Genk haalt goud in huis: "Hij is de nieuwe Franco Baresi"

door
Genk haalt goud in huis:

KRC Genk haalde met Carlos Cuesta een Colombiaanse verdediger binnen. De 20-jarige speler werd voor de neus van ploegen als Ajax, Standard en Club Brugge aangetrokken en hij wordt aanzien als een zéér groot talent. Voetbalnieuws sprak met journalist Simon Edwards, die het Zuid-Amerikaanse voetbal op de voet volgt en vooral het Colombiaanse voetbal.


"Carlos Cuesta is één van de meest mature, sterke en intelligente jonge centrale verdedigers die ik al aan het werk heb gezien. Op zijn zeventiende kwam hij in de eerste ploeg van Atlético Nacional en hij was ongelooflijk rustig als centrale verdediger en ook als flankverdediger. Hij maakte toen al meteen indruk in grote internationale wedstrijden en hij was ook kapitein van de U20 van Colombia", stelt hij de verdediger even voor.

Davinson Sanchez als voorbeeld
Genk is tal van clubs te snel af, waaronder dus Ajax, Standard en Club. "Ik heb met zijn makelaar gesproken en hij zei dat ze financieel veel betere voorstellen hebben geweigerd. Ze vonden Genk de beste keuze voor zijn ontwikkeling, aangezien hij daar meer kans op spelen heeft en het is een ideale stap in Europa. De verwachting is dat hij binnen één à twee jaar een stap naar een grotere competitie kan zetten, net zoals dat gebeurde bij Davinson Sachez, die van Ajax naar Tottenham ging. Ik was verrast dat de Europese top hem geen voorstel deed, want dan was het misschien moeilijk geweest voor Genk, maar dit is volgens mij een zeer goede keuze."


Cuesta vindt met Lucumi een landgenoot terug bij KRC Genk.
Genk lijkt weer een topper te hebben aangetrokken. "De ervaren Zuid-Amerikaanse journalist Tim Vickery noemde hem de 'nieuwe Franco Baresi' (voormalig verdedigend icoon van AC Milan en Italië, nvdr.) en als verdediger kan je bijna niet meer lof krijgen als dat. Cuesta speelde al drie jaar in het eerste team en is dus al een speler met de nodige ervaring. Hij heeft zeer goede uitvoetballende kwaliteiten, is ook redelijk snel, heeft een goed positiespel en hij heeft een goede tackle in huis. Het enige 'minpunt' is dat zijn lengte onder dat van de gemiddelde centrale verdediger ligt. Wellicht is dat één van de redenen waarom de Europese top hem niet aantrok, maar op het veld merk je daar niet veel van. Hij wint veel kopduels en heeft een stevige sprongkracht. Hij zal waarschijnlijk ook wat aanpassing nodig hebben, maar Lucumi kan hem daarbij helpen in Genk."

Toekomst van Colombia
Jhon Lucumi, nog zo een groot talent dat bij Genk speelt. "Cuesta en Lucumi zijn de toekomst van Colombia en Genk heeft een zeer mooi duo in huis met hen. Bij Colombia zijn Sanchez en Mina de eerste keuze, maar Lucumi en Cuesta zullen zeker op plaats drie en vier staan. Lucumi maakte duidelijk stappen voorwaarts en hij viel zelfs in de smaak op de Copa América. Lucumi is iemand die meteen 'jacht' maakt op de bal, terwijl Cuesta eerder voor de rugdekking zal zorgen en de boel organiseert. Ik vermoed dan ook dat Cuesta snel de leider van de defensie zal worden bij Genk, het is werkelijk een verdediger met zeer veel klasse."

Straffe aanwinst van Genk?

Meest recent

Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

113
113
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

109
109
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

141
141
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

137
137
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

136
136
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

154
154
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

181
181
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

633
633
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

229
229
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

176
176
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

93
93
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

169
169
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

81
81
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

283
283
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

36
36
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

998
998
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

320
320
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

342
342
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

96
96
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

480
480
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

204
204
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

26
26
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

355
355
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

130
130
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

142
142

Meer sportnieuws