Genk haalt goud in huis: "Hij is de nieuwe Franco Baresi"

door
Genk haalt goud in huis:

KRC Genk haalde met Carlos Cuesta een Colombiaanse verdediger binnen. De 20-jarige speler werd voor de neus van ploegen als Ajax, Standard en Club Brugge aangetrokken en hij wordt aanzien als een zéér groot talent. Voetbalnieuws sprak met journalist Simon Edwards, die het Zuid-Amerikaanse voetbal op de voet volgt en vooral het Colombiaanse voetbal.


"Carlos Cuesta is één van de meest mature, sterke en intelligente jonge centrale verdedigers die ik al aan het werk heb gezien. Op zijn zeventiende kwam hij in de eerste ploeg van Atlético Nacional en hij was ongelooflijk rustig als centrale verdediger en ook als flankverdediger. Hij maakte toen al meteen indruk in grote internationale wedstrijden en hij was ook kapitein van de U20 van Colombia", stelt hij de verdediger even voor.

Davinson Sanchez als voorbeeld
Genk is tal van clubs te snel af, waaronder dus Ajax, Standard en Club. "Ik heb met zijn makelaar gesproken en hij zei dat ze financieel veel betere voorstellen hebben geweigerd. Ze vonden Genk de beste keuze voor zijn ontwikkeling, aangezien hij daar meer kans op spelen heeft en het is een ideale stap in Europa. De verwachting is dat hij binnen één à twee jaar een stap naar een grotere competitie kan zetten, net zoals dat gebeurde bij Davinson Sachez, die van Ajax naar Tottenham ging. Ik was verrast dat de Europese top hem geen voorstel deed, want dan was het misschien moeilijk geweest voor Genk, maar dit is volgens mij een zeer goede keuze."


Cuesta vindt met Lucumi een landgenoot terug bij KRC Genk.
Genk lijkt weer een topper te hebben aangetrokken. "De ervaren Zuid-Amerikaanse journalist Tim Vickery noemde hem de 'nieuwe Franco Baresi' (voormalig verdedigend icoon van AC Milan en Italië, nvdr.) en als verdediger kan je bijna niet meer lof krijgen als dat. Cuesta speelde al drie jaar in het eerste team en is dus al een speler met de nodige ervaring. Hij heeft zeer goede uitvoetballende kwaliteiten, is ook redelijk snel, heeft een goed positiespel en hij heeft een goede tackle in huis. Het enige 'minpunt' is dat zijn lengte onder dat van de gemiddelde centrale verdediger ligt. Wellicht is dat één van de redenen waarom de Europese top hem niet aantrok, maar op het veld merk je daar niet veel van. Hij wint veel kopduels en heeft een stevige sprongkracht. Hij zal waarschijnlijk ook wat aanpassing nodig hebben, maar Lucumi kan hem daarbij helpen in Genk."

Toekomst van Colombia
Jhon Lucumi, nog zo een groot talent dat bij Genk speelt. "Cuesta en Lucumi zijn de toekomst van Colombia en Genk heeft een zeer mooi duo in huis met hen. Bij Colombia zijn Sanchez en Mina de eerste keuze, maar Lucumi en Cuesta zullen zeker op plaats drie en vier staan. Lucumi maakte duidelijk stappen voorwaarts en hij viel zelfs in de smaak op de Copa América. Lucumi is iemand die meteen 'jacht' maakt op de bal, terwijl Cuesta eerder voor de rugdekking zal zorgen en de boel organiseert. Ik vermoed dan ook dat Cuesta snel de leider van de defensie zal worden bij Genk, het is werkelijk een verdediger met zeer veel klasse."

LEES OOK: Trekt Genk-fan Luca Brecel dartswereld in? "Bijna klaar"

Straffe aanwinst van Genk?

Meest recent

'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

5
5
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

52
52
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

85
85
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

86
86
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

324
324
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

178
178
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

50
50
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

146
146
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

99
99
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

91
91
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

142
142
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

398
398
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

589
589
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

321
321
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

178
178
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

143
143
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

511
511
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

482
482
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

134
134
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

145
145
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

136
136
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

132
132
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

222
222
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

555
555
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

278
278

Meer sportnieuws