Genk haalt goud in huis: "Hij is de nieuwe Franco Baresi"

door
Genk haalt goud in huis:

KRC Genk haalde met Carlos Cuesta een Colombiaanse verdediger binnen. De 20-jarige speler werd voor de neus van ploegen als Ajax, Standard en Club Brugge aangetrokken en hij wordt aanzien als een zéér groot talent. Voetbalnieuws sprak met journalist Simon Edwards, die het Zuid-Amerikaanse voetbal op de voet volgt en vooral het Colombiaanse voetbal.


"Carlos Cuesta is één van de meest mature, sterke en intelligente jonge centrale verdedigers die ik al aan het werk heb gezien. Op zijn zeventiende kwam hij in de eerste ploeg van Atlético Nacional en hij was ongelooflijk rustig als centrale verdediger en ook als flankverdediger. Hij maakte toen al meteen indruk in grote internationale wedstrijden en hij was ook kapitein van de U20 van Colombia", stelt hij de verdediger even voor.

Davinson Sanchez als voorbeeld
Genk is tal van clubs te snel af, waaronder dus Ajax, Standard en Club. "Ik heb met zijn makelaar gesproken en hij zei dat ze financieel veel betere voorstellen hebben geweigerd. Ze vonden Genk de beste keuze voor zijn ontwikkeling, aangezien hij daar meer kans op spelen heeft en het is een ideale stap in Europa. De verwachting is dat hij binnen één à twee jaar een stap naar een grotere competitie kan zetten, net zoals dat gebeurde bij Davinson Sachez, die van Ajax naar Tottenham ging. Ik was verrast dat de Europese top hem geen voorstel deed, want dan was het misschien moeilijk geweest voor Genk, maar dit is volgens mij een zeer goede keuze."


Cuesta vindt met Lucumi een landgenoot terug bij KRC Genk.
Genk lijkt weer een topper te hebben aangetrokken. "De ervaren Zuid-Amerikaanse journalist Tim Vickery noemde hem de 'nieuwe Franco Baresi' (voormalig verdedigend icoon van AC Milan en Italië, nvdr.) en als verdediger kan je bijna niet meer lof krijgen als dat. Cuesta speelde al drie jaar in het eerste team en is dus al een speler met de nodige ervaring. Hij heeft zeer goede uitvoetballende kwaliteiten, is ook redelijk snel, heeft een goed positiespel en hij heeft een goede tackle in huis. Het enige 'minpunt' is dat zijn lengte onder dat van de gemiddelde centrale verdediger ligt. Wellicht is dat één van de redenen waarom de Europese top hem niet aantrok, maar op het veld merk je daar niet veel van. Hij wint veel kopduels en heeft een stevige sprongkracht. Hij zal waarschijnlijk ook wat aanpassing nodig hebben, maar Lucumi kan hem daarbij helpen in Genk."

Toekomst van Colombia
Jhon Lucumi, nog zo een groot talent dat bij Genk speelt. "Cuesta en Lucumi zijn de toekomst van Colombia en Genk heeft een zeer mooi duo in huis met hen. Bij Colombia zijn Sanchez en Mina de eerste keuze, maar Lucumi en Cuesta zullen zeker op plaats drie en vier staan. Lucumi maakte duidelijk stappen voorwaarts en hij viel zelfs in de smaak op de Copa América. Lucumi is iemand die meteen 'jacht' maakt op de bal, terwijl Cuesta eerder voor de rugdekking zal zorgen en de boel organiseert. Ik vermoed dan ook dat Cuesta snel de leider van de defensie zal worden bij Genk, het is werkelijk een verdediger met zeer veel klasse."

LEES OOK: Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Straffe aanwinst van Genk?

Meest recent

'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

1
1
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

35
35
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

12
12
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

41
41
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

87
87
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

47
47
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

274
274
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

533
533
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

493
493
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

346
346
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

333
333
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

235
235
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

577
577
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

241
241
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

83
83
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

281
281
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

83
83
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

441
441
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

196
196
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

72
72
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

47
47
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

73
73
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

195
195
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

119
119
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

63
63

Meer sportnieuws