Genk haalt goud in huis: "Hij is de nieuwe Franco Baresi"

571 stemmen
Genk haalt goud in huis:

KRC Genk haalde met Carlos Cuesta een Colombiaanse verdediger binnen. De 20-jarige speler werd voor de neus van ploegen als Ajax, Standard en Club Brugge aangetrokken en hij wordt aanzien als een zéér groot talent. Voetbalnieuws sprak met journalist Simon Edwards, die het Zuid-Amerikaanse voetbal op de voet volgt en vooral het Colombiaanse voetbal.


"Carlos Cuesta is één van de meest mature, sterke en intelligente jonge centrale verdedigers die ik al aan het werk heb gezien. Op zijn zeventiende kwam hij in de eerste ploeg van Atlético Nacional en hij was ongelooflijk rustig als centrale verdediger en ook als flankverdediger. Hij maakte toen al meteen indruk in grote internationale wedstrijden en hij was ook kapitein van de U20 van Colombia", stelt hij de verdediger even voor.

Davinson Sanchez als voorbeeld
Genk is tal van clubs te snel af, waaronder dus Ajax, Standard en Club. "Ik heb met zijn makelaar gesproken en hij zei dat ze financieel veel betere voorstellen hebben geweigerd. Ze vonden Genk de beste keuze voor zijn ontwikkeling, aangezien hij daar meer kans op spelen heeft en het is een ideale stap in Europa. De verwachting is dat hij binnen één à twee jaar een stap naar een grotere competitie kan zetten, net zoals dat gebeurde bij Davinson Sachez, die van Ajax naar Tottenham ging. Ik was verrast dat de Europese top hem geen voorstel deed, want dan was het misschien moeilijk geweest voor Genk, maar dit is volgens mij een zeer goede keuze."


Cuesta vindt met Lucumi een landgenoot terug bij KRC Genk.
Genk lijkt weer een topper te hebben aangetrokken. "De ervaren Zuid-Amerikaanse journalist Tim Vickery noemde hem de 'nieuwe Franco Baresi' (voormalig verdedigend icoon van AC Milan en Italië, nvdr.) en als verdediger kan je bijna niet meer lof krijgen als dat. Cuesta speelde al drie jaar in het eerste team en is dus al een speler met de nodige ervaring. Hij heeft zeer goede uitvoetballende kwaliteiten, is ook redelijk snel, heeft een goed positiespel en hij heeft een goede tackle in huis. Het enige 'minpunt' is dat zijn lengte onder dat van de gemiddelde centrale verdediger ligt. Wellicht is dat één van de redenen waarom de Europese top hem niet aantrok, maar op het veld merk je daar niet veel van. Hij wint veel kopduels en heeft een stevige sprongkracht. Hij zal waarschijnlijk ook wat aanpassing nodig hebben, maar Lucumi kan hem daarbij helpen in Genk."

Toekomst van Colombia
Jhon Lucumi, nog zo een groot talent dat bij Genk speelt. "Cuesta en Lucumi zijn de toekomst van Colombia en Genk heeft een zeer mooi duo in huis met hen. Bij Colombia zijn Sanchez en Mina de eerste keuze, maar Lucumi en Cuesta zullen zeker op plaats drie en vier staan. Lucumi maakte duidelijk stappen voorwaarts en hij viel zelfs in de smaak op de Copa América. Lucumi is iemand die meteen 'jacht' maakt op de bal, terwijl Cuesta eerder voor de rugdekking zal zorgen en de boel organiseert. Ik vermoed dan ook dat Cuesta snel de leider van de defensie zal worden bij Genk, het is werkelijk een verdediger met zeer veel klasse."

Straffe aanwinst van Genk?

Meest recent

'Union ziet kassa rinkelen: transfersom Scherpen bekend'

Union maakte zich op voor een leegloop, maar de grote uitgaande transfers bleven tot dusver nog uit. ...

49
49
Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

21
21
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

98
98
'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

227
227
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

84
84
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

345
345
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

125
125
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

250
250
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

373
373
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

43
43
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

570
570
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

621
621
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

655
655
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

466
466
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

90
90
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

411
411
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

95
95
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

121
121
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

569
569
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

80
80
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

555
555
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

619
619
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

103
103
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

328
328
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1739
1739

Meer sportnieuws