'Vergeten' Belg van Real Madrid leeft op bij Molde: "Naar België? Waarom niet?"

door
'Vergeten' Belg van Real Madrid leeft op bij Molde:

Er spelen heel wat Belgen in het buitenland, maar er zijn ook jongens die niet in de picture staan zoals Eden Hazard, Romelu Lukaku, Thibaut Courtois en tal van anderen. Eén van hen is Alex Craninx, sinds een jaar aan de slag bij het Noorse Molde. Voetbalnieuws sprak met de 23-jarige doelman.


Craninx, momenteel aan de slag bij de Noorse club Molde, was een tijdje 'hot' in België omdat hij in de jeugdafdeling van Real Madrid speelde en hij werd er al de 'nieuwe Thibaut Courtois' genoemd. Zo een vaart liep het tot dusver niet. Hoe is het hem tot op heden vergaan? "Alles gaat goed met mij in Molde en op dit moment zit ik in een goede fase. Ik speel en we staan eerste in de competitie. Laten we hopen dat het zo verder blijft duren en dat we de titel kunnen pakken. Het niveau van de competitie? De Noorse competitie valt zeer goed mee, want ze is zeer competitief", opent de doelman.


Craninx was voor Eden Hazard en Thibaut Courtois de Belg bij Real Madrid.
Craninx speelde na zijn periode bij Real Madrid voor Cartagena en Sparta Rotterdam. De Belgische clubs lijken hem te 'vergeten'. Nochtans ziet de Belg met Spaanse roots een transfer naar de Belgische competitie zeker zitten in de toekomst. "Waarom niet? Ik heb België altijd in mijn gedachten gehad. Ik ben Belg en speelde voor de jeugdploegen van België en als er vanuit die hoek op een dag een goed voorstel komt, dan zal ik zeker geïnteresseerd zijn."

Sinds zijn vertrek bij Real Madrid streken Thibaut Courtois en Eden Hazard er neer. Die laatste is de grootste zomertransfer tot nog toe. "Hazard is een fantastische speler, een echte Galactico. Dat had Real Madrid nodig en ik hoop dat hij het goed zal doen en titels zal winnen." Craninx kijkt alvast met plezier terug op zijn periode bij de Koninklijke. "Mijn zeven jaren in Madrid waren goed. Ik arriveerde er toen ik veertien jaar was en jaar na jaar maakte ik er progressie. Tot aan het eerste elftal en toen moest ik wegens extra-sportieve redenen vertrekken, maar Madrid zal altijd de club zijn die mij de kans gaf om profvoetballer te worden."

LEES OOK: Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Moeten Belgische clubs eens bij Craninx gaan polsen?

Meest recent

"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

91
91
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

45
45
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

96
96
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

124
124
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

59
59
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

112
112
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

76
76
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

124
124
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

54
54
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

36
36
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

208
208
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

89
89
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

316
316
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

348
348
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

96
96
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

186
186
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

380
380
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

180
180
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

370
370
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

155
155
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

380
380
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

365
365
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

318
318
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

614
614
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

632
632

Meer sportnieuws