vertrouwen. Hij is jong, gemotiveerd en hij moet nu de volgende stap zetten."

Zal Hagi een sensatie worden op de Belgische velden?

Meest recent

‘Onwaarschijnlijk: flop AA Gent nu plots gewild’

Bij AA Gent zoeken ze naar geld om de kern nadien te versterken. De Buffalo's hopen een paar spelers ...

36
36
KRC Genk slaat toe: tweede zomeraanwinst is een feit

KRC Genk heeft na Daan Heymans zijn tweede zomeraanwinst beet. De Limburgers hebben een opvolger ...

70
70
'Beerschot beslist: vier spelers in beeld'

Beerschot zal nog heel wat versterking mogen halen als ze willen meedingen naar promotie. De Kielse ...

71
71
'Union SG speelt het hard: fenomenaal bod geweigerd'

Bij Union SG verloren ze met Koki Machida (Hoffenheim) en Noah Sadiki (Sunderland) al twee ...

88
88
'Westerlo gaat voor stuntdeal met Internazionale'

KVC Westerlo stelde gisteren met Nacho Ferri een nieuwe spits voor. Daar gaat het echter niet bij ...

59
59
Roda JC nog wat Belgischer met ex-speler Club Brugge

Roda JC is een club waar Belgen zich altijd zeer goed hebben thuisgevoeld. De Nederlandse ...

27
27
'Miljoenentransfer Club in gevaar: dealbraker op tafel'

Net zoals de spelers en trainersstaf, vertoeft ook de directie van Club Brugge momenteel in het ...

459
459
Fink bevestigt toptransfer Genk: "Kwestie van tijd"

De selectie en trainersstaf van KRC Genk vertoeven momenteel op Duitse bodem. In Marienfeld werken ...

268
268
'Real Madrid pakt uit met vierde grote Alonso-aanwinst'

Real Madrid strijdt woensdagavond tegen Paris Saint-Germain voor een plek in de finale van het WK ...

112
112
'Edozie naar Club Brugge: dossier in stroomversnelling'

Club Brugge staat op punt om Chemsdine Talbi voor de nodige miljoenen aan Sunderland FC te ...

1049
1049
'Miljoenenbom: RSCA flikkert publiekslieveling nu al buiten'

Ondanks zijn populariteit en groeipotentieel, staat het vertrek van een sterkhouder hoog op de ...

625
625
WK Clubs: emotioneel geladen droomdebuut bezorgt Chelsea finale

Chelsea FC heeft zich dinsdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van het WK voor clubs. Amper ...

50
50
Jupiler Pro League davert: Union legt officieel klacht neer

De komende jaargang van de Jupiler Pro League wordt normaal gezien de laatste met het ...

564
564
'Bliksemvertrek Tzolis: Club legt riante transfersom vast'

Met de verkoop van Maxim De Cuyper, Ferran Jutgla, Casper Nielsen en de nakende transfer van ...

1239
1239
'Nieuwste aanwinst pusht Anderlecht-speler naar uitgang'

In het Nederlandse Renesse houdt RSC Anderlecht momenteel een zomers oefenkamp. Coach Besnik Hasi ...

525
525
‘Club op oorlogspad: elke linie krijgt versterking’

Club Brugge wordt momenteel vooral geteisterd door uitgaande transferperikelen, maar ook op inkomend ...

550
550
'El Ouahdi richting exit: Genk drukt door voor opvolger'

In het zog van Mike Penders en Christopher Bonsu Baah bereidt KRC Genk zich voor op nog meer ...

259
259
'AA Gent rolt spierballen met peperdure middenvelder'

AA Gent haalde met Wilfried Kanga tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis. Ivan ...

462
462
'Bom bij Club Brugge: opvolger Mannaert al richting exit?'

Na de hoogconjunctuur onder Vincent Mannaert dreigde diens vertrek Club Brugge met een kater van ...

1067
1067
‘Fink gaat overstag: Genk op ramkoers voor versterking’

KRC Genk haalde met Daan Heymans tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis, maar daar ...

391
391
'Anderlecht en Antwerp lopen blauwtje op transfermarkt'

Zowel bij RSC Anderlecht als bij Antwerp is vers bloed in het defensief compartiment. Beide ploegen ...

329
329
'Done deal: Club Brugge op zucht van derde zomeraanwinst'

Club Brugge haalde met Nicolo Tresoldi en Ludovit Reis tot dusver twee nieuwkomers in huis. Die ...

829
829
Voorbereiding: Genk speelt gelijk, Charleroi klopt Beveren

Binnen minder dan drie weken gaat de bal alweer aan het rollen in de Jupiler Pro League. Onze ...

103
103
'Financiële meevaller voor AA Gent: opbod in de maak'

In een poging om meer middelen vrij te maken staan tal van spelers in de etalage bij AA Gent. Een ...

341
341
'Club Brugge neemt afscheid: trio levert jackpot op'

Club Brugge gaat een historische zomer tegemoet, waarin de kassa luider zal rinkelen dan ooit ...

834
834

Meer sportnieuws