'Vergeten' Belg van Real Madrid leeft op bij Molde: "Naar België? Waarom niet?"

523
'Vergeten' Belg van Real Madrid leeft op bij Molde:

Er spelen heel wat Belgen in het buitenland, maar er zijn ook jongens die niet in de picture staan zoals Eden Hazard, Romelu Lukaku, Thibaut Courtois en tal van anderen. Eén van hen is Alex Craninx, sinds een jaar aan de slag bij het Noorse Molde. Voetbalnieuws sprak met de 23-jarige doelman.


Craninx, momenteel aan de slag bij de Noorse club Molde, was een tijdje 'hot' in België omdat hij in de jeugdafdeling van Real Madrid speelde en hij werd er al de 'nieuwe Thibaut Courtois' genoemd. Zo een vaart liep het tot dusver niet. Hoe is het hem tot op heden vergaan? "Alles gaat goed met mij in Molde en op dit moment zit ik in een goede fase. Ik speel en we staan eerste in de competitie. Laten we hopen dat het zo verder blijft duren en dat we de titel kunnen pakken. Het niveau van de competitie? De Noorse competitie valt zeer goed mee, want ze is zeer competitief", opent de doelman.


Craninx was voor Eden Hazard en Thibaut Courtois de Belg bij Real Madrid.
Craninx speelde na zijn periode bij Real Madrid voor Cartagena en Sparta Rotterdam. De Belgische clubs lijken hem te 'vergeten'. Nochtans ziet de Belg met Spaanse roots een transfer naar de Belgische competitie zeker zitten in de toekomst. "Waarom niet? Ik heb België altijd in mijn gedachten gehad. Ik ben Belg en speelde voor de jeugdploegen van België en als er vanuit die hoek op een dag een goed voorstel komt, dan zal ik zeker geïnteresseerd zijn."

Sinds zijn vertrek bij Real Madrid streken Thibaut Courtois en Eden Hazard er neer. Die laatste is de grootste zomertransfer tot nog toe. "Hazard is een fantastische speler, een echte Galactico. Dat had Real Madrid nodig en ik hoop dat hij het goed zal doen en titels zal winnen." Craninx kijkt alvast met plezier terug op zijn periode bij de Koninklijke. "Mijn zeven jaren in Madrid waren goed. Ik arriveerde er toen ik veertien jaar was en jaar na jaar maakte ik er progressie. Tot aan het eerste elftal en toen moest ik wegens extra-sportieve redenen vertrekken, maar Madrid zal altijd de club zijn die mij de kans gaf om profvoetballer te worden."

LEES OOK: ‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Moeten Belgische clubs eens bij Craninx gaan polsen?

Meest recent

Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

0
0
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

13
13
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

58
58
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

30
30
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

14
14
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

65
65
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

37
37
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

78
78
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

40
40
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

38
38
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

14
14
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

109
109
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

100
100
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

189
189
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

194
194
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

460
460
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

378
378
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

357
357
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

51
51
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

356
356
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

97
97
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

46
46
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

180
180

Meer sportnieuws