'Vergeten' Belg van Real Madrid leeft op bij Molde: "Naar België? Waarom niet?"

523
'Vergeten' Belg van Real Madrid leeft op bij Molde:

Er spelen heel wat Belgen in het buitenland, maar er zijn ook jongens die niet in de picture staan zoals Eden Hazard, Romelu Lukaku, Thibaut Courtois en tal van anderen. Eén van hen is Alex Craninx, sinds een jaar aan de slag bij het Noorse Molde. Voetbalnieuws sprak met de 23-jarige doelman.


Craninx, momenteel aan de slag bij de Noorse club Molde, was een tijdje 'hot' in België omdat hij in de jeugdafdeling van Real Madrid speelde en hij werd er al de 'nieuwe Thibaut Courtois' genoemd. Zo een vaart liep het tot dusver niet. Hoe is het hem tot op heden vergaan? "Alles gaat goed met mij in Molde en op dit moment zit ik in een goede fase. Ik speel en we staan eerste in de competitie. Laten we hopen dat het zo verder blijft duren en dat we de titel kunnen pakken. Het niveau van de competitie? De Noorse competitie valt zeer goed mee, want ze is zeer competitief", opent de doelman.


Craninx was voor Eden Hazard en Thibaut Courtois de Belg bij Real Madrid.
Craninx speelde na zijn periode bij Real Madrid voor Cartagena en Sparta Rotterdam. De Belgische clubs lijken hem te 'vergeten'. Nochtans ziet de Belg met Spaanse roots een transfer naar de Belgische competitie zeker zitten in de toekomst. "Waarom niet? Ik heb België altijd in mijn gedachten gehad. Ik ben Belg en speelde voor de jeugdploegen van België en als er vanuit die hoek op een dag een goed voorstel komt, dan zal ik zeker geïnteresseerd zijn."

Sinds zijn vertrek bij Real Madrid streken Thibaut Courtois en Eden Hazard er neer. Die laatste is de grootste zomertransfer tot nog toe. "Hazard is een fantastische speler, een echte Galactico. Dat had Real Madrid nodig en ik hoop dat hij het goed zal doen en titels zal winnen." Craninx kijkt alvast met plezier terug op zijn periode bij de Koninklijke. "Mijn zeven jaren in Madrid waren goed. Ik arriveerde er toen ik veertien jaar was en jaar na jaar maakte ik er progressie. Tot aan het eerste elftal en toen moest ik wegens extra-sportieve redenen vertrekken, maar Madrid zal altijd de club zijn die mij de kans gaf om profvoetballer te worden."

LEES OOK: Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

Moeten Belgische clubs eens bij Craninx gaan polsen?

Meest recent

Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

12
12
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

6
6
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

39
39
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

53
53
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

34
34
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

33
33
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

16
16
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

12
12
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

167
167
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

54
54
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

109
109
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

77
77
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

98
98
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

83
83
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

313
313
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

58
58
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

65
65
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

316
316
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

285
285
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

232
232
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

181
181
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

115
115
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

206
206
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

208
208
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

262
262

Meer sportnieuws