Genk haalt goud in huis: "Hij is de nieuwe Franco Baresi"

571
Genk haalt goud in huis:

KRC Genk haalde met Carlos Cuesta een Colombiaanse verdediger binnen. De 20-jarige speler werd voor de neus van ploegen als Ajax, Standard en Club Brugge aangetrokken en hij wordt aanzien als een zéér groot talent. Voetbalnieuws sprak met journalist Simon Edwards, die het Zuid-Amerikaanse voetbal op de voet volgt en vooral het Colombiaanse voetbal.


"Carlos Cuesta is één van de meest mature, sterke en intelligente jonge centrale verdedigers die ik al aan het werk heb gezien. Op zijn zeventiende kwam hij in de eerste ploeg van Atlético Nacional en hij was ongelooflijk rustig als centrale verdediger en ook als flankverdediger. Hij maakte toen al meteen indruk in grote internationale wedstrijden en hij was ook kapitein van de U20 van Colombia", stelt hij de verdediger even voor.

Davinson Sanchez als voorbeeld
Genk is tal van clubs te snel af, waaronder dus Ajax, Standard en Club. "Ik heb met zijn makelaar gesproken en hij zei dat ze financieel veel betere voorstellen hebben geweigerd. Ze vonden Genk de beste keuze voor zijn ontwikkeling, aangezien hij daar meer kans op spelen heeft en het is een ideale stap in Europa. De verwachting is dat hij binnen één à twee jaar een stap naar een grotere competitie kan zetten, net zoals dat gebeurde bij Davinson Sachez, die van Ajax naar Tottenham ging. Ik was verrast dat de Europese top hem geen voorstel deed, want dan was het misschien moeilijk geweest voor Genk, maar dit is volgens mij een zeer goede keuze."


Cuesta vindt met Lucumi een landgenoot terug bij KRC Genk.
Genk lijkt weer een topper te hebben aangetrokken. "De ervaren Zuid-Amerikaanse journalist Tim Vickery noemde hem de 'nieuwe Franco Baresi' (voormalig verdedigend icoon van AC Milan en Italië, nvdr.) en als verdediger kan je bijna niet meer lof krijgen als dat. Cuesta speelde al drie jaar in het eerste team en is dus al een speler met de nodige ervaring. Hij heeft zeer goede uitvoetballende kwaliteiten, is ook redelijk snel, heeft een goed positiespel en hij heeft een goede tackle in huis. Het enige 'minpunt' is dat zijn lengte onder dat van de gemiddelde centrale verdediger ligt. Wellicht is dat één van de redenen waarom de Europese top hem niet aantrok, maar op het veld merk je daar niet veel van. Hij wint veel kopduels en heeft een stevige sprongkracht. Hij zal waarschijnlijk ook wat aanpassing nodig hebben, maar Lucumi kan hem daarbij helpen in Genk."

Toekomst van Colombia
Jhon Lucumi, nog zo een groot talent dat bij Genk speelt. "Cuesta en Lucumi zijn de toekomst van Colombia en Genk heeft een zeer mooi duo in huis met hen. Bij Colombia zijn Sanchez en Mina de eerste keuze, maar Lucumi en Cuesta zullen zeker op plaats drie en vier staan. Lucumi maakte duidelijk stappen voorwaarts en hij viel zelfs in de smaak op de Copa América. Lucumi is iemand die meteen 'jacht' maakt op de bal, terwijl Cuesta eerder voor de rugdekking zal zorgen en de boel organiseert. Ik vermoed dan ook dat Cuesta snel de leider van de defensie zal worden bij Genk, het is werkelijk een verdediger met zeer veel klasse."

LEES OOK: Standard wil KRC Genk afhouden in enorme strijd

Straffe aanwinst van Genk?

Meest recent

'Zulte Waregem ruikt jackpot: JPL-topclubs lonken'

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren een competitie geweest waar tal van spitsen een mooie ...

40
40
Euvrard heeft boodschap: "Krijgen dingen in beweging"

Standard moet aan de bak tegen KRC Genk. De Luikenaars beseffen dat een vierde nederlaag in negen ...

19
19
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

46
46
Bruno haalt zeer belangrijke doelstelling bij Anderlecht

Vitor Bruno kreeg de afgelopen week de nodige kritiek, al zijn de resultaten globaal gezien in orde. ...

42
42
'Club Brugge-titularis mag inpakken: opvolger van 10M'

Club Brugge wil in januari opnieuw shoppen op het middenveld, en die zoektocht leidt naar Stavanger. ...

268
268
FC Barcelona – Real Madrid: dit is de ideale gecombineerde elf

Vanavond staat de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. De grootste ...

43
43
STVV weet het nu al: publiekslieveling wordt grof wild

STVV heeft ook dit jaar een goede ploeg. De Truienaars begonnen goed aan het seizoen, kenden een ...

35
35
Anderlecht heeft parel in de rangen: debuut in de JPL?

Vitor Bruno is een trainer die de jeugd kansen geeft. Niemand is volledig afgeschreven, dat bewees ...

185
185
Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

485
485
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

157
157
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

209
209
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

62
62
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

107
107
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

434
434
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

379
379
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

84
84
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

119
119
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

90
90
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

34
34
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

280
280
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

150
150
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

49
49
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

69
69
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

134
134
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

173
173

Meer sportnieuws