'Vergeten' Belg van Real Madrid leeft op bij Molde: "Naar België? Waarom niet?"

door
'Vergeten' Belg van Real Madrid leeft op bij Molde:

Er spelen heel wat Belgen in het buitenland, maar er zijn ook jongens die niet in de picture staan zoals Eden Hazard, Romelu Lukaku, Thibaut Courtois en tal van anderen. Eén van hen is Alex Craninx, sinds een jaar aan de slag bij het Noorse Molde. Voetbalnieuws sprak met de 23-jarige doelman.


Craninx, momenteel aan de slag bij de Noorse club Molde, was een tijdje 'hot' in België omdat hij in de jeugdafdeling van Real Madrid speelde en hij werd er al de 'nieuwe Thibaut Courtois' genoemd. Zo een vaart liep het tot dusver niet. Hoe is het hem tot op heden vergaan? "Alles gaat goed met mij in Molde en op dit moment zit ik in een goede fase. Ik speel en we staan eerste in de competitie. Laten we hopen dat het zo verder blijft duren en dat we de titel kunnen pakken. Het niveau van de competitie? De Noorse competitie valt zeer goed mee, want ze is zeer competitief", opent de doelman.


Craninx was voor Eden Hazard en Thibaut Courtois de Belg bij Real Madrid.
Craninx speelde na zijn periode bij Real Madrid voor Cartagena en Sparta Rotterdam. De Belgische clubs lijken hem te 'vergeten'. Nochtans ziet de Belg met Spaanse roots een transfer naar de Belgische competitie zeker zitten in de toekomst. "Waarom niet? Ik heb België altijd in mijn gedachten gehad. Ik ben Belg en speelde voor de jeugdploegen van België en als er vanuit die hoek op een dag een goed voorstel komt, dan zal ik zeker geïnteresseerd zijn."

Sinds zijn vertrek bij Real Madrid streken Thibaut Courtois en Eden Hazard er neer. Die laatste is de grootste zomertransfer tot nog toe. "Hazard is een fantastische speler, een echte Galactico. Dat had Real Madrid nodig en ik hoop dat hij het goed zal doen en titels zal winnen." Craninx kijkt alvast met plezier terug op zijn periode bij de Koninklijke. "Mijn zeven jaren in Madrid waren goed. Ik arriveerde er toen ik veertien jaar was en jaar na jaar maakte ik er progressie. Tot aan het eerste elftal en toen moest ik wegens extra-sportieve redenen vertrekken, maar Madrid zal altijd de club zijn die mij de kans gaf om profvoetballer te worden."

LEES OOK: “Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Moeten Belgische clubs eens bij Craninx gaan polsen?

Meest recent

Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

69
69
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

44
44
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

83
83
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

120
120
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

318
318
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

172
172
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

197
197
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

237
237
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

325
325
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

227
227
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

85
85
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

640
640
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

160
160
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

514
514
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

157
157
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

286
286
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

171
171
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

173
173
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

393
393
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

576
576
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

129
129
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

730
730
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

340
340
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

229
229
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

357
357

Meer sportnieuws